Skocz do zawartości

Wiim Pro PLUS vs Wiim pro z DAC vs klasyka


Spider

Recommended Posts

Witam,

no i mamy "killera" czyli  Wiim Pro PLUS już z dobrym DACiem w środku, stąd i pytanie do forumowiczów o poradę czy ktoś już może miał doświadczenia odsłuchowe z takimi zestawami, w sensie oczywiście co zagra lepiej/szlachetniej/fajniej:

(1) "stary" Wiim Pro i dołożony dobry DAC'a (tylko który ???:  Topping E30 II, Topping E50 - inne w podobnej cenie ok 1 tys pln ?)

(2) "nowy" Wiim Pro Plus (juz bez zewnetrzengo DAC'a) - teoretycznie to najtańsze rozwiązanie

(3) czy tez nie bawic sie juz w (1) i (2) i pójsc/dołożyć do Bluesound Node / CA MXN10 (ew inne propozycje ca 2 tys pln) i miec temat załatwiony na parę lat

dodam, że dalej u mnie Denon pma900 (wkrotce Atoll IN100/IN200)+Focal aria 926

- ale moze uda sie temat ogólnie zaadresować tak żeby jak najwięcej z nas skorzystało. 

 

z gory dzieki za opinie !  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie posiadam Wiim pro do tego DAC Topping E30II to wpięte do Musical Fidelity m3 i kolumny Klipsch RP 280 i przyznam szczerze, że jestem całkiem zadowolony z tego zestawienia. Porównywałem i na moje ucho np Tidal/ FLAC na dysku sieciowym nie traci na jakości względem płyt CD. Może mam po prostu zbyt prosty zestaw by zauważyć różnicę, ale ten Topping E30 II bardzo fajnie się sprawdza w roli zewnętrznego DACa :) Wiim pro plus jest na tej samej kości, tylko różnica jest taka, że ma jedną zamiast dwóch, czy zauważysz różnicę? Nie wiem, myślę, że dwa pierwsze rozwiązania możesz wziąć na testy i samemy sprawdzić :)  ale z innej strony uważam, że gdybym miał teraz kupować i DACa i Wiim pro czyli ok 800zł i ok 800zł to mamy cenę na poziomie 1600 zł, a nie znam ceny wiim pro plus ale obstawiam, że będzie niższa, gdzieś pewnie  koło 1200 zł i zależałoby mi na rozsądniejszym wydaniu kasy to możliwe, że poszedłbym w wiima pro plus ( zwłaszcza, że tutaj mamy te same kości więc brzmienie nie powinno być inne ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, korzystam w tej chwili z MacBooka Air i DACa Pro-Ject Pre Box S2 Digital. Przez DACa puszczam również sygnał z CD Playera (Philips CD732) gdyż dźwięk jest po prostu lepszy. I tu pytanie: Warto się przesiąść na Wiim pro Plus jako i streamer, i DAC? Myślicie, że będzie poprawa w jakości dźwięku względem połączenia komuter - Pro-ject? I czy da się do niego podłączyć CD playera? (zauważyłem, że Wiim nie ma wejścia koaksjalnego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Nie, wiim ma tylko wejście optyczne toslink co i tak w sumie jest spoko, bo pamiętajmy, że to streamer a nie DAC :) myślę, że mając tego DACa nie ma sensu kupować tego wiima pro plus ( ze względu na jego DAC) bo jedna pro-ject ma fajniejsze bebechy jeśli chodzi o tą część:) 

czyli wiim pro byłby logiczniejszym rozwiązaniem? Bo streamer to jednak fajniejsze rozwiązanie niż komputer po USB do DACa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się podłączyć, ale będziesz wykorzystywał DAC w CD i do WiiMa wejdziesz po Line-In. Sam już zauważyłeś, że jest słabiej jakościowo. Ja miałem to samo z moim Marantzem. Na szczęście mam w nim jeszcze optyka i optykiem wychodzę. Do WiiMa Pro wchodzę optykiem, ale brzmienie DAC wolę tego we wzmacniaczu, więc optykiem też z WiiMa wychodzę dalej. 

