Skocz do zawartości

Denon AVR-X1800H Czy to żart?


Piotr Sonido

Recommended Posts

Dnia 25.08.2023 o 15:18, PanKlor napisał:

No właśnie, że nie. TV z VRR da się kupić za ~2-3k nowe. Do wyboru do koloru. To nie są najnowsze modele ani najwyższe serie.

Po za tym dlaczego mówimy tylko o TV a nie o monitorach komputerowych - a i nie tylko konsole służą do grania, PC też mają duży udział. Poza tym nałogowi gracze raczej nie okupują głównego TV w domu, raczej mają swoje mniejsze kanciapki i tam spokojnie taki AVR z niższej linii jest jak najbardziej na miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemeklbn napisał:

Po za tym dlaczego mówimy tylko o TV a nie o monitorach komputerowych - a i nie tylko konsole służą do grania, PC też mają duży udział.

PC który wykorzysta w pełni standard HDMI 2.1 to ma samą kartę graficzną droższą niż cała konsola. :)

1 godzinę temu, przemeklbn napisał:

Poza tym nałogowi gracze raczej nie okupują głównego TV w domu, raczej mają swoje mniejsze kanciapki i tam spokojnie taki AVR z niższej linii jest jak najbardziej na miejscu.

W takim razie odbiegam od Twojego postrzegania, tak jak spora część moich znajomych którzy okupują centralne miejsce w salonie. I nie ma przy tym zbytnio pola manerwu jak to np. typowe mieszkanko dwupokojowe z jednym TV w salonokuchni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Butler napisał:

PC który wykorzysta w pełni standard HDMI 2.1 to ma samą kartę graficzną droższą niż cała konsola. :)

W pełni to mało co ten standard wykorzystuje. Już pisałem wcześniej, że główny benefit to VRR i dotyczy on właśnie słabszych, niż mocniejszych komputerów. BTW GPU potaniały, karty z HDMI 2.1 kupisz od 1kPLN. Takie poniżej 2k PLN pozwolą Ci spokojnie na granie w np. FH5 w 4k.  Nowe konsole to odpowiednio ~2+ kPLN i jakies ~2,6+ kPLN. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PanKlor napisał:

To chyba się zalicza do kategorii "mało co" 😛

Nie pisałem nigdzie że jestem w większości, tylko o wykorzystaniu potencjału :D Składałem kompa. Kumpla zmobilizowało do nowej zabawki a używkę mi oddał za pewną służbową przysługę która kosztowała mnie tylko kilka godzin pracy więc ciężko było nie skorzystać z okazji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2023 o 11:01, PanKlor napisał:

Nie szukałem ale x1800 ma menu ekranowe w Full HD ;)

No to faktycznie warto dokładać względem X1700 1200 zł

Dnia 26.08.2023 o 11:51, PanKlor napisał:

To o menu to był sarkazm. 

JA chyba złapałem :P

Dnia 26.08.2023 o 19:42, Gumowe Ucho napisał:

W Denonie? Bawiłem się Audysseyowymi ustawieniami często, szczególnie do gier.

I full HD warto dopłacić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 29.08.2023 o 09:09, Piotr Sonido napisał:

Kto zgadnie zgarnia jednego.

Według tej specki https://www.denon.com/on/demandware.static/-/Library-Sites-denon_northamerica_shared/default/dwa73bdd6f/downloads/Denon_Infosheet_AVR-X1800H_443543.pdf

 

X1800 ma preout na fronty. Ciekawe czy dotyczy to modeli na wszystkie rynki czy np. będą jakieś warianty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PanKlor napisał:

Według tej specki https://www.denon.com/on/demandware.static/-/Library-Sites-denon_northamerica_shared/default/dwa73bdd6f/downloads/Denon_Infosheet_AVR-X1800H_443543.pdf

 

X1800 ma preout na fronty. Ciekawe czy dotyczy to modeli na wszystkie rynki czy np. będą jakieś warianty.

Zdecydowanie inaczej wygląda niż ten na stronie Denona pl https://www.denon.com/pl-pl/shop/avreceiver/avrx1800h

Różni się np. napięciem 120V ,pewnie wersja tylko na rynek amerykański. A szkoda bo dość fajnie wyposażony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PanKlor napisał:

Tak, to wersja na Amerykę Północna. Widać po linku.

