Skocz do zawartości

Amplituner do 6000 zł


Lukaszwr

Recommended Posts

1 godzinę temu, Lukaszwr napisał:

Gdybys czytał wątek od początku to zobaczyłbyś jak są zamontowane na zdjęciu.

Na jakim zdjęciu?

1 godzinę temu, Lukaszwr napisał:

Chyba nie ustawie tylnych jako przednie

Głośniki ustawia się tam gdzie przewiduje Dolby. W systemie 5.1 surround jest 110-120 od osi odsłuchu i ma oznaczenie w konfiguracji SL/SR. Nie ma tu dodatku przednie, tylne środkowe, po prostu surround. Jak nie możesz ich umieścić na tej pozycji to możesz je sobie nawet na sufit je powiesić, ale nie pytaj nas jak to powinno się skonfigurować. Surround to surround.

Dopiero przy rozszerzonym systemie 7.1 SL/SR jest nieznacznie bliżej ekranu (90-100), a dochodzą tylne surround SBL/SBR które ustawia się na tyłach (135/150).

Reasumując, tylny surround nie istnieje wg. Dolby przy prawidłowej konfiguracji współczesnego systemu 5.1. Amplitunery dają taką możliwość, ale nie jest to zgodne z core kodowania.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach, które dodałem na samym początku postu. W denonie jest ilustracja, że albo głośniki są z tylu za słuchaczem albo z boku. I nie wiem jak mam ustawić w opcjach moje czy jako te boczne czy jako tylne. Są one teraz około 20 cm za głowa słuchacza ale ustawione bokiem czyli na słuchacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lukaszwr napisał:

Na zdjęciach, które dodałem na samym początku postu.

Jestem ślepy, nie widzę żadnych zdjęć.

8 minut temu, Lukaszwr napisał:

W denonie jest ilustracja, że albo głośniki są z tylu za słuchaczem albo z boku. I nie wiem jak mam ustawić w opcjach moje czy jako te boczne czy jako tylne. Są one teraz około 20 cm za głowa słuchacza ale ustawione bokiem czyli na słuchacza. 

Chyba wystarczająco Ci już wyjaśniłem. Jeszcze raz. W 5.1 nie konfiguruje się surround jako tylne.

8 minut temu, Lukaszwr napisał:

Są one teraz około 20 cm za głowa słuchacza ale ustawione bokiem czyli na słuchacza. 

Nie ważne ile cm (ale nie za blisko, 1m to minimum, zalecenia mówią o 1,5m i więcej od odsłuchu). Napisz jaki to kąt od osi pomieszczenia. Ale zakładam że to referencja surround 110-120, więc gdzie Ty tu szukasz dziury w całym?

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adi777 napisał:

Tak z ciekawości, masz w linii prostej z uszami? Czy lekko za lub przed? Testowałeś te wszystkie ustawienia?

Mam 90 od odsłuchu. Zagłówki są niskie i złożone więc trochę to wprowadza w błąd na fotce, zdjęcia zrobione z faktycznej wysokości odsłuchu. Cofnął bym czas to bym dał nieznacznie niżej te głośniki... Ale to już się sam siebie czepiam. Ciężko o testowanie pozycji z instalacyjnymi.

20230116_225709.jpg.ea54b6b1d42c249efa67962d179c0174.jpg

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lukaszwr napisał:

Hej. Mam na wypożyczeniu Denona 3800. Tylne głośniki, które posiadam zamocowałem już na uchwytach i są skierowane na środek sofy. W denonie mam je ustawić jako tylne czy jako boczne ? Jest to system 5.1. I drugie pytanie jakiś przyzwoity przewód około 8 metrów na stronę na tylne kolumny tak do 25-30 zł metr ? 
z góry dziękuje. 

W układzie 5.1 przewidziane są jedynie głośniki 'surround', dopiero w 7.1 są 'surround' oraz 'surround back'

Ja mam przewody z miedzi beztlenowej (OFC) o  przekroju 2.5mm2 i takie polecam. Jest wielu producentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lukaszwr napisał:

Ale ja szukam przewodu do tylnych kolumn, długość około 8 metrów 

Ok:)

Tutaj masz jeden z naszych bestsellerów, czyli Audioquesta SLIP DB16/2. Sądzę, że taki kabelek po 25 zł / mb nie zrujnuje Ci budżetu  :) a będziesz pozytywnie zadowolony!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...