Skocz do zawartości

System dzielony vs lepszy amplituner


Murciano

Recommended Posts

9 godzin temu, PanKlor napisał:

Kupowanie drogiej końcówki do Onkyo nie ma żadnego sensu bo nie napędzisz nią frontów tylko surround. Onkyo nie pozwala na zmianę przypisania wewnętrznych końcówek tak jak ma to miejsce w Denonie np.

A propos tego twierdzenia to pytanie do mądrzejszych ode mnie.

Otóż w stanach bardzo polecają dokupienie końcówki (najczęściej na LCR) i rzeczywiście w Onkyo jest inaczej, niż w Denon, bo nie można pozmieniać przypisań końcówek tj. nie da się podpiąć 4 surroundów i 4 atmosów pomimo podpięcia końcówki.

Ale jeśli ktoś nie potrzebuje 8 wyjść, bo ma tylko 2 atmosy, to dla niego końcówka wciąż może mieć sens (dopnie sobie jakiegoś wiima i stereo puści z niego i z końcówki), a w kinie rz50 będzie odciążony.

Dobrze kombinuję?

Czyli problem jest tylko wtedy jak potrzebujesz podpiąć 9 głośników do avr, a fronty chcesz przekierować na końcówkę i "odzyskać" dzięki temu dwa wyjścia głośnikowe, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Murciano napisał:

Czyli problem jest tylko wtedy jak potrzebujesz podpiąć 9 głośników do avr, a fronty chcesz przekierować na końcówkę i "odzyskać" dzięki temu dwa wyjścia głośnikowe, tak?

Jak chcesz podpiąć/obsłużyć  11 kanalow. 9 końcówek rz50 ma wbudowane. Jak chcesz dodać 2 żeby było 11 to zasilić musisz surround/atmos. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że się podłączę pod tym tematem w kwestii planowanych zmian w systemie.

Wydawałoby się prosta sprawa i wybór, ale że nie jest to budowa systemu od początku i chcę wykorzystać to co mam nasunęły mi się pewne pytania. Ale od początku:

obecny system to "hybryda" łącząca wzmacniacz stereo (z wejściem na końcówkę) z amplitunerem i wygląda to tak
system 5.1.2
amplituner Marantz SR5013
wzmacniacz Audiolab 8300A
front Klipsch RF82 - napędzane z końcówki Audiolab-a
centralny Klipsch RC52
surround TAGA 606S
sufitowe (Atmos) TAGA 415 v2

stereo: CD i gramofon podłączone bezpośrednio pod Audiolab-a i to pozostanie bez zmian

planowany system 7.1.4

amplituner Onkyo RZ50
wzmacniacz Audiolab 8300A
front Klipsch RF82 - napędzany z końcówki Audiolab-a (czy będzie można w RZ50 wyprowadzić sygnał z PRE tylko dla frontów)
centralny Klipsch RC52
surround TAGA 606S
surround back TAGA 606S napędzany z dodatkowej końcówki podłączonej do PRE surround back RZ50
sufitowe przednie (Atmos) TAGA 415 v2
sufitowe tylne (Atmos) TAGA 415 v2

lub wersja lepsza

amplituner Onkyo RZ70
wzmacniacz Audiolab 8300A
front Klipsch RF82 - napędzany z końcówki Audiolab-a
centralny Klipsch RC52
surround TAGA 606S
surround back TAGA 606S
sufitowe przednie (Atmos) TAGA 415 v2
sufitowe tylne (Atmos) TAGA 415 v2

