Skocz do zawartości

Wzmacniacz wielokanałowy do kina domowego oraz audio


sqbanczyk

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

Posiadam zestaw kina domowego BOWERS & WILKINS   603 S2 , 606 S2 ,  HTM6 , ASW610 + Yamaha rx-a6a . Do tego audio :  Audio-Technica  AT-LP120XUSB , oraz chce dokupic do tego Marantz CD  . Szukam jakiegos wzmacniacza wielokanałowego lub stereo tak aby to wszystko podłączyc razem.  Co do dzwieku w kinie domowym nie mam zarzutów jak w filmach tak i w grach ale co do stereo no to trochę lipa , czegos tu brakuje. Chce aby dzwięk z gramofonu i cd szedł na stereo i brzmiał dobrze. Szukam czegos nowego lub używanego i tak podlaczyc aby to mialo rece i nogi , np abym przy sluchaniu muzyki nie musial włączać yamachy tylko wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat RX-A6A ma wyjścia pre-out więc tu nie będzie problemu, albo końcówka mocy i fronty puścić przez nią - trudno powiedzieć czego oczekujesz, ale może to poprawić nieco stereo, albo zintegrowany wzmacniacz stereo z możliwością pracy jako końcówka mocy (niestety tego typu sprzętów chociaż ich nie brakuje, nie ma zbyt wiele do wyboru w porównaniu do standardowych wzmacniaczy stereo). Wtedy w kinie korzystasz z posiadanego ampli + końcówka mocy z wzmacniacza stereo dla frontów, a do stereo korzystasz tylko z wzmacniacza i podłączonych do niego CD,  gramofonu itd. Jest jeszcze opcja "zwykłego" (czytaj bez wejścia na końcówkę i tutaj masz bardzo szeroki wybór) wzmacniacza stereo i zastosowanie przełącznika dla frontów, wtedy sobie przełączasz między posiadanym ampli a wzmacniaczem w zależności czego słuchasz.

Natomiast A6A nie jest słabym amplitunerem, pytanie co Tobie nie pasuje / czego brakuje w stereo. Słuchasz stereo w trybie "direct" z pominięciem wszelkich korekcji, czy słuchasz np. z YPAO, które teoretycznie ma poprawić brzmienie, ale w stereo bywa z tym różnie. Ja u siebie mam do stereo Audiolab-a 8300A właśnie z trybem pracy jako końcówka i mnie się to sprawdza - stereo wypada zdecydowanie lepiej, ale mój Marantz SR5013 (ampli kina) to nie ta półka co A6A.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wypożyczyć i odsłuchać taki sprzęt u siebie w zależności od preferowanego rozwiązania.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając bowersy, pokusiłbym się o np musical fidelity( raczej cieplejszy wzmacniacz, w mojej opinii fajnie się zgra z jasnymi kolumnami) m2si albo m3si( ten może się włączać wraz z włączeniem amplitunery kina domowego i ma przedwzmacniacz gramofonowy). Oba mają tryb pracy typwo jako końcówka mocy, a cd i gramofon wpinasz bezpośrednio w wzmacniacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowersy absolutnie nie pasują do amplitunera kinowego Yamahy.

No gra to mega sprzestrzennie ale źle w stereo.

6A ma wyjscie pre out.

Moim zdaniem najlepszym wyjsciem będzie tutaj zakup integry która może pracowac jako końcówka mocy także.

I zbudować system kina osobno a stereo osobno przy wykorzystaniu wspolnego wzmocnienia.

Atoll, Denon, NuPrime, Moon

To kierunki w które bym uderzał.

Jaki budżet?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przede wszystkim, jakim budżetem dysponujesz? Coś tańszego niż Musicale wspomniane wyżej nie zagrają lepiej niż Yamaha moim zdaniem. To będzie bardzo podobny poziom. Najciekawszą opcją moim zdaniem będą tu właśnie Atolle, np IN80 lub IN100. To fajne sprzęty, odpowiednie moim zdaniem do Bowersa i potrafiące zaczarować w stereo. Podpinasz je jako końcówka mocy do Yamahy i masz zysk zarówno w stereo, jak i w kinie domowym. 

W razie czego zapraszamy do kontaktu, możemy bezproblemowo wypożyczyć sprzęt do odsłuchu domowego :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2023 o 09:54, sqbanczyk napisał:

A cos z poprzedniej generacji godnegopolecenia a nie z nowości? 

