Skocz do zawartości

Wzmacniacz do pomieszczenia ok. 50m2


Lykon

Recommended Posts

Cześć, szukam pomocy przy wyborze wzmacniacza zintegrowanego do salonu, który ni to kwadrat, ni to prostokąt zbliżony jest w połączeniu z kuchnią bliżej przypominącą dużą litere L. Uparłem się, by we wzmacniaczu było wyjście HDMI ARC i wygodna apka multimedialna do odtwarzania chociażby Tidal. Byłem niedawno na odsłuchu, gdzie pod ucho podeszły mi Focal Theva n3 wizualnie oraz akustycznie. Słucham głównie metalu i rocka, jednak skacze po gatunkach mniej lub bardziej, przez co uniwersalnie też nie chciałbym się zawieźć. Jestem w temacie zupełnym laikiem. Chciałbym się zamknąć za wzmaka w okolicy 5-6k, jednak delikatnie mogę nagiąć budżet do 7k max. Też zależy mi, by sam wzmaczniacz nie odpychał od siebie wyglądem, i jasne, wszystkim podoba się co innego, ale chciałbym postawić na mały wyświetlacz z przodu i klasyczny wygląd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, będzie dość ciężko, ponieważ na rynku jest mało wzmacniaczy stereo z wejściami HDMI ARC. 

Najtańszą opcją będzie SVS Prime Wireless Pro SoundBase -https://www.q21.pl/manufacturer/svs/svs-prime-wireless-pro-soundbase.html

W Twoim budżecie można jednak osiągnąć więcej, choćby z pomocą Onkyo TX-8390, który jest amplitunerem stereo, posiada wejścia i wyjścia HDMI, multirooma, usługi sieciowe i praktycznie wszystko, czego można potrzebować. 

Zasugerowałbym jednak jeszcze dwie inne opcje. Pierwszą z nich byłby streamer z HDMI ARC, DACiem i przedwzmacniaczem, a do tego końcówka mocy w postaci zestawu NuPrime Omnia WR-2 + Atoll AM100. Cieplej grający zestaw, ale z dużą dozą detali i bardzo uniwersalny. 

Opcją najładniejszą (moim zdaniem), z HDMI ARC i zewnętrznym streamerem byłby Audiolab 6000A + WiiM Mini lub Octavio Stream. Streamer chowasz za wzmacniaczem/w szafce i problem z głowy. 

W razie czego zapraszamy do nas na odsłuchy, wypożyczenia i indywidualne wyceny :) Przyjemne rabaty dla użytkowników forów zawsze się znajdą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Onkyo tx-8380 to bardzo chętnie bym go rozważał, gdyby nie fakt, że nie będę używać połowy możliwości tego sprzętu, przez co w głowie mam nieodpartą myśl, że w podobnym budżecie moglbym dostać coś w teorii lepszego. 

Odnośnie Audiolab 6000A nie zabraknie tutaj przypadkiem mocy wyjściowych na takie pomieszczenie?

Osobiście wolałbym iść w coś zintegrowanego, ale może coś kosztem czegoś. Tak jak zostało wyżej napisane, może rozwiązaniem jest schowanie streamera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lykon napisał:

Byłem niedawno na odsłuchu, gdzie pod ucho podeszły mi Focal Theva n3 wizualnie oraz akustycznie.

No tak, ale to było pewnie w salonie czyt. salka odsłuchowa, gdzie masz zupełnie inne warunki akustyczne niż w domu.

Z jakim wzmacniaczem wtedy ich słuchałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lykon napisał:

Odnośnie Audiolab 6000A nie zabraknie tutaj przypadkiem mocy wyjściowych na takie pomieszczenie?

Woops, miałem na myśli 7000A - ten model posiada HDMI ARC, 6000A nie. Focale mają wysoką czułość, powinno być okej, ale i tak trzeba odsłuchać, by mieć pewność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrezygnujesz z potrzeby posiadania wyświetlacza i "klasycznego wyglądu", to z Focalami powinien nieźle sprawdzić się wzmacniacz Sonos AMP. Ma złącze HDMI ARC, Tidal i inne sieciowe usługi, WIFI, 2x125W/8ohm, niezła aplikacja do obsługi na smartphonie i tablecie.

Wszystko w jednym i swobodnie mieścisz się w założonym budżecie (ok. 4tys. zł). Ma też niewielkie możliwości rozbudowy np. o kolejny wzmacniacz czy dodatkowe głośniki i sub (także bezprzewodowo).

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Lykon napisał:

Cześć, szukam pomocy przy wyborze wzmacniacza zintegrowanego do salonu, który ni to kwadrat, ni to prostokąt zbliżony jest w połączeniu z kuchnią bliżej przypominącą dużą litere L. Uparłem się, by we wzmacniaczu było wyjście HDMI ARC i wygodna apka multimedialna do odtwarzania chociażby Tidal. Byłem niedawno na odsłuchu, gdzie pod ucho podeszły mi Focal Theva n3 wizualnie oraz akustycznie. Słucham głównie metalu i rocka, jednak skacze po gatunkach mniej lub bardziej, przez co uniwersalnie też nie chciałbym się zawieźć. Jestem w temacie zupełnym laikiem. Chciałbym się zamknąć za wzmaka w okolicy 5-6k, jednak delikatnie mogę nagiąć budżet do 7k max. Też zależy mi, by sam wzmaczniacz nie odpychał od siebie wyglądem, i jasne, wszystkim podoba się co innego, ale chciałbym postawić na mały wyświetlacz z przodu i klasyczny wygląd. 

Kupując Onkyo TX-8390 dostajesz urządzenie warte maks 3500 zł za 6000 zł, zdecydowanie nie warto. Do wyboru masz zatem Cyrus One Cast, bardzo fajny wzmacniacz z systemem pomiaru i dopasowania impedancji, chromecastem, DAC`iem z uwzględnieniem USB asynchronicznego, bluetoothem czy przedwzmacniaczem gramofonowym. Nie dostaniesz tu niestety wyświetlacza. Poza tym jest jeszcze Cabasse Abyss. I to tak na prawdę tyle szczerze mówiąc. Reszta rozwiązań wymagać będzie dodatkowego streamera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lykon napisał:

Najpierw poszedł Onkyo tx-8270, z racji na brak na salonie wyższego modelu. W tym sensie, że Pan od razu mi dał do zrozumienia, że w tym kierunku trzeba iść, tj. 8390. Miałem możliwość też odsłuchu Emotiva BasX TA2 dla zobrazowania różnicy 

Te sprzęty nie pokazały pełni możliwości w/w kolumn.

Nie zaproponuję nic konkretnego, ponieważ ciężko o funkcjonalność której potrzebujesz w klasycznym wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...