Skocz do zawartości

Jak połączyć ogień z wodą czyli 5.1 + 2.1


Expansywny

Recommended Posts

Cel: zakup amplitunera do dwóch zastosowań:
35% 5.1 - jakieś gierki na Xbox, filmy (ale bez tryhardowania)
65% 2 lub 2.1 słuchanie muzyki - źródło - płyty gramofonowe (gramofon ma  opcję przedwzmacniacza i bez) ewentualnie stream (Tidal, Spotify)
Zasadniczo - muzyka boomerska sprzed ery loudness war. Dynamicznie ma być, z pier**nięciem.
Stary jestem, wysokie tony już nie takie więc wzmak chyba powinien mieć jakiś kontur, żeby trochę blach było słychać.

Głośniki: Przód - Taga Harmony TAV-616F SE - 6 Ohm do 160W
Tyły, cental i sub jakieś Jamo i na razie nie chce mi się zmieniać.

Odległość między przodami 3m
Odległość miedzy przodami, a miejscem odsłuchu - 4m
Pomieszczenie duże o charakterystyce akustycznej Stadionu Narodowego połączonego z blaszanym wiadrem.
Budżet 2000-2500
Myślałem o Denon AVC(R)-S660H ewentualnie jakiejś używce.
Doradzicie coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej pisze, ale miałem TAGA 606F SE w połączeniu z Onkyo TX-NR686 i grało to całkiem nieźle. Po przesiadce na Marantz-a SR-5013 musiałem zmienić głośniki, padło na Klipsch, Marantz ma bardzo "równą" charakterystykę i z TAGA-mi nie grało to dobrze - głównie brakowało dołu pasma. Denon z pewnością gra inaczej chociaż to ta sama stajnia co Marantz więc warto by posłuchać. Ja bym dorzucił do rozważenia tutaj coś od Onkyo - jeśli nowe to w budżecie w zasadzie pozostaje tylko SR-494 (nie ma wejścia PHONO, ale piszesz że masz pre w gramofonie), w używkach starczy na NR686. W kinie u mnie też zdecydowanie "żywiej" wypada Onkyo względem Marantz-a i ja pewnie do Onkyo (wyższe modele) wrócę jak znajdę wolne $$$. No ale jak pisałem najlepiej gdybyś miał możliwość odsłuchania. Obydwie propozycje są jednak amplitunerami kina powiedzmy budżetowymi więc stereo też nie powali, a wskazujesz 65% muzyki.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...