Wydaje mi się, że nie będziesz zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jashu napisał:

czyli wiim pro byłby logiczniejszym rozwiązaniem? Bo streamer to jednak fajniejsze rozwiązanie niż komputer po USB do DACa

Jedyna realna, pomijajac kosmetyke gniazd i obudowy wokol, roznica miedzy Pro a Pro Plus to DAC. Ok, jeszcze ADC, co daje wieksza sensownosc zasilania Pro Plus na wejsciu analogowym w pewnych scenariuszach.

Jezeli chcesz pozostac przy obecnym DACu i nie chcesz korzystac z wejscia liniowego, to Pro Plus nic nie wniesie ponad Pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ProjectPi napisał:

Jedyna realna, pomijajac kosmetyke gniazd i obudowy wokol, roznica miedzy Pro a Pro Plus to DAC. Ok, jeszcze ADC, co daje wieksza sensownosc zasilania Pro Plus na wejsciu analogowym w pewnych scenariuszach.

Jezeli chcesz pozostac przy obecnym DACu i nie chcesz korzystac z wejscia liniowego, to Pro Plus nic nie wniesie ponad Pro.

super. Dzięki za pomoc i rady. Pozostanę w takim razie przy obecnym DACu i skupię się na funkcjonalności streamera po opticalu. Jedyne co stracę to MQA ale powoli przesiadam się z TIDALA (który już odchodzi od MQA) na Amazona więc to i tak nie ma znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Spider napisał:

(1) "stary" Wiim Pro i dołożony dobry DAC'a (tylko który ???:  Topping E30 II, Topping E50 - inne w podobnej cenie ok 1 tys pln ?)

(2) "nowy" Wiim Pro Plus (juz bez zewnetrzengo DAC'a) - teoretycznie to najtańsze rozwiązanie

(3) czy tez nie bawic sie juz w (1) i (2) i pójsc/dołożyć do Bluesound Node / CA MXN10 (ew inne propozycje ca 2 tys pln) i miec temat załatwiony na parę lat

Ciężko odpowiedzieć na te pytania, bo mało kto ma WiiM Pro Plusa już teraz u siebie. U nas będzie on wkrótce - https://www.q21.pl/wiim-pro-plus.html, ale na pewno coś więcej się o nim zrobi, czy to film, czy coś na forum :) na pewno sprzęt zapowiada się ciekawie i są wobec niego spore oczekiwania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, ProjectPi napisał:

WiiM zrobi unfold MQA do 88.2/96 na swoim wyjsciu. Jezeli Pro-Ject robil pelne dekodowanie, to stracisz jedynie kolejny unfold.

porównałem Amazon Music Unlimited do Tidala i nie słychać różnic w jakości dzwięku. Tu ciekawostka - na poczatku Amazon zagrał fatalnie w porównaniu do TIDALa, zerknąłem w ustawienia a tam domyślnie była włączona normalizacja Loudness wyłączyłem i dzwięk był niemalże bez różnic. Wniosek? Tidal natywnie podkręca dźwięk (co akurat nie jest takie złe) ale przy różnicy cenowej 60 zł (Tidal) vs 6 euro (Amazon), to chyba nie ma co się zastanawiać nad zmianą, zwłaszcza, że MQA znika z Tidala. Dlatego dekodowanie MQA nie ma już dla mnie wiekszego znaczenia, chociaż naprawdę lubiłem ten dzwięk :) Poza tym mam jeszcze Apple Music :) 

37 minut temu, Q21 napisał:

Ciężko odpowiedzieć na te pytania, bo mało kto ma WiiM Pro Plusa już teraz u siebie. U nas będzie on wkrótce - https://www.q21.pl/wiim-pro-plus.html, ale na pewno coś więcej się o nim zrobi, czy to film, czy coś na forum :) na pewno sprzęt zapowiada się ciekawie i są wobec niego spore oczekiwania. 

na YT są już pierwsze recenzje - całkiem entuzjastyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ProjectPi napisał:

Najprosciej z funkcjonalnoscia - WiiM zawsze bedzie mial przewage, bo to marka wlasna producenta modulow w tych urzadzeniach. Wszystko, co nowe, to najpierw WiiM.

Do polaczenia z DACem osobiscie wzialbym Pro, zadna to tajemnica. W sumie mam wszystkie 3 i dla kazdego jest jakies zastosowanie.

:) Octavio zrobił chyba jakis własny system - Virtuoso. Mylę się? czy to tylko interface do Linkplaya?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...