Skocz do zawartości

Salon z aneksem i pierwsze stereo do 10 tys. zł


Oin

Recommended Posts

Powoli przymierzam się do swojego pierwszego zestawu stereo.

Sprzęt stanie w salonie z aneksem kuchennym. Powierzchnia około 26 m² łącznie z przedpokojem. Choć wiadomo, że nie będę słuchać muzyki, stojąc przy drzwiach wejściowych, więc nie ma co uwzględniać powierzchni całości. Obecnej akustyki nie potrafię ocenić. Po bokach szafki z telewizorem mam po ~56 cm miejsca. Sofa jest w odległości około ~190 cm od wspominanej szafki.

Budżet około 10 tys. zł. Nie jest z gumy, ale dałby się naciągnąć do powiedzmy 11. Może ciut więcej. 12 absolutnie nie chciałbym przekraczać, jednak wolałbym pozostać bliżej 10.

Myślę albo o wzmacniaczu z funkcjami sieciowymi, albo wzmacniaczu i odtwarzaczu sieciowym. Raczej nie o amplitunerze. Do tego kolumny podłogowe. Źródłem byłby TIDAL HiFi i pliki MP3/FLAC z dysku. Bardzo dobra aplikacja na telefon to mus. Chciałbym móc podpiąć tam telewizor LG (ma wyjście optyczne). Automatyczne wykrywanie sygnału z telewizora byłoby mile widziane, ale po optyku to chyba nie bardzo. Nie słucham radia. Nie planuję rozbudowy o odtwarzacz CD ani gramofon (przynajmniej obecnie, choć wątpię, by to się zmieniło).

Słucham głównie rocka i metalu, ścieżek dźwiękowych z filmów, seriali i gier, ale też jazzu, swinga, pewnie gatunków znalazłoby się więcej po przejrzeniu TIDALa. Rozrzut jest bardzo duży i zależny od nastroju.

Wiem, że ważniejsza jest dla mnie średnica i wokale oraz "dół" niż "góra". Lubię detale. Nie lubię zbyt ostrych wysokich tonów dających mocno po uszach. Raczej nie szukam brzmienia imprezowego ani sprzętu do toczenia wojen z sąsiadami. Obecnie jestem bardzo zadowolony z HiFiMAN Edition XS + E30 II + L30 II podpiętych do komputera i podoba mi się ich brzmienie, jednak niekoniecznie chcę dokładnie tego samego w sprzęcie do TV i salonu.

Dzisiaj poszedłem do krakowskiego Audiotrendt pogadać sobie i popytać o rady (akurat mam blisko). W tygodniu mam zamiar umówić się tam na jakiś odsłuch. Muszę tylko najpierw przygotować sobie listę utworów, które bardzo dobrze znam, a przy tym mają duży rozrzut w brzmieniu i gatunkach. W sklepie padły różne nazwy i propozycje. Że mógłbym posłuchać Denona DRA-800H, aby ocenić jego brzmienie. Musical Fidelity M2si + WiiM Pro. Że z kolumn Pylony mogłyby się wpasować w brzmienie dla mnie (Ruby). Nazw było znacznie więcej, ale większość wyleciała mi z głowy. Przy moim budżecie podobno głośniki mają znacznie większy wpływ na efekt końcowy i lepiej to w nie zainwestować więcej niż dzielić budżet pół na pół ze wzmacniaczem.

W zakładanej przeze mnie kwocie mieściłby się też Denon PMA-900HNE. Marantz PM7000N mieściłby się mniej i to już w zasadzie byłoby dzielenie budżetu pół na pół z kolumnami. W przypadku PM6007 i streamera na głośniki zostałoby więcej. O kolumnach czytałem tylko trochę recenzji z audio.com.pl, np. Wharfedale Diamond, które podobno są dosyć uniwersalne. Z Marantzem internet często zestawia Oberony, choć tutaj wg recenzentów maskownice bardzo niekorzystnie wpływają na charakterystykę. Nie mam jakichś szczególnych typów ani nie nastawiam się obecnie na nic konkretnego.