Link do strony amerykańskiej https://www.denon.com/en-us/product/av-receivers/avr-x1800h/300773.html,

Nie dość ze tańszy to jeszcze lepiej wyposażony. W polsce ceny od 3849 na chwilę obecną, a tam wychodzi niecałe 3300

Jest różnica . I gdzie tu sprawiedliwość? 😁😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PanKlor napisał:

Była już tu ostatnio dyskusja, że takie porównywanie cen jest bez sensu bo np. w USA masz prezentowane ceny netto.

Akurat tego wątku nie czytałem ani też nie interesowałem się cenami w USA. Fakt ,zmienia to relację cen amerykańskich do polskich. No ale specyfikacji nie 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

nie no ceny USA do Polski nie porównujemy. Oni mają inne albo nie mają VATU. Wiec to jest co innego.

obraz.png.9b82c95c8403ff49c1b7a5e6a21f7a7f.png

obraz.png.fb0803c4f99c2f3d11c158b8a3acba2b.png

nie no oni mają Europe za kompletnych amatorów. A to moim zdaniem tym bardziej w USA nikt tego nie wykorzysta.

Zdecydowanie już drugi minus dla Denona :/

Model amerykański ma jeszcze dodatkowo wejście cyfrowe koaksjalne, oprócz dwóch optycznych.

Europa zostala potraktowana faktycznie gorzej niż ameryka.

A szkoda bo bylby to fajny ampltuner dla wielu na początek przygody z kinem domowym

Ciekawe czy inni producenci też tak różnicują swoje produkty na rynkach amerykańskim i europejskim

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Iron napisał:

Ciekawe czy inni producenci też tak różnicują swoje produkty na rynkach amerykańskim i europejskim

 

Oczywiście. Do tego stopnia, że jednych nie kupisz u nas a innych u nich -> patrz samochody, telefony, telewizory. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PanKlor napisał:

Oczywiście. Do tego stopnia, że jednych nie kupisz u nas a innych u nich -> patrz samochody, telefony, telewizory. 

Na przykład w USA jest cała paleta nowych Sony AVRów aż po crazy wielkie, u nas siedmiokanałowy podstawowy jedynie (pozycjonowany między 2800H a 3800H wg magazynu WhatHifi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2023 o 20:02, PanKlor napisał:

Lepiej powiedz co stawiasz za znalezienie już 2 różnic 🤣

Ale chwila. Było o modelach PL :)

Dnia 3.10.2023 o 20:18, Iron napisał:

Model amerykański ma jeszcze dodatkowo wejście cyfrowe koaksjalne, oprócz dwóch optycznych.

Europa zostala potraktowana faktycznie gorzej niż ameryka.

A szkoda bo bylby to fajny ampltuner dla wielu na początek przygody z kinem domowym

Ciekawe czy inni producenci też tak różnicują swoje produkty na rynkach amerykańskim i europejskim

 

No właśnie nie kojarzę.

Dnia 3.10.2023 o 20:23, PanKlor napisał:

Oczywiście. Do tego stopnia, że jednych nie kupisz u nas a innych u nich -> patrz samochody, telefony, telewizory. 

Ale audio?

Dnia 4.10.2023 o 11:48, Iron napisał:

Tak czy siak wracając do europy wygląda na to że AVR-X1800H w porównaniu do AVR-X1700h w zasadzie nic nie oferuje, poza lepszym wyglądem menu no i wyższą ceną .

Znacznie wyższą ceną.

Dnia 4.10.2023 o 17:53, Gumowe Ucho napisał:

Na przykład w USA jest cała paleta nowych Sony AVRów aż po crazy wielkie, u nas siedmiokanałowy podstawowy jedynie (pozycjonowany między 2800H a 3800H wg magazynu WhatHifi).

A no i dobrze.

Nie tesknie za nimi,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ale chwila. Było o modelach PL :)

Dnia 3.10.2023 o 20:18, Iron napisał:

Nie znalazłem taiego zapisu w regulaminie konkursu. W USA już byś poszedł z torbami ;)

 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ale audio?

Dlaczego miałoby być wyjątkiem? Pewnie coś się znajdzie jak się głębiej poszuka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...