Skocz do zawartości

Taga harmony taga harmony tav-806f + Denon AVR-X1700H DAB


Woj-Pol

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Interesuje mnie zakup kina domowego i zastanawiam się nad takim zestawem taga harmony tav-607f  lub taga harmony tav-806f(estetycznie bardziej mi się podoba) + Denon AVR-X1700H DAB i oczywiście jakiś subwoofer myślałem o KLIPSCH R-120SW. Proszę o opinie i porady. Zestaw ma służyć do pomszczenia ok 37m2, głownie kino domowe ale czasem trochę rocka i utworów z głębokim basem. Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jest to niezły zestaw początkowy jeśli nastawiasz się głównie na kino. Zachęcam na start do obejrzenia naszego filmu o kinie :)

Jakim budżetem na całość dysponujesz? Jak procentowo wygląda podział filmów do muzyki? 

Na pewno zajrzałbym do naszych zestawów na stronie, spośród których warto też spojrzeć na Onkyo TX-NR6100 z kolumnami Polk Audio, ewentualnie z niższym modelem amplitunera, czyli TX-SR494DB. Ogółem w tej półce nie ma wielu możliwości na kombinacje. Warto może przemyśleć na start wzięcie stereo lub 5.0 i dokupienie subwoofera z czasem? Jest on jednym z najistotniejszych elementów w kinie, więc tu przemyślałbym dorzucenie do Klipsch SPL-120

W razie czego zapraszamy do kontaktu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21- filmy -muzyka 60-40%. Budżet ok 6500 do 7000zl . Dziękuję za zainteresowanie.

PanKlor. DAB nie jest koniecznością. Bardziej chodzi o dopasowanie parametrów samego amplitunera. Dziękuję za odpowiedź.

Łukasz P. Początkowo rozważałem właśnie Yamahę v4a. Ale opinie troszkę podzielone na różnych forach dlatego bardziej nastawiłem się na Denona. Ale chętnie posłucham o porównaniu tych dwóch amplitunerów. Dziękuję za odpowiedź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Alternatywnie, zaproponujemy Ci nowoczesny amplituner Yamahy RXV4a 

z ciepło grającymi głośnikami Indiany Line z serii 550. Całość podrzucam Ci w linku poniżej:

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/zestaw-kina-domowego-yamaha-rx-v-4-a-indiana-line-nota-550-x-nota-740-x-nota-240-x.html

Pod względem nowoczesności wykorzystasz to urządzenie po uszy, z chęcią zapraszamy Cię na odsłuchy abyś mógł na własne uszy posłuchać tej konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOP HI-FI dziękuje ci za odpowiedz jak wcześniej pisałem do Q21 rozważałem na pewnym poziomie mojego zapoznawania się z informacjami o kinie domowym i Yamaha v4a zeszła na drugi plan na rzecz Denon AVR-X1700H DAB. Denon mimo wszystko ma więcej wyjść co pomoże zrealizować mój plan rozbudowy o drugie miejsce(taras) do słuchania muzyki. Ale nie oznacza to że odrzucam myśli o np Yamaha v6a. Wiec rozważam i cenie wasze wszelkie sugestie i krytykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz czasem dobrą cenę 2500 zł na Yamahe 6A a to lepszy wybór od Denona X1700.

No chyba że musi być ten Denon no to wtedy Taga 607 to całkie mciekawy wybór. Obstaiał bym także set Quadral Argentum 6000 albo set oparty na monitorach Monitor Audio Bronze 100 + FX ale to wyjdzie więcej.

Sub z Klipscha to całkiem ok pomysł. Taniej masz Magnata RS12. nowe Klipsche z serii RP wypadają na prawdę spoko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony powiem ze 806F to bardzo fajne kolumny w swojej cenie. Miałem przyjemność obcowac z nimi w stereo w zestawieniu z Onkyo TX-8390. Grają naprawdę soczyście, ciepło. Nie męczą. Tam siedzi 2x20cm na basie więc dołu jest w zupełności wystarczająco, potrafią przyłożyć. Oczywiście mówimy tutaj o graniu na pewnym pułapie cenowym. Stawiam w ciemno, że na fronty w kinie spokojnie dadzą radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo Aurora gra żywiej od Tagi wiec powiedział bym ze pasuje tak samo.

Ale może tu chodzi o to że kolega wymieni jednak na pomysł z promocyjną Yamahą 6A

10 godzin temu, Woj-Pol napisał:

A jeśli wybrać między 607f a 806f. proszę o plusy i minusy. Pozdrawiam

Do kina chyba jednak klasyczne 607. Bezpieczny sprawdzony wybór.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...