Forumowe konta sklepów niech nie zapraszają mnie do siebie na odsłuchy, bo i tak nie przyjadę. Nie jestem zmotoryzowany, więc nie będę się tłukł poza Kraków. W Krakowie jest jeszcze trochę sklepów, ale w salonie Denona dadzą mi Denona (i Marantza), a w Top Hi-Fi pewnie chcieliby mi sprzedać Yamahę. I tak może się tam przejadę, ale na razie planuję odsłuch u Audiotrendt.

Tymczasem co mi powiedzą forumowicze? 😆

Rzut.png

Edytowano przez Oin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Oin napisał:

Dzisiaj poszedłem do krakowskiego Audiotrendt pogadać sobie i popytać o rady (akurat mam blisko).

Hej 

Dawno nie byłem w tym salonie. Nie wiem czym handlują.

Gratuluję, że masz blisko i zazdroszczę.

A niech zatem podwiozą graty do Ciebie, w Twoim budżecie, we wszystkich możliwych kombinacjach a Ty wygodnie na sofie sobie posłuchasz i zadecydujesz. 

I daj proszę znać na forum o swoich obserwacjach/doznaniach brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Oin napisał:

Choć wiadomo, że nie będę słuchać muzyki, stojąc przy drzwiach wejściowych, więc nie ma co uwzględniać powierzchni całości

Fajnie mi się zrobiło, gdy to przeczytałem. Jesteś jednym z niewielu, którzy rozumieją aspekt faktycznej przestrzeni do odsłuchów. Do tego wkleiłeś „rysunek” z wymiarami. 

Życzę powodzenia i jeszcze raz, daj znać jak Twoje wrażenia po pewnym czasie/odsłuchy.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2023 o 22:36, Oin napisał:

Dzisiaj poszedłem do krakowskiego Audiotrendt pogadać sobie i popytać o rady (akurat mam blisko). W tygodniu mam zamiar umówić się tam na jakiś odsłuch. Muszę tylko najpierw przygotować sobie listę utworów, które bardzo dobrze znam, a przy tym mają duży rozrzut w brzmieniu i gatunkach. W sklepie padły różne nazwy i propozycje. Że mógłbym posłuchać Denona DRA-800H, aby ocenić jego brzmienie. Musical Fidelity M2si + WiiM Pro. Że z kolumn Pylony mogłyby się wpasować w brzmienie dla mnie (Ruby). Nazw było znacznie więcej, ale większość wyleciała mi z głowy. Przy moim budżecie podobno głośniki mają znacznie większy wpływ na efekt końcowy i lepiej to w nie zainwestować więcej niż dzielić budżet pół na pół ze wzmacniaczem.

Fajnie bo maja spory wybór. Ale z poradami u nich to róznie.

DRA800 to nie elektornika na budżet 10K

Oni chyba nie podwożą ale kiedyś wypożyczali więc sam możesz to zrobić.

Marantz PM 6007 + wąskie kolumny Acoustic Energy AE 320 i do tego siec w postaci Wiim mini. Bardzo fajnie to gra.

Mozna zmienić elektronikę na Cyrusa albo Denona ale model PMA900. On ma juz obsługe sieci wtedy.

Kolejna opcja to Cambridge CXA61 i do tego także wąskie ELACi model F5.2 albo UniFi.

Myslę że tez mniejsze KEFy Q750 fajnie by tu spasowały

Jest kilka ciekawych konfiguracji.

