Skocz do zawartości

Poprawa dźwięku w kinie


Michaiu_86

Recommended Posts

Cześć, proszę o pomoc.

Aktualnie posiadam amplituner denon x4700h. Kolumny centralny i tyly z serii monitor audio silver seria 6g, wofer rel t5 no i kolumny frontowe starsze silvery rx2. 

Potrzebuję odczuwalnej zmiany na lepsze :)

Mysle o zmianie albo wofera albo kolumn frontowych. W co lepiej zainwestowac. 

Co polecacie, sprzęt może być używany.

Potrzebuję mocniejszych wrażeń w kinie i bardziej przestrzennego dźwięku. 

Testowałem ostatnio wofer rel ht1250 i była różnica w mocy ale nie za za duża. Odczuwalna czasami.

Proszę o jakieś propozycje jakie kolumny sprawdza się w moim kinie domowym.

Budżet ok 4-5 tys za jakieś używki. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pisac że zmień suba. Bo T5 to jednak model do stereo nie zchodzi tak nisko i tak dynamicznie.

Ale ciekawe ze sprawdzałes 1205 i nie było zmiany o jakiej myslałeś. A co było ściezką?

Bo to jednak sub który schodzi znacznie niżej i bardziej dynamicznie.

Różnica powinna być spora.

Biorąc pod uwagębudżet może to kwestia akustyki Twojego pomieszczenia i dwa suby?

W cenie 5K kupisz dwa HT1205 pierwszej edycji używane. Albo SVS SB1000/2000

Frontów bym nie zmieniał.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, frontów w tym budżecie lepszych nie znajdziesz niestety. Najlepszą opcją będzie albo zmiana suba na właśnie SVS PB-1000 Pro lub RP-1400SW, które są stricte pod kino, albo dorzucenie końcówki mocy dla frontów. To da większy zysk w kinie, ale i efekty na tym zyskają, mimo że 4700H to już stosunkowo mocny amplituner. Z końcówek warto zainteresować się oczywiście Atollem AM100. 

Pochodziłbym też z subwooferem po pomieszczeniu jeśli jeszcze tego nie robiłeś. 

W razie czego zapraszamy do kontaktu celem odsłuchów, wypożyczeń i oczywiście jako forumowicz zawsze możesz liczyć na atrakcyjny rabat :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten ht1250 i czasem czułem że dźwięk jest głębszy. Ale może czegoś więcej się spodziewałem. Liczyłem na mocny szybki dźwięk w niektórych scenach gdzie tez go poczuje. Gdzieś czytałem że np w filmie Apollo 13 fajnie brzmi start rakiety. Ale nie było w tym nic fascynującego 😛 testowałem wiele filmów. Większości filmy z serwisow streamingowych. Wiem że np apple tv i disney maja dobra jakaś. 

Dziwi mnie to że do 5 tys nie znajdę lepszych frontów ;) moje głośniki to seria z 2010 roku. I to jeszcze male podstawkowe kolumny ;)

Np coś z tannoy albo fyne audio. A może wieksze monitory audio. 

Sprawdze sobie tą końcówkę mocy. Ciekawe jakie da efekty. Przyda się też do stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe kolumny i tak nie dadzą tego efektu, bo w kinie będą pewnie ucięte przy 80 Hz. Oczywiście, można pomyśleć nad zmianą, ale moim zdaniem dobry sub lub końcówka da fajniejszy efekt. W razie czego zachęcam do naszych filmów, gdzie znajduje się trochę propozycji monitorów do 6000 PLN oraz podłogówek do 5000 PLN. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2023 o 00:47, Michaiu_86 napisał:

Cześć, proszę o pomoc.

Aktualnie posiadam amplituner denon x4700h. Kolumny centralny i tyly z serii monitor audio silver seria 6g, wofer rel t5 no i kolumny frontowe starsze silvery rx2. 

Potrzebuję odczuwalnej zmiany na lepsze :)

Mysle o zmianie albo wofera albo kolumn frontowych. W co lepiej zainwestowac. 

Co polecacie, sprzęt może być używany.

Potrzebuję mocniejszych wrażeń w kinie i bardziej przestrzennego dźwięku. 

Testowałem ostatnio wofer rel ht1250 i była różnica w mocy ale nie za za duża. Odczuwalna czasami.

Proszę o jakieś propozycje jakie kolumny sprawdza się w moim kinie domowym.

Budżet ok 4-5 tys za jakieś używki. 

Pozdrawiam

Mimo, że seria stara to dalej jara. Silver to dobra seria. Tak było i jest nadal. Niemniej oczywiście możesz sprawdzić jakieś alternatywy. Jest w czym wybierać. My również nagraliśmy na ten temat filmy :

 

 

Jeżeli chodzi o suby to napisz jak duże jest to pomieszczenie. Testowałeś REL`a, ale założę się, że nigdy nie miałeś do czynienia z marką JL Audio. Model D110 mógłby Cię mocno zaskoczyć a myślę, że jest w Twoim zasięgu. W mojej ocenie T5 będzie tu wąskim gardłem, zwłaszcza, że system to 5.1 więc Denon w tej konfiguracji daje radę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2023 o 14:27, Michaiu_86 napisał:

Gdzieś czytałem że np w filmie Apollo 13 fajnie brzmi start rakiety. Ale nie było w tym nic fascynującego 😛 testowałem wiele filmów. Większości filmy z serwisow streamingowych.

No i potwierdzę to co czytałeś, to że brzmi fajnie to mało powiedziane. U mnie nawet z Netflix-a nie było źle - chociaż streaming jest ograniczony kompresją dźwięku. Ale w DTS nawet z DVD jest nieźle (lepiej niż z Netflix) - pewnie że do DD TrueHD czy DTS MA nie ma podejścia. A mam tylko skromnego R120SW. Może faktycznie jak @Piotr Sonido pisze problem leży w kalibracji. Denon 4700 i głośniki jakie posiadasz to już nie są zabaweczki. Faktem jest że mnie bardziej się dźwięk podobał na Onkyo TX-NR686 w porównaniu do obecnego Marantz-a (który wszystko robi łagodniejszym), ale i tak nie jest źle. Może ściągnij sobie próbki testowe DD TrueHD, Atmos i DTS MA/DTS X - aczkolwiek w demach też jest to zrobione pod efekt WOW i niekoniecznie tak musi być w filmach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...