Skocz do zawartości

Rozmieszczenie zestawu 5.1


DominikX

Recommended Posts

Pamiętaj też o akustyce. Jeśli nie masz zamiaru bawić się w specjalistyczne ustroje to warto "zagracić" trochę salon np. regałem z książkami, dużym pluszakiem, może jakimś grubaśnym dywanem na środku itd.

Jeśli chodzi o sprzęt, dobrze celujesz. Wybór jest dość mocno ograniczony bo masz do wyboru Denon, Oknkyo, Pioneer, oraz Yamaha. Marantz oraz Integra oferują praktycznie to samo za więcej kasy, pozostałe marki są w ogóle poza zasięgiem. No, ewentualnie Sony, ale tu nie mam zdania.

Q21

S4Home

LBX

ABCAV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, DominikX napisał:

Cześć, wracam do Was z tematem audio.

Na początku chciałem podziękować za całą dotychczasową pomoc bo dzięki cennym wskazówkom przebrnąłem przez remont i wydaje mi się że udało się sensownie rozmieścić przewody. 

Zdecydowałem się na opcję z szynoprzewodem na którym osadzone będą głośniki. Opcja ciekawa i wydaje mi się że najbardziej estetyczna 

Teraz pojawia się kolejne bardzo ważne pytanie. Na jakie głośniki, subwoofer oraz amplituner się zdecydować. Z racji tego że kumulacja kosztów jest ogromna prosiłbym o poradę w doborze sprzętu na start jak najtańszego, ale też takiego który spełni podstawowe oczekiwania. Wiem że w tym temacie sky is the limit więc chciałbym zacząć od jakiegoś minimum a później z czasem wymieniać poszczególny osprzęt na wyższą półkę. 

Z racji ułożenia kanapy, tak jak zasugerowaliście na ścianie za głową rozważam bipole, na suficie chciałbym coś miniaturowego i tu spodobał mi się Cambridge Audio Minx 12. Jeśli chodzi o amplituner to widziałem jako polecany Deon AVR-X2800H, tu pytanie czy jestem w stanie znaleźć coś bardziej budżetowego co obsługuje Dolby Atmos? Nie mam pojęcia w którym kierunku uderzyć w kwestii subwoofera. 

 

20240725_213232.jpg

Hej 

Jeśli chodzi o amplituner , to Pioneer VSX-LX305 będzie świetną opcją dla Ciebie , a napewno lepszą od Denona 2800h .

Tak się składa,  ,że właśnie mam taki do sprzedania :)

Gdybyś był zainteresowany,  to zapraszam na priv .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment na liście mam takie pozycje 

Amplituner- Denon s970

Subwoofer- Victa Prime Sub 252 A

Głośniki sufitowe Cambridge Audio Minx 12

Nie wiem co wybrać jako głośnik scienny- bipol

Jest ten zestaw sensowny? Mógłbym zamienić któraś z pozycji ma tańsza bez utraty jakości? Zestaw będzie używany zarówno do kina jaki i słuchania muzyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DominikX napisał:

Na ten moment na liście mam takie pozycje 

Amplituner- Denon s970

Subwoofer- Victa Prime Sub 252 A

Głośniki sufitowe Cambridge Audio Minx 12

Nie wiem co wybrać jako głośnik scienny- bipol

Jest ten zestaw sensowny? Mógłbym zamienić któraś z pozycji ma tańsza bez utraty jakości? Zestaw będzie używany zarówno do kina jaki i słuchania muzyki. 

Moze sub Magnat RS12, ale to kwestia ktory aktualnie jest tanszy.

Z Bipoli super robią Klipsch i Monitor Audio.

Z tańszych może taga ma to w ofercie, kiedyś były Melodika BLS20 ale to już długo ich nie widziałe mna rynku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, DominikX napisał:

Taga Harmony Tav-S jako bipole to dobry wybór ? Cos polecicie mocno budżetowego na centralny i frontowy prawy/lewy, co znajdzie zastosowanie również przy odsłuchu muzyki? 

nie kupuj budzetowego centralnego. To już raczej surroundy sobie spraw tańsze. Albo uzywane.

https://stx.pl/category/kolumny-efektowe?horizontal

Quant masz za 600 zł

Jak budżetowe te fronty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

nie kupuj budzetowego centralnego. To już raczej surroundy sobie spraw tańsze. Albo uzywane.

https://stx.pl/category/kolumny-efektowe?horizontal

Quant masz za 600 zł

Jak budżetowe te fronty?

Gdybym zmieścił się w 2000 za zestaw nie licząc subwoofera i amplitunera byłoby ok. Z czasem będę rozwijał to co mam, ale nie chce przesadzać z inwestycją na start. Kwestia porady w które głośniki warto więcej zainwestować. Używki również rozważam, ale w większości polecanych przez Was głośników ciężko znaleźć coś używanego. Byłaby to nawet lepsza opcją bo mógłbym po czasie bez większej straty modernizować sprzęt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2024 o 12:00, DominikX napisał:

Taga Harmony Tav-S jako bipole to dobry wybór ?

TAGA TAV-S nie są bipolami, to standardowe głośniki. Bipolarne jeśli chodzi o TAGA to Platinum S-100, ale też inna cena (chociaż tańszych nowych chyba nie znajdziesz), jeśli chcesz koniecznie bipole żeby zmieścić się w budżecie musiałbyś poszukać używek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...