Pozdrawiam kolege z Krakowa

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido, dzięki za podsunięcie paru zestawów. O Kefach Q750 na pewno przez moment rozmawialiśmy w salonie. Tylko kompletnie nie pamiętam, co zostało powiedziane. xD Acoustic Energy mają w ofercie, jednak mi ich nie proponowali. No i tutaj wyjechałbym poza nieprzekraczalny górny limit budżetu, przynajmniej bez jakichś rabatów. Zobaczymy. Dzisiaj/jutro składam listę góra kilkunastu utworów do testów, a w środę/czwartek umawiam się na odsłuch. Potem zobaczymy. Nie wiem, jak u nich z wypożyczaniem. Aż tak daleko w przyszłość nie wybiegałem.

Jako laik nie jestem w stanie ocenić porad Audiotrendt. Stąd też byłem ciekaw, co usłyszę na forum. "Weryfikowałem" je jedynie przez rzucenie okiem na testy DRA800, M2si i Pylonów Ruby na audio.com.pl - jeśli wierzyć recenzentowi, w każdym przypadku góra jest delikatna/nieagresywna. Czyli pasuje do tego, co mówiłem im i pisałem tutaj o nielubieniu zbyt ostrych wysokich tonów. Sam z siebie bym DRA800 nie wybrał. Na tę propozycję mógł wpłynąć mój zamiar podpięcia telewizora i mile widziane automatyczne wybudzanie urządzenia (mimo podkreślania, że nie jest mi to absolutnie do szczęścia potrzebne; no i amplitunery są niby uważane za "gorsze" ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, opcji masz bardzo sporo, zwłaszcza że nie masz uściślonych wymagań ;) 

Sterowanie po optyku jest niestety rzadkością, robi to HDMI ARC, ale wzmacniacze, które go mają to m.in. Audiolab 7000A, który raczej z kolumnami wyjdzie poza budżet, SVS Prime Wireless Pro Soundbase, który może się spodobać z niektórymi kolumnami. 

Głównie patrzyłbym na sprzęty takie jak: Audiolab 6000A, Musical Fidelity M2Si, Magnat MR 780, Atoll IN80, Cambridge Audio CXA61. Do nich streamer pokroju chociażby WiiM Pro, Octavio Stream. Z czasem możesz popatrzeć na zewnętrzny DAC, który poprawi jakość dźwięku dość znacząco. Na próbę możesz też przepiąć E30. 

Z kolumn warto na pewno sprawdzić KEF Q750, może Dali Oberon 7, w bardzo dobrej cenie mamy białe Polk Audio R600 - https://www.q21.pl/polk-audio-reserve-r600-bialy-outlet.html

Jeśli przemyślałbyś kolumny podstawkowe, to moim zdaniem spokojnie można spróbować tu wstawić Buchardt Audio S300 MK2. Fajne, gęstsze granie, poradzą sobie nieźle w 30m2. 

Zapraszamy też do kontaktu celem wypożyczeń, odsłuchasz u siebie w domu :)  Dla forumowicza zawsze znajdzie się też jakiś rabat ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie układ Twojego pomieszczenia będzie sprzyjał wzbudzaniu się dołu więc zdecydowanie musisz celować w konstrukcje w przypadku których dolne zakresy nie będą dominować.

Acoustic Energy AE320 to dobra propozycja. To bardzo analityczna kolumna z twardym i bardzo dokładnym basem i szeroką sceną. Focal Theva No 2 jako w pewnym sensie następca Chory również jest wart rozważenia choć tu dołu będzie na pewno więcej. Bardzo fajnie spisują się również Triangle Borea BR08. Mega fajne choć zbyt basowe będą również Elac`i Carina FS247.4. Ten model jest filigranowy więc fajnie sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach choć niech nie zmyli Cię jego gabaryt w kontekście basu ponieważ potrafią wyprodukować go sporo dlatego tutaj mam pewną wątpliwość. Musiałbyś sprawdzić. Niemniej JET odpowiedzialny za wysokie tony prezentuje tak fajną średnicę i tyle niekłujących w uszy detali, że ciężko o nich nie wspomnieć. 

