Skocz do zawartości

Wiim Pro PLUS vs Wiim pro z DAC vs klasyka


Spider

Recommended Posts

Dnia 29.10.2023 o 14:35, Szymek3392 napisał:

Mam pytanko do użytkowników Amazon Music i WiiM. Z aplikacji WiiM home amazon UHD działa swietnie aż do 192khz w odpowiednich utworach. Po odpaleniu aplikacji Amazona są dwie możliwości aby streamowac muzykę - AirPlay oraz natywnie można wybrać WiiM jako odtwarzacz. Problem w tym, ze natywnie wówczas działa tylko maksymalnie na 44.1 KHz. Niemniej jednak można wyłączyć wówczas apke Amazona i muzyka nadal gra. Nie ukrywam, ze wolałbym używać aplikacje Amazona bo jest lepsza i nurtuje mnie ten temat. Czy da się jakoś coś namieszać w ustawieniach aby z aplikacji Amazona również grało na max 192khz? Dodam również, ze zanim wziąłem Pro, miałem mini i grają one tak samo. Używam zewnetrznego DAC Topping d30pro. Mini po toslinku, a Pro po coaxialnym. Miałem również Tage twa 10b ale ona niestety nie odtwarza Amazon Music w HD - działa ale tylko w najniższej jakości. Na koniec podsumuje, ze rpi4 z Volumio po usb gra najlepiej z tego towarzystwa, po AirPlay również lepiej niż WiiM pomimo jakości nawet 96-192khz vs 44.1 Airplay. Problemem w rpi jest póki co brak natywnego odtwarzania Amazon Music - tylko AirPlay wiec ciągnie z telefonu. Producent zapowiedział, ze dostali zgodę Amazona i w drugiej połowie 2023 Volumio ma wdrożyć Amazon Music w aplikacji. Póki co, cisza.

Tutaj jest opisany podobny problem, może opisane tam kroki pomogą

https://forum.wiimhome.com/threads/limited-to-16-44-1-when-using-casting-from-amazon-music.156/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 26.11.2023 o 17:49, djpioter napisał:

Czy ktoś z kolegów porównywał Wiim Pro  zasilaczem liniowym, jako czysty transport, do jakiegoś streamera z wyższej półki? Np. Lumina u1/U2 mini lub Sotma Ultra?

Tak porównywałem. Wiim Pro Plus z zasilaczem liniowym do Lumina D3 który  obecnie jest częścią mojego systemu audio.

Róąnica między nimi  była ale nie tak duża jak różnica cen między tymi sprzętami .

Powiem tak : Wimm pro plus z zasilaczem liowym grał naprawdę  pięknie i świetną ma aplikację. Odważę się powiedzieć że sporo fajniejszą od Lumina z dużo większymi możliwościami  
Ale ze względu na dążenie do perfekcji gdy słuchałem i porównywałem Lumina D3 - ten zagrał jeszcze bardziej dynamicznie i ładnie i wybrałem zakup tego D3 i już tak został. To znaczy zostały 2 streamery. Postawnowiłem zostawić też Wiima bo lepiej komuś z rodziny dać niż za grosze sprzedawać naprawdę fajny sprzęt za bardzo małe pieniądze w stosunku do tego co daje. 
Gdyby mi fundusze nie pozwoliły na pewno wybrałbym Wiim Pro Plus i byłbym szczęśliwy :) (Porównywałem też EverSolo DMP-A6 Master z pięknym ekranem ale nie kupiłem, wybrałem Lumina D3 )  
Lumin D3 gra świetnie i dynamicznie ale aplikacja - ...mogliby lepszych programistów zatrudnić, czekam na wersję  wygodną w obsłudze i fajnie współpracującą z Tidalem, wygodnie obsługującą playlisty Tidalowe. Obecnie to dla mnie jakaś porażka ten soft.

Miłego wieczoru. Mam nadzieję że pomogłem ciut.

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marek333 napisał:

Tak porównywałem. Wiim Pro Plus z zasilaczem liniowym do Lumina D3 który mam obecnie

Róznica była ale nie tak duża jak różnica cen między tymi sprzętami . Powiem tak : Wimm pro plus z zasilaczem liowym grał przepięknie. Ale ze względu na dążenie do perfekcji gdy słuchałem i porównywałem Lumina D3 - ten zagrał jeszcze bardziej dynamicznie i ładnie i wybrałem zakupu tego D3 i już został. Tio znaczy zostały 2 streamery. Postawnowiłem zostawić bo lepiej komuś z rodziny dać niż za grosze sprzedawać 
Gdyby mi fundusze nie pozwoliły na pewno wybrałbym Wiim Pro Plus i byłbym szczęsliwy :)

Miłego wieczoru. Mam nadzieję że pomogłem ciut.

Jaki model zasilacza liniowego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten -  Zasilacz impulsowy 5V/2,85A Nirvana SMPS
Obecnie mam inny bo tamten się zepsuł po niecałych 2 miesiącach użytkowania . Ale gdy  działał wtedy miałem Wiim Pro PLus i różnica QS  była bardzo duża na plus z zasialaczem liniowym 
Obecny liniowy  to samoróbka z dużym transformatorem  ale b.dobra od znajomego- już nie ma więcej.  Zalety obecnego; większa moc i ma 2 wyjścia - jedno idzie mi na zasilanie switcha niskoszumowego Silent Angel Bonn 8M a drugim wyjściem zasilam sobie (aby do czegoś wykorzystać) dekoder TV kablowej Jambox Mag250 który mi tu mógł szumieć.

