Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 od zera, ~10k, 15m2


Mjecisuaf

Recommended Posts

Na ucho jak się nie ma wprawy to raczej zgranie 2 subów będzie bardzo trudne. Dodatkowo masz amplituner który ma tak naprawdę 1 wyjście na subwoofer. 

Pozostaje Ci metoda prób i błędów, ewentualnie zakup UMIKa (~500 PLN) i kombinowanie samemu. To nie jest takie trudne jak się wydaje. Najlepszym rozwiązaniem byłoby pójscie w droższy amplituner z niezależnymi wyjściami na suby i Diraciem (praktycznie wszystkie nowe modele od ~4 tysiecy w górę) albo dokupienie miniDSP z Diraciem (zasada działania taka sama, minusem w porównaniu do pierwszej opcji jest to, że kalibrujesz tylko kanał LFE a nie całość). 

Odpowiadając na pytanie - 1 sub nigdy nie zagra tak jak wiecej. Może być huk i drżenie ścian ale fizyka sprawia, że zawsze bęzie jakiś dołek albo duża górka (tutaj łątwiej sobie poradzić). JAk masz wiecej niz 1 sztuke i cos do mierzenia to jesteś w stanie zniwelować wpływ pomieszczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrego to dobrze poczytać... 🤣

41 minut temu, amatorkina napisał:

Da się to zrobić nawet bez Umik-a a za pomocą tylko Audyssey... 

Primo - Pomylić mikrofon z systemem korekcji dźwięku. 

42 minuty temu, amatorkina napisał:

Metodą prób i błędów, ale wykonalne 

Secundo - nieskończona ilość małp w końcu napisze dzieła Szekspira albo każde zadanie jest do wykonania w miesiąc trzeba tylko odpowiednio dużo studentów.

42 minuty temu, amatorkina napisał:

I tak, najpierw ustawiasz jeden, później drugi a na koniec sumujesz oba suby

No bo sumowanie subów bez systemu który na to pozwala, pomiarów itp. to jest proste jak 2 + 2. 1 sub dodać 1 sub to w sumie 2 suby. C.B.D.U. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eMBe napisał:

Pomiary robiłeś powietrzem? :>>>>

Nie wtedy mikrofonem od audyssey... ( szkoda mi było wydać kasy, każde euro się liczyło robiąc samemu )każdy sub ustawiałem najpierw decybelomierzem na określoną głośność, później pomiar w Rew i na koniec sumowałem wszystkie suby na wykresie by krzywe się pokrywały... czasochłonne ale do wykonania, na koniec spinałem wszystko pod jedno wyjście( SB12NSD ma przelotkę sygnału więc łatwo mi było podłączyć 4 suby w jeden )

16 minut temu, PanKlor napisał:

Ale tutaj nie ma single bass array.

Nie ważne, jest to do wykonania a jest jeszcze łatwiej gdy masz wersje PRo... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, amatorkina napisał:

Nie ważne, jest to do wykonania a jest jeszcze łatwiej gdy masz wersje PRo... 

Przed chwilą miało być na ucho bez mikrofonów i pomiarów, teraz jednak REW i to płatny. Też nie wiadomo po co bo tam większość zmian polega na mierzeniu wielu źródeł/kanalow/mkkrofonow. 

Twoje jak zwykle doskonale rady nijak sie maja do sytuacji kolegi. Najfajniejsze jest jednak to, że z czasem sam sobie zaczynasz zaprzeczać. 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...