Sugestie dotyczące podstawek nie są wcale takie złe dlatego ja bym ich nie wykluczał i sprawdził między innymi Audiovector QR1 z krótkim dołem i bardzo otwartą górą oraz KEF R3 Meta - bardzo szybkie, dokładne i energiczne granie.

Jeśli chodzi o elektronikę to według mnie z all-in-one`ów w tym budżecie PM7000N to najlepszy wybór i poradzi sobie z większością kolumn w rozpatrywanym budżecie. Wzbudzanie poprzez HDMI warto sobie odpuścić ponieważ tu właściwie zostanie Ci tylko DRA-800H. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Oin napisał:

Na tę propozycję mógł wpłynąć mój zamiar podpięcia telewizora i mile widziane automatyczne wybudzanie urządzenia (mimo podkreślania, że nie jest mi to absolutnie do szczęścia potrzebne; no i amplitunery są niby uważane za "gorsze" ;)).

Wzmacniacze z powyższą funkcją:

https://forum.audio.com.pl/topic/47337-sieciowe-amplitunery-i-wzmacniacze-stereo/page/66/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21, @szyt, @S4Home, tak naprawdę nie zamykam się na podłogówki. Wydawało mi się, że w tych 56 cm po bokach mogę zmieścić kolumny podłogowe, a skoro tak, to... czemu nie. Bardzo miły pan z salonu Audiotrendt nie oponował, ale też nie pytałem go o różnice na tym samym pułapie cenowym i czy nie lepiej to samo wydać na podstawkowe ze standem. Mimo że rozmawialiśmy przede wszystkim o podłogówkach, to parę podstawkowych też mi pokazano. Jednak za żadne skarby świata nie przypomnę sobie ich nazw. Na pewno były to jakieś Pylony, bo akurat nie mieli na miejscu podłogowych. I chyba coś francuskiego na C, ale głowy bym za to nie dał.

Popatrzyłem sobie na szybko na Buchardt Audio S300 MK2 - test audio.com.pl twierdzi, że ustawienie daleko od ścian jest konieczne, do małych pomieszczeń by ich nie dawali, a w samym teście ustawione 1 metr od ściany dawały dźwięk dosyć ciężki. U mnie takie odległości nie są możliwe. Parę innych testów ma podobne stwierdzenia - kolumny potencjalnie kłopotliwe w przeciętnym pomieszczeniu mieszkalnym z powodu "basowości". Nie wiem, jak traktować tę propozycję Q21. No i przecież u mnie przestrzeni odsłuchowej jest bliżej 16-18 m², kiedy obetniemy przedpokój i część aneksu.

@lysy, dzięki. Nie byłem świadomy, że PMA-900HNE i PM7000N mogą budzić się wraz z włączeniem TV. Jest to dla mnie bardzo miła niespodzianka. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oin napisał:

No i przecież u mnie przestrzeni odsłuchowej jest bliżej 16-18 m²,

Tej przestrzeni odsłuchowej na moje oko jest max maksów 12mtr kw. Jeśli usiądziesz na sofie, tej ze zdjęcia.
I według mnie to bardzo dobrze. Mniej dobrze, ponieważ miejsca na kolumny fajnie, gdyby troszkę było więcej. 
Z uwagi na róg/lewa  i otwór drzwiowy/prawa

Brak symetrii.

Ale i z tym można uzyskać mega satysfakcjonujące brzmienie.

Twoje uszy i to co pomiędzy nimi niech rozstrzygną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Oin napisał:

Popatrzyłem sobie na szybko na Buchardt Audio S300 MK2 - test audio.com.pl twierdzi, że ustawienie daleko od ścian jest konieczne, do małych pomieszczeń by ich nie dawali, a w samym teście ustawione 1 metr od ściany dawały dźwięk dosyć ciężki. U mnie takie odległości nie są możliwe. Parę innych testów ma podobne stwierdzenia - kolumny potencjalnie kłopotliwe w przeciętnym pomieszczeniu mieszkalnym z powodu "basowości". Nie wiem, jak traktować tę propozycję Q21. No i przecież u mnie przestrzeni odsłuchowej jest bliżej 16-18 m², kiedy obetniemy przedpokój i część aneksu.