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek333 napisał:

Lumin D3 gra świetnie i dynamicznie ale aplikacja - ...mogliby lepszych programistów zatrudnić, czekam na wersję  wygodną w obsłudze i fajnie współpracującą z Tidalem, wygodnie obsługującą playlisty Tidalowe. Obecnie to dla mnie jakaś porażka ten soft.

Dzięki za odpowiedź.

Zawsze możesz wykorzystać Lumina jako punkt końcowy Roon i korzystać z jego aplikacji na laptopa lub telefon. Tylko trzeba rdzeń na czymś zainstalować no i kosztuje to trochę grosza, dodatkowy abonament do Tidala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę sobie dodatkowych elementów dodawać bo to utrudnia obsługę . Zadowolony jestem z obecnej konfiguracji   aplikacji Lumina używam tylko jak sobie coś testuję i potrzebuję wewnętrzne ustawienia zmieniać w Luminie  a tak korzystam na macu i iPadzie z bardzo wygodnej aplikacji TIDAL-a

W aplikacji TIDAL-a nieporównywalnie łatwiej modyfikować Playlisty, zmieniać i dodawać utwory niż w Luminowej app.  Mają super gościa / wklie /Peter  , który jest megapomocny userom na wszystkich forach audio  i tym bardziej dziwi mnie że nie wezmą się za zaprojektowanie do takiego supersprzętu naprwdę fajnej wygodnej aplikacji.  Nie tylko ja marudzę na tą aplikację, dla jasności ... :)  

Ale dzięki.
PS. Sorry za lekki offtopic ale chciałem podzielić się w pełni odczuciami co to tego co używam na codzień.

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marek333 napisał:

Nie chcę sobie dodatkowych elementów dodawać bo to utrudnia obsługę . Zadowolony jestem z obecnej konfiguracji   aplikacji Lumina używam tylko jak sobie coś testuję i potrzebuję wewnętrzne ustawienia zmieniać w Luminie  a tak korzystam na macu i iPadzie z bardzo wygodnej aplikacji TIDAL-a

W aplikacji TIDAL-a nieporównywalnie łatwiej modyfikować Playlisty, zmieniać i dodawać utwory niż w Luminowej app.  Mają super gościa / wklie /Peter  , który jest megapomocny userom na wszystkich forach audio  i tym bardziej dziwi mnie że nie wezmą się za zaprojektowanie do takiego supersprzętu naprwdę fajnej wygodnej aplikacji.  Nie tylko ja marudzę na tą aplikację, dla jasności ... :)  

Ale dzięki.
PS. Sorry za lekki offtopic ale chciałem podzielić się w pełni odczuciami co to tego co używam na codzień.

Jeżeli grasz z desktopowej apki Tidala, to faktycznie nie ma sensu się pchać w Roon.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wiim Pro Plus jest wg mnie wybitnym produktem. U mnie gra z iFi iPower X i już jest rewelacyjnie. Jestem w trakcie budowy zestawu - taki mój powrót :) - i cieszę się że tak dobrze zacząłem z tym Wiim. DAC będzie jednym z ostatnich elementów wymiany. Jest tak dobry. Niedługo będę mieć zasilacz liniowy. Skrobnę coś jak porównam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 11.01.2024 o 21:04, Tomasz Gil napisał:

Witam wszystkich....Mam pytanko,jak jest z MQA w Wiim Pro Plus? Bo podobno jest ale go nie ma.Wie ktoś jak to z nim jest i jak wygląda próbkowanie,bo ja mam zewnętrznego daca na którym brak wyświetlacza.Dzieki.Pozdrawiam

Olej to dno jakim jest TIDAL. Amazon Music nie dość ze kosztuje mniej (18 zł) to jeszcze wszystko tam brzmi prawie lub tak samo dobrze jak pliki! Mniej kłująco, płynniej i bardziej "analogowo" niż stratny TIDAL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Siemka

Czy któryś z tych wiim nadaje się jako PC DAC? w torze jeszcze nie wiem ale może wyląduje marantz model 50. Dalej martin logan 60xt.

Muzyka na dysku PC jako flac -> foobar. Jak lepiej będzie grać jako roon endpoint czy upnp to damy radę o ile są apki na PC.

Chcę też mieć możliwość podpięcia tv, nie musi mieć arc. Sporo leci też netflixa z przeglądarki pc stąd muszę mieć wygodne połączenie bezpośrednio PC, usb lub światło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie, dołączę się do wątku, bo mam pytanie. Przymierzam się do Wiima Pro/Pro Plus tylko jako transport. Mój wzmaczek jest w pełni cyfrowy, więc i tak nie mam analogu w opcji.

Czy na pewno nie ma żadnej różnicy między Pro i Pro+ w sekcji cyfrowej? Już nie pamiętam gdzie, ale gdzieś coś wyczytałem, że tu też zrobili jakieś poprawki. Chyba chodziło o zegary, może zasilanie, ale nie pamiętam.

Wolę od razu dołożyć do plusa, niż potem mieć jakiś niedosyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...