Skocz do zawartości

Focusrite Clarett - klub.


Bebop

Recommended Posts

Takie porównania Focusrite vs RME mogę sam sobie wygooglować. Jeszcze nie czytałem wszystkich dostępnych.  Podejrzewam, że będą różne. 

Ale tu jest wątek o Focusrite a nie RME. Proszę użytkowników o wymianę doświadczeń. Skoro jest taki dobry i tani, może sam kupię. 

Focusrite + Deezer i pozamiatane 🤪

 

 

Przepraszam, nie mogłem się oprzeć  😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Bebop napisał:

Focusrite + Deezer i pozamiatane 🤪

Ze 2 lata mam malinę z którą Deezer nie działa 😉 zamieniłem na Qobuz. A co do RME, spróbujesz czego lepszego, to zobaczysz o czym piszę... 

43 minuty temu, Bebop napisał:

Takie porównania Focusrite vs RME mogę sam sobie wygooglować

Nic nie wyguglujesz, bo to raczej przypadek wykorzystanie tego klocka do Hifi... 

Znajdziesz najwyżej na ASR pomiar (dobry) i zdjęcia z rozbiórki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

A co do RME, spróbujesz czego lepszego, to zobaczysz o czym piszę... 

Ja nigdy nie twierdziłem, że nie ma nic lepszego od RME. Twoje porównanie do Focusrite jest subiektywne.  Ale szacun za bycie twardzielem w promowaniu i wciskaniu swoich pomysłów wszędzie gdzie się da. 

Idę do ogródka bo mam fajne ognisko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Ze 2 lata mam malinę z którą Deezer nie działa 😉 zamieniłem na Qobuz. A co do RME, spróbujesz czego lepszego, to zobaczysz o czym piszę... 

Kiedyś promowałeś wszędzie Deezer. Teraz Focusrite - nawet w wątku RME. Zachowujesz się upierdliwie Marcin, czy rozumiesz wreszcie???

Napisz coś o tym urządzeniu, może ktoś spróbuje, być może i ja, jeśli nabiorę ochoty, że warto.

Pisz w tym wątku. Ale proszę nie wciskaj wszędzie swoich pomysłów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bebop napisał:

Kiedyś promowałeś wszędzie Deezer. Teraz Focusrite - nawet w wątku RME. Zachowujesz się upierdliwie Marcin, czy rozumiesz wreszcie???

... o Szopenie, nawet nie zdążyłem napisać tutaj, a już jesteście z Dzikiem :) 

co do Deezera - swojego czasu na PC, z najniższej dostępnej wersji mp3 grał lepiej niż Tidal master z natywnej apki , sprawdzone na kilku różnych PC i Chromecast Audio...

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcinmarcin napisał:

.. o Szopenie, nawet nie zdążyłem napisać tutaj, a już jesteście z Dzikiem :) 

Masz kiepskie skojarzenia. Dzika dawno nie ma na forum. 

Ciągle czekam aż napiszesz coś na temat - w klubie Focusrite - zamiast się czepiać i wciskać swoje racje w innych wątkach. 

Mam nadzieje, że klub Focusrite się rozwinie. 

Jeszcze Cię lubię - bo znam na forum długi czas. Ale już nie przeginaj bo pstryczek w nos poleci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Claretta - 2 Pre USB - wrzucam 2 ciekawe linki, a jakże z naszego ulubionego ASR :) 

Posiadam tą starszą wersje tu opisaną (bez + w nazwie). Starsza wersja oparta na AKM, nowa z plusem na Cirrus Logic.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/focusrite-clarett-2pre-usb-tear-down-bit-of-internal-analysis-and-few-in-house-measurements.18605/

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/focusrite-clarett-2pre-usb-quick-measurements.10576/

Urządzenie jest równie genialne (jakość dźwięku) jak koszmarne (obsługa) - a więc pasuje mi doskonale... 

Żeby jakoś(ć) zagrał potrzebuje cyfrowego headroomu około -8dB i dobrego liniowego zasilacza  (u mnie PD Creative sprawdził się najlepiej)

Posiada znakomitą analogową regulację głośności pokrętłem na drabince (ale bez pilota)

Jako urządzenie studyjne, obsługuje oczywiśce XLR, ale w wersji na jacku 6,3mm. Da się oczywiście użyć na RCA, (tak go używam teraz) ale trzeba użyć przelotek (nie polecam) albo przelutować kabel RCA-JACK.