Co masz na mysli?

rynek wtórny?

14 godzin temu, sqbanczyk napisał:

Ewentualnie zmiana yamahy ktora posiadam na amplituner kina innej firmy który bedzie apsowal do B&W. Co Polecicie?

Rotel RAP-1580 MKII co nim powiecie ?

Zdecydowanie tak. Ale gdzie go masz i w jakiej cenie?

Tu wchodzi jeszcze Arcam do gry np AVR5 bazowy albo już wyposazony w dodatki AVR 11

Tylko czy my dalej rozmawiamy o 4K? bo już chyba nie.

W tej cenie znajdziesz starszy amplituner Arcama albo Rotela ale nie te modele pewnie.

Będa miały starsze HDMI na przykład.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Co masz na mysli?

rynek wtórny?

Zdecydowanie tak. Ale gdzie go masz i w jakiej cenie?

Tu wchodzi jeszcze Arcam do gry np AVR5 bazowy albo już wyposazony w dodatki AVR 11

Tylko czy my dalej rozmawiamy o 4K? bo już chyba nie.

W tej cenie znajdziesz starszy amplituner Arcama albo Rotela ale nie te modele pewnie.

Będa miały starsze HDMI na przykład.

 

 

 

Tak jakąś dobrą zintegrowana używkę gdybym zostawał z rx a6a

 

Gdybym sprzedał yamahe to uzywanego dobrego Rotela. 

 

https://www.ebay.co.uk/itm/235155038840

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dorzucanie Musiacala m2si czy nawet m3si do tej Yamahy nie wniesie jakiejś spektakularnej poprawy. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Na Twoim miejscu spróbowałbym z mocną końcówką mocy na zasadzie wypożyczenia i ocenił czy to nie wystarczy bo wiadomo, że kluczową rolę gra tu jednak przedwzmacniacz. Jeśli integra to poniżej Atolla IN100 nie ma sensu tutaj schodzić. Yamaha RX-A6A to wcale nie jest aż taki zły amplituner, że wystarczy pierwszy lepszy wzmacniacz żeby ją pokonać (czyli w tym przypadku uzyskać wyraźny upgrade).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Fajna cena. To moim zdaniem warto.

Znasz sprzedawce? Na ebay sa bezpieczne zakupy?

To Ty masz teraz A6A do tych Bowersów? 

Tak Yamaha rx a-6-a

 

Nie wiem jak teraz, kiedys byly bezpieczne. 

Jeszcze do glowy przyszedl mi Marantz SR7015. Na stronie Marantza jest polecany do BOWERS & WILKINS. 

Na ostatnich pokazach Browers w Anglii mieli amplitunery marki Rotel i Marantz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sqbanczyk napisał:

 

Nie wiem jak teraz, kiedys byly bezpieczne. 

Jeszcze do glowy przyszedl mi Marantz SR7015. Na stronie Marantza jest polecany do BOWERS & WILKINS. 

Na ostatnich pokazach Browers w Anglii mieli amplitunery marki Rotel i Marantz 

Bowers od lat wspołpracował zRotelem to dlatego. Zarówno w kinie jak i stereo. Teraz Bowers został kupiony przez Soind united czyli własciciela Marantza i Denona miedzy innymi. Polecanie? No już wiemy skąd wynika prawda ?:D

7015 jest spokojnym amplitunerem. Łagodniejszym. To nie jest poziom Rotela czy Arcama. Ale może ci się spodobać. Gdyby nie Bowersy to moim zdaniem A6A jest fajniejszym wyborem.

PM7000N nie specjalnie warto tu dokładac.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sqbanczyk napisał:

Czemu nie warto dokładać do PM7000N? 

bo płacisz tu za zdublowane funkcje sieciowe itp. Uważam, że mając już poniekąd kombajn multimedialny powinieneś szukać albo końcówki mocy albo czystego wzmacniacza i nie płacić za rzeczy, które już masz w amplitunerze kina domowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

bo płacisz tu za zdublowane funkcje sieciowe itp. Uważam, że mając już poniekąd kombajn multimedialny powinieneś szukać albo końcówki mocy albo czystego wzmacniacza i nie płacić za rzeczy, które już masz w amplitunerze kina domowego. 

Czysty wzmacniacz? 

A do niego mozna podlaczyc gramofon, cd, i ampli kina tak ze jak bede chcial sluchac  cd lub gramofonu to nie musze wlaczac ampli kina domowego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...