Jestem fanem jednak testowania bardziej niż czytania ;) Buchardty spokojnie mogą zagrać w takim pomieszczeniu, ale oczywiście nie będzie to granie dla każdego. Z jaśniejszym wzmakiem one potrafią zaczarować średnicą. Szukając neutralniejszego brzmienia można spojrzeć w stronę System Audio Saxo 40. Inna opcją na kolumny podstawowkowe mogą być Monitor Audio Silver 100. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzenie w miarę krótkiej i zróżnicowanej listy utworów do odsłuchu, które się w miarę dobrze zna, to niebywale trudne zadanie. Zwłaszcza kiedy człowiek słucha wielu gatunków i przy okazji nie chce skończyć z listą na sto pozycji, bo to nie ma sensu. Na razie chodzi mi po głowie w jakimś stopniu to (rzeczy, które znam przynajmniej nieźle, a niektóre prawie na pamięć):

[muzyka z filmów]
może Ennio Morricone - pewnie motyw z The Good, The Bad and The Ugly
koniecznie Hans Zimmer - Now We Are Free
Howard Shore - The Battle of the Pelennor Fields
koniecznie Joe Hisaishi - A Town with an Ocean View
John Williams - pewnie motyw z Parku jurajskiego albo Hymn To The Fallen

[muzyka z seriali]
koniecznie Michael Kamen - Band of Brothers Suite One albo Two
być może Paradise Lunch - Gun's & Roses
koniecznie Seatbelts - Tank!

[muzyka z gier, choć z tym akurat ciężko na TIDALu i równie dobrze mogę sobie odpuścić]
Keiichi Okabe - Weight of the World ze ścieżki dźwiękowej Nier: Automata mógłby się nadać
Lyn - Life Will Change z Persona 5
Michael Land, Peter McConnell, Clint Bajakian - jestem trochę ciekaw, jak zabrzmi główny motyw z Return To Monkey Island

[rock, metal, jazz i cała reszta - tutaj to się w ogóle zaczynają schody wybrać cokolwiek, żeby nagle lista nie miała setki utworów]
może AC/DC - Thunderstruck
Benny Goodman - Sing, Sing, Sing
Dire Straits - Brothers in Arms
może coś The Who - Baba O'Riley albo Pinball Wizard
Queen - Bohemian Rhapsody
...mógłbym dopisywać i dopisywać bez końca. Powinienem sobie wybrać też jakieś "darcie mordy" jak Dropkick Murphy's i Shipping Up to Boston lub coś podobnego, czego czasem dobrze mi się słucha podczas pracy. Coś cięższego niż większość wstępnej listy wyżej jak Sabaton.

Ciężko. Trudne sprawy. Problemy pierwszego świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2023 o 09:42, Oin napisał:

@Piotr Sonido, dzięki za podsunięcie paru zestawów. O Kefach Q750 na pewno przez moment rozmawialiśmy w salonie. Tylko kompletnie nie pamiętam, co zostało powiedziane. xD Acoustic Energy mają w ofercie, jednak mi ich nie proponowali. No i tutaj wyjechałbym poza nieprzekraczalny górny limit budżetu, przynajmniej bez jakichś rabatów. Zobaczymy. Dzisiaj/jutro składam listę góra kilkunastu utworów do testów, a w środę/czwartek umawiam się na odsłuch. Potem zobaczymy. Nie wiem, jak u nich z wypożyczaniem. Aż tak daleko w przyszłość nie wybiegałem.