i tutaj mam pewne obawy/wątpliwości

- czy końcówka Audiolaba będzie "dotrzymywała kroku" RZ70 - myślę że tak 2 x 70W przy 8 ohmach powinno być OK
- czy realna moc na kanał RZ70 nie "ugotuje" surround TAGA 606S (50W RMS, zalecana moc wzmacniacza 20-100W) - wydaje mi się że nie powinno im nic grozić, na 100% i tak nigdy nie "odkręcam", ale kino leci w okolicy poziomu referencyjnego czyli w zależności od trybu skali (0dB dla trybu -79,5-18dB, dla trybu 0-98 będzie to 80 na wskazaniach wyświetlacza, w Onkyo jest podobnie 0-100 przy 82 zapala się na chwilę REF, lub skala -82 - 18dB wtedy REF wypada na 0dB na wyświetlaczu)

chcę natomiast zachować Audiolaba do stereo, no gra to dla mnie bardzo dobrze, dla wygody chcę go mieć jako końcówka dla frontów, żeby nie bawić się w jakieś przełączniki typu beresford tylko korzystać z dobrodziejstw trigger-a jak obecnie.

Pierwotny plan był na RZ50, ale że pojawiły się (dzięki tematowi na forum) opcje, że z założonego budżetu na amplituner ~7500zł + końcówka używana ~1000 zł, sięgając nieco głębiej do kieszeni ~9000-10000 można wyrwać RZ70 (w UE), odpada końcówka do surround back, mam lepszy amplituner, możliwość rozbudowy na 2 niezależne subwoofery.
Reasumując
- czy "ożenienie" RZ70 z 8300A będzie OK pod względem dopasowania mocy (chodzi mi o to żeby Audiolab nie był słabszy od RZ70 w 2 kanałach frontowych ewentualnie jaki to by miało wpływ na całość)
- czy nie ugotuję surround - tutaj zawsze mogę zmienić więc to taka obawa mniej istotna

Na tym filmie jest fajnie pokazane web menu RZ70 i można bez problemu wybrać PRE dla frontów lub dla wszystkich kanałów, czy w RZ50 też tak można?

Co koledzy o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2024 o 10:14, tomek72 napisał:

- czy realna moc na kanał RZ70 nie "ugotuje" surround TAGA 606S (50W RMS, zalecana moc wzmacniacza 20-100W) -

Nie ugotujesz. Ja mam rear sourroundy MA silver 50, gdzie zalecana moc to 40-100W podpięte pod 'końcówkę' dającą ponad 200W / kanał (wartości faktycznie zmierzone a nie z folderu reklamowego) i nic się złego nie dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanKlor @przemeklbn no to jedna zagwozdka rozwiązana.

Pozostaje kwestia czy Audiolab 8300A, a w zasadzie końcówka będzie wystarczająca dla frontów, ale tu też kalibracja powinna wyrównać. Chociaż wydaje mi się że poradzi sobie. I kwestia czy RZ50 można tak podłączyć końcówka dla frontów i druga dla surround back. W RZ 70 można ustawić w menu PRE dla frontów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2024 o 08:22, azumaluk napisał:

@Piotr Sonido tak słuchałem, i tak słuchać że stereo jest lepsze ale nie dwukrotnie lepsze jak wskazuje cena.  a obsługa w rz50 duzo przyjemniejsza. Już pomijam że płacąc 5300 k za rz 50  mam jeszcze 7 k na końcówkę biorąc pod uwagę budżet potrzebny na arcama.  A 7 k to końcówkę do rz50 chyb można kupić całkiem niezłą (byłoby inaczej gdybym brał pod uwage polskie ceny 7500-8000 vs 11-12k to tak jest to warte i ole moge wycenić tak subiektywna sprawe) 

moze do tego jeszcze nie dorosłem, by placić tyle wiecje za  zmianę która nie idzie za wyskością kwoty 
 

To sa Twoje odczucia ale one sa wazne bo to Twój budzet i Ty będziesz tego uzywał. Moim zdaniem graja odmiennie. Czy dwukrotnie lepiej tez nie byłbym w stanie ocenić.

No to polowanie na RZ50?

 

Dnia 10.08.2024 o 10:14, tomek72 napisał:

Pozwólcie, że się podłączę pod tym tematem w kwestii planowanych zmian w systemie.

