Skocz do zawartości

Kolumny do R-N803


Adam D.

Recommended Posts

Dzień dobry. Nabyłem niedawno amplituner Yamaha R-N803. Potrzebuję  doradztwa w sprawie wyboru kolumn. Budżet do 4 tys. za komplet. Pomieszczenie ok. 25m2. Mam możliwość zakupu: B&W 683 S2, Monitor audio silver RX6, KEF Q750, DALI Oberon 5, DALI Sensor 8 mieszcząc się w tym budżecie. Proszę o poradę ewentualnie propozycje. Z góry serdecznie dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeśli lubisz mega detaliczne, jasne granie z szybkim punktowym basem to wybieraj między B&W lub MA. Jeśli chcesz bardziej masywnie na dole i z większą głębia to idź w kierunku Dali lub Kefa. Jeśli nie wiesz co lubisz to proponuję odsłuch. W gruncie rzeczy i tak proponuję odsłuch 🙂 Być może posłuchasz innych kolumn które Ci się bardziej spodobają niż te wyzej wymienione. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę interesownie polecę Audio Academy Hyperion IV. Grałem na takim zestawie parę lat. Uważam, że to super synergia.

Świetna średnica, dobry, niski, ale i sprężysty bas. Góra nie natarczywa. W budżecie miałbyś kasę na jakieś kable lub upgrade kolumn do hyperionów IV v2 (czy też plus - recka w sieci). Jak coś to pisz....

Udanych wyborów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Z RN803 należałoby podłączyć kolumny, które nie są zbyt ofensywne w zakresie góry i dodadzą nie co ciepła.

Z nowych propozycji, możesz przychylić się w kierunku Indiany Line Tesi 661 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-661.html

z produktów używanych kierunek w starsze modele B&W nie jest zły po warunkiem, że znajdziesz ciemniejsze modele, jak choćby CM7.

Zapraszamy oczywiście, do sprawdzenia Indiany w salonie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem KEF Q750 tutaj są na pewno najciekawszą opcją z wymienionych. Dość gęste granie, z bardzo fajną podstawą basową, bardzo fajnymi wokalami. Ogółem jedne z moich ulubionych kolumn w tym zakresie cenowym. Do listy też na pewno bym dopisał Pylon Audio Sapphire 31, dość podobny styl brzmieniowy, ale całkiem inne wykonanie i oczywiście polska marka :) W takim metrażu też spokojnie możesz spróbować mniejszej wersji, Sapphire 25. Ciekawą opcją jeśli lubisz mocniej zaznaczoną górę mogą być Monitor Audio Bronze 500. Mamy je w dobrej cenie w outlecie. Podobnie Dali Oberon 7, choć one są spokojniejsze przy wysokich tonach i ogółem w brzmieniu uznałbym je za delikatniejsze. Warto odsłuchać, a w tym celu oczywiście zapraszamy do naszego salonu, gdzie wszystkie te opcje są dostępne. Znajdzie się też sporo innych opcji, które możesz sprawdzić przy dobrej kawie :) 

Zachęcam też do obejrzenia naszego filmu z kolumnami do 5 tys PLN:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...