Jako laik nie jestem w stanie ocenić porad Audiotrendt. Stąd też byłem ciekaw, co usłyszę na forum. "Weryfikowałem" je jedynie przez rzucenie okiem na testy DRA800, M2si i Pylonów Ruby na audio.com.pl - jeśli wierzyć recenzentowi, w każdym przypadku góra jest delikatna/nieagresywna. Czyli pasuje do tego, co mówiłem im i pisałem tutaj o nielubieniu zbyt ostrych wysokich tonów. Sam z siebie bym DRA800 nie wybrał. Na tę propozycję mógł wpłynąć mój zamiar podpięcia telewizora i mile widziane automatyczne wybudzanie urządzenia (mimo podkreślania, że nie jest mi to absolutnie do szczęścia potrzebne; no i amplitunery są niby uważane za "gorsze" ;)).

nie pownieneś wierzyć żadnemu recenzentowi oraz propozycjom sklepu.

Masz mieć swoją decyzję co do wyboru.

To moga być jedynie kolejne propozycje odsłuchu nic wiecej.

No i kolejna sprawa to że kolumny i wzmacniacz z takich testów możesz wybrac wypadające wrecz wybornie a ich połączenie będzie mizerne :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido, okaże się w czwartek. Jestem umówiony na odsłuch koło godziny 17 i powinienem mieć na to ze 2 godziny do zamknięcia sklepu. Mam nadzieję, że po pierwszych kolumnach będzie wiadomo konkretniej, co mi nie pasuje bądź pasuje, a później będzie z górki. A jak nie, to przynajmniej jakiś kierunek się wyklaruje na kolejne odsłuchy. Na pewno sprawdzę M2si. Pewnie te Q750 też. Francuz na C, którego nazwy nie pamiętałem, to były kolumny Cabasse. Szkoda, że 900HNE ani 7000N akurat nie mają na miejscu w tym momencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity M2si + Kef Q750
Mówiąc krótko: nie, po prostu nie. Kefom brakuje energii. To ich główny mankament. Poległy na AC/DC. I Thunderstruck, i Highway to Hell brakowało tego czegoś, tego pazura. Tak samo Sabaton czy jakiekolwiek bardziej energiczne granie. Muzyka filmowa, jeśli grała głównie średnicą i górą, potrafiła brzmieć bardzo dobrze (choćby uwielbiany przeze mnie Joe Hisaishi), a tam gdzie było więcej dołu, szału nie było, choć dawała radę. Jazz i swing był w porządku. Klasyka rocka? Brothers in Arms od Dire Straits czy Bohemian Rhapsody Queens nie sprawiały problemów. Przesłuchałem większość tego, co chciałem, no ale ostatecznie nie, bo tam, gdzie ma bardziej łupnąć, a noga sama rwać się do wystukiwania rytmu, człowiek po prostu siedzi i myśli, że nie, to nie tak powinno brzmieć.

Musical Fidelity M2si + Xavian Accorda Evoluzione
Mocno wykraczające poza budżet i słuchane głownie dla porównania w ostatnich ~30 minutach odsłuchu. Tutaj nie brakowało energii. Szybsze, bardziej precyzyjne granie. Przesłuchałem na nich głównie to, co w Kefach mi nie pasowało. Micha się cieszyła, a noga zaczynała sama chodzić. Byłoby to dla mnie świetne brzmienie i połączenie, tylko ta cena...

W przyszłym tygodniu planuję kolejny odsłuch. I w kolejnym pewnie też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2023 o 19:55, Oin napisał:

W przyszłym tygodniu planuję kolejny odsłuch. I w kolejnym pewnie też.

