Skocz do zawartości

Zmiana zestawu B&W DM602 S2, Nad c350, Topping d50s


michal242

Recommended Posts

Witam wszystkich, posiadam zestaw B&W DM602 s2, Nad c350 oraz DAC Topping D50s. Źródłem jest TV Samsung z aplikacją Spotify. DAC podłączony jest poprzez USB. Zestaw ten gra jak dla mnie zadowalająco, trochę sucho ale barwnie, wysokie tony wysunięte na przód, bas jest zróżnicowany, potrafi zaskoczyć, brakuje delikatnie