Z dalszych upierdliwych cech - całość ustawień dac (włącznie z głośnością cyfrową) wyłącznie z apki Focusrite (na szczęście zapamiętuje, więc można używać nie tylko PC a np. malinę).

Gra najlepiej 16/44,1 (stary 4 kanałowy chipset w trybie S32LE - nawet zwykły flac 16/44,1 ze streamera wysłany do tego daca ma 5Mb/s zamiast niecałego 1Mb (zamiast 16 bit stereo, idzie po USB 4 kanały w 32 bitach). Teoretycznie obsługuje 24/192 ale przy digital volume (headroom) ograniczony jest do 24/96. Dźwiękowy wymiata tylko w 16/44,1.

Więc mam nadzieję że nikogo nie zachęciłem tym opisem, bo chętnie pozostanę sam w tym klubie (aczkolwiek jak wrzuciłem link z okazyjnym ogłoszeniem na forum, zniknął tego samego dnia, więc może się ktoś ujawni). 

Co do jakości dźwięku - u mnie wygrał z Rme Adi 2Fs dac. Miałem je oba - testowałem w konfiguracji zarówno z monitorami aktywnymi Adam Audio A7x jak i moimi ówczesnymi Audium Comp 5.2 z Hypex i Cyrus 8.2. Za źrodło miałem PC i Usbridge signature. W każdej opcji Clarett miał bardziej precyzyjny bas, lepszą średnicę, ładniejsze wysokie tony, brzmiał precyzyjniej, naturalniej, bardziej detalicznie. Szczerze mówiąc nawet bym na niego nie spojrzał, gdyby mi go nie pożyczyła osoba od której kupiłem Adamy. Byłem zdziwiony, czemu u niego grały tak dobrze, u mnie tak przeciętnie. Skończyło się na tym że Clarett został, a Adamy trafiły do innej osoby...

Porównywałem go jeszcze do Qutesta (też z liniowym) oraz do Cayina i6dac - najbardziej zbliżony jest do Cayina - ma bardzo podobny sposób pokazywania średnicy - Clarett jest mniej kolorowy, ale bardziej detaliczny i punktowy.

Dodam że od Qutesta wolę Claretta - wygrał dla mnie mniej zaokrąglonym, bardziej surowym, naturalnym dźwiękiem, Cayina mógłbym mieć ale irytował mnie pstrykaniem - Clarett też pstryka przekaźnikiem, ale tylko przy zmianie częstotliwości, co ze względu na ustawione 16.44,1 w obu serwisach streamingowych mi nie przeszkadza

Na dziś chyba wystarczy :) 

30 minut temu, Bebop napisał:

Masz kiepskie skojarzenia. Dzika dawno nie ma na forum

:)

30 minut temu, Bebop napisał:

Mam nadzieje, że klub Focusrite się rozwinie. 

A ja nie, póki co jest elitarny :D 

30 minut temu, Bebop napisał:

Jeszcze Cię lubię - bo znam na forum długi czas. Ale już nie przeginaj bo pstryczek w nos poleci. 

Ja Cię też... i wzajemnością z pstrykaniem :P 

@Bebop @ProjectPi wrzućcie jakąś muzykę (tytuł, album, link do T/Q) którą można nagrać bez żadnych licencyjnych pierduł, to coś mogę nagrać z Claretta :) 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kaczadupa napisał:

No dobra, Claret pokonał RME ADI, Qutesta i Toppinga D90.   Do pokonania został już tylko dCS Vivaldi APEX DAC i mamy nr 1 wśród przetworników. 

Nie trzeba tak złośliwie kuperku. Claret może jest fajnym klockiem.  Mnie chodziło o coś innego - o wciskanie swoich  pomysłów bez wyczucia czasu i miejsca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kaczadupa napisał:

No dobra, Clarett pokonał RME ADI, Qutesta i Toppinga D90.   Do pokonania został już tylko dCS Vivaldi APEX DAC i mamy nr 1 wśród przetworników. 

Akurat cos możesz powiedzieć w temacie 😂

Nie tylko paki się złożyły na całokształt 

47 minut temu, ProjectPi napisał:

Napisz no mnie, ma to to PEQ? Zwykly loopback z spdif na usb, ze o wariantach bardziej zlozonych nie wspomne?