Wydawałoby się prosta sprawa i wybór, ale że nie jest to budowa systemu od początku i chcę wykorzystać to co mam nasunęły mi się pewne pytania. Ale od początku:

obecny system to "hybryda" łącząca wzmacniacz stereo (z wejściem na końcówkę) z amplitunerem i wygląda to tak
system 5.1.2
amplituner Marantz SR5013
wzmacniacz Audiolab 8300A
front Klipsch RF82 - napędzane z końcówki Audiolab-a
centralny Klipsch RC52
surround TAGA 606S
sufitowe (Atmos) TAGA 415 v2

stereo: CD i gramofon podłączone bezpośrednio pod Audiolab-a i to pozostanie bez zmian

planowany system 7.1.4

amplituner Onkyo RZ50
wzmacniacz Audiolab 8300A
front Klipsch RF82 - napędzany z końcówki Audiolab-a (czy będzie można w RZ50 wyprowadzić sygnał z PRE tylko dla frontów)
centralny Klipsch RC52
surround TAGA 606S
surround back TAGA 606S napędzany z dodatkowej końcówki podłączonej do PRE surround back RZ50
sufitowe przednie (Atmos) TAGA 415 v2
sufitowe tylne (Atmos) TAGA 415 v2

lub wersja lepsza

amplituner Onkyo RZ70
wzmacniacz Audiolab 8300A
front Klipsch RF82 - napędzany z końcówki Audiolab-a
centralny Klipsch RC52
surround TAGA 606S
surround back TAGA 606S
sufitowe przednie (Atmos) TAGA 415 v2
sufitowe tylne (Atmos) TAGA 415 v2

i tutaj mam pewne obawy/wątpliwości

- czy końcówka Audiolaba będzie "dotrzymywała kroku" RZ70 - myślę że tak 2 x 70W przy 8 ohmach powinno być OK
- czy realna moc na kanał RZ70 nie "ugotuje" surround TAGA 606S (50W RMS, zalecana moc wzmacniacza 20-100W) - wydaje mi się że nie powinno im nic grozić, na 100% i tak nigdy nie "odkręcam", ale kino leci w okolicy poziomu referencyjnego czyli w zależności od trybu skali (0dB dla trybu -79,5-18dB, dla trybu 0-98 będzie to 80 na wskazaniach wyświetlacza, w Onkyo jest podobnie 0-100 przy 82 zapala się na chwilę REF, lub skala -82 - 18dB wtedy REF wypada na 0dB na wyświetlaczu)

chcę natomiast zachować Audiolaba do stereo, no gra to dla mnie bardzo dobrze, dla wygody chcę go mieć jako końcówka dla frontów, żeby nie bawić się w jakieś przełączniki typu beresford tylko korzystać z dobrodziejstw trigger-a jak obecnie.

Pierwotny plan był na RZ50, ale że pojawiły się (dzięki tematowi na forum) opcje, że z założonego budżetu na amplituner ~7500zł + końcówka używana ~1000 zł, sięgając nieco głębiej do kieszeni ~9000-10000 można wyrwać RZ70 (w UE), odpada końcówka do surround back, mam lepszy amplituner, możliwość rozbudowy na 2 niezależne subwoofery.
Reasumując
- czy "ożenienie" RZ70 z 8300A będzie OK pod względem dopasowania mocy (chodzi mi o to żeby Audiolab nie był słabszy od RZ70 w 2 kanałach frontowych ewentualnie jaki to by miało wpływ na całość)
- czy nie ugotuję surround - tutaj zawsze mogę zmienić więc to taka obawa mniej istotna

Na tym filmie jest fajnie pokazane web menu RZ70 i można bez problemu wybrać PRE dla frontów lub dla wszystkich kanałów, czy w RZ50 też tak można?

Co koledzy o tym myślicie?

Moim zdaniem ten Audiolab nie do Klipscha.

To bardzo analityczne, dokładne granie. Potęguje to jak juz gra Klipsch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...