jestem w podobnej sytuacji, w zeszłym roku szukałem nowego zestawu audio, a teraz robię gruntowny upgrade. W związku z tym śledzę podobne tematy, dzwonię po sklepach i okazyjnie robię odsłuchy. Powiem Ci, że jedyne co może Ci dać wiarygodną opinie to odsłuch u siebie w domu. U mnie sprzęt odsłuchiwany w sklepie zawsze brzmiał inaczej w domu. Różnice były kolosalne. Zrób risercz, wypożycz 2-3 typy i słuchaj spokojnie w domu. Nie doradzę Ci konkretnego sprzętu bo żaden ze mnie specjalista, ale uważaj też na opinie sprzedawców. Ostatnio dzwoniłem do wspomnianego przez Ciebie sklepu (też jestem z Krakowa) z pytaniem o kefy r3 i o ewentualne alternatywy w podobnej cenie. Dostałem odpowiedź, że r3 w swojej cenie to bardzo przeciętne kolumny i On, ów Pan doradza mi najlepiej MA gold 100 lub pylony jasper 18. Dodam , że R3 nowe (nie mety) dostępne są w cenie 5k, a wymienione przez sprzedawcę "alternatywy" odpowiednio za 10 i 11k. Porada życia :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2023 o 17:34, Oin napisał:

@Q21, @szyt, @S4Home, tak naprawdę nie zamykam się na podłogówki. Wydawało mi się, że w tych 56 cm po bokach mogę zmieścić kolumny podłogowe, a skoro tak, to... czemu nie. Bardzo miły pan z salonu Audiotrendt nie oponował, ale też nie pytałem go o różnice na tym samym pułapie cenowym i czy nie lepiej to samo wydać na podstawkowe ze standem.

Mam Diamond 25.

Stoją tak jak na zdjęciu.

Są jakieś 16.5 cm szerokie, basport z tyłu . Do tylniej ściany około 60 cm.

Nawet bliżej było, wszystko gra i nie buczy. Żadnych zakłóceń. 

Bardzo dobre kolumny, moim zdaniem porównywalne do Olympica 2.

Tak że , może się tam uda coś ustawić w tym twoim pokoju.

20230319_194800.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erazel, sprzedawca zwykle będzie chciał, aby potencjalny klient wydał jak najwięcej. ;) Takie odniosłem wrażenie. Te Xaviany podpięte "porównawczo" byłyby dla mnie super i raczej nie znalazły się w salce odsłuchowej przypadkiem. Tylko że nie jestem gotów wydać aż tyle na pierwsze w życiu stereo do niewielkiego mieszkania. Odsłuchy w sklepie traktuję jako coś wygodnego i wstępną selekcję. Jeśli zestaw będzie mi odpowiadać brzmieniem i ceną jednocześnie, to wtedy mogę wypożyczać. Niekoniecznie mam miejsce na trzymanie pudeł po 2-3 zestawach, żeby się o nie nie potykać na każdym kroku.

Edytowano przez Oin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o tym w ten sposób. 

Jeśli dobrze trafisz to będzie stereo na długie lata. Jeśli myślisz że co kilka lat wydasz trochę więcej i będziesz miał wyraźnie lepszy dźwięk to cię czeka rozczarowanie.

Co do wielkości pokoju - tam gdzie ja siedzę to pokój, jakieś 3 na 5 m.

System w trójkącie równoramiennym. Około 2 x 2 x 2.

Miałem Cambridge CXA81 a teraz używam Gato Audio DIA250s. Czyli nie jest to tani wzmak. Ostatnio testowałem z Gato Audio Amp150. Czyli chyba teraz jakieś 1500 tys euro więcej ( nie sprawdzałem więc mogę się mylic) I Amp150 sprzedałem. Nie słyszałem niczego innego niż z DIA250S. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Brol, proszę cię, nie wyciągaj dziwnych wniosków. ;) Sprzęt chciałem kupić taki, abym był zadowolony, a później nie ruszać go przez co najmniej kilka lat (czyli 4-5 lub więcej, jeśli tylko nic się nie zepsuje; nie należę do osób, które bawi regularna wymiana wszystkiego co roku, bo jest coś "nowszego" lub minimalnie "lepszego"). Jeśli nie znajdę absolutnie niczego w założonym budżecie, co spełnia moje oczekiwania wobec brzmienia, to wtedy faktycznie mogę to zacząć rozważać odłożenie więcej. Ale najpierw muszę posłuchać większej ilości konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...