WIelkie nic, dlatego nie polecam absolutnie :) 

48 minut temu, ProjectPi napisał:

Trochę to słabe jest (słuchałem na kompie tylko), jak jest z wrzucaniem nagrań ze sprzętu audio na YT? są jakieś ograniczenia formalne

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem (muszę się przygotować) rozpocznę wątek na temat "różnego grania przetworników D/A" 

Bardzo mnie ciekawi dlaczego różnie brzmią.

Czy to "różne brzmienie" wynika z sekcji cyfrowej ? Czy może analogowej? Mam dużo pytań. Ciekawy jestem co powiecie...

Edytowano przez Bebop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przypuszczenia krążą wokół analogu i siły sprzężenia zwrotnego (czym mocniejsze tym lepsze miejsce na podium pomiarowym, ale gorsze dla mnie brzmienie).

Kwestie użytego chipsetu chyba mniej istotne. Zawsze preferowałem z DS chipy AKM, Sabre uważając za ostry, sucho grający poszczególne dźwięki bez łączenia ich w muzykę i tak tez grały tanie dace na ESS.

Ale Cayin idac6 mk2 na Sabre 9028 gra barwnie, kolorowo i soczyście, zachowując przy tym pełną dynamikę... dla mnie znakomite granie

Qutest z kolei na programowanym chipie gra trochę inaczej od wszystkich DS które słuchałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Sabre uważając za ostry, sucho grający poszczególne dźwięki bez łączenia ich w muzykę i tak tez grały tanie dace na ESS

Czy nie ulegasz tej  potocznej opinii o graniu poszczególnych czipów? Jak one mogą "grać" skoro odtwarzają / lustro w lustro/ tylko  informacje ze źródła? 

8 minut temu, marcinmarcin napisał:

Moje przypuszczenia krążą wokół analogu

Moje też. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bebop napisał:

Czy nie ulegasz tej  potocznej opinii o graniu poszczególnych czipów? Jak one mogą "grać" skoro odtwarzają / lustro w lustro/ tylko  informacje ze źródła?

Tak zawsze odbierałem wszystkie dace na ESS, co zresztą jest zgodne z potoczną opinią o nich. Cayin jest całkowitym zaprzeczeniem takiego stylu "maniery" grania, więc jak widać implementacja najważniejsza, sam chip mniej.

 

Niezwykle ważna dla mnie jest też kwestia cyfrowego volume - Qutest z maliną gra dobrze w trybie hardware volume (a nie ma regulacji głośności), jednak w tym trybie brak znienawidzonego przeze mnie przesteru cyfrowego i wyostrzeń które pojawiają się za to w trybie 0dB fixed.

Cayin jest wolny od tego problemu.

Clarett na 0dB przesteruje i wyostrza dźwięk, a tryb hardware jest nieaktywny (brzmi absurdalnie bo to Clarett ma analogowy volume w przeciwieństwie do Qutesta). W każdym razie z odsłuchów najlepiej brzmi dla mnie przy -8dB cyfrowo ustawionym w sterowniku Focusrite. (kręcenie analogowym volume nie likwiduje cyfrowego przesteru).

Po długim porównywaniu Qutest vs Clarett jedyne co mi przychodzi do głowy że Qutest inteligentnie zarządza headroom (aktywny tryb hardware volume).

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bebop napisał:

Niebawem (muszę się przygotować) rozpocznę wątek na temat "różnego grania przetworników D/A" 

Bardzo mnie ciekawi dlaczego różnie brzmią.

Czy to "różne brzmienie" wynika z sekcji cyfrowej ? Czy może analogowej? Mam dużo pytań. Ciekawy jestem co powiecie...

Polecam lekture monumentalnego watku

 

https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/serious-question-how-can-dacs-have-a-sound-signature-if-they-measure-as-transparent-are-that-many-confused.9245/

 

w ramach przygotowan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ProjectPi napisał:

Polecam lekture monumentalnego watku

Hehe, rozbawił mnie pierwszy rozpoczynający wątek na ASR - wszystko co się mierzy identycznie musi grać identycznie.... Z głuchym i fanatykiem nie porozmawia, albo nie usłyszy, albo wmówi sobie że nie słyszy. Niestety zabobony części sekciarskiej  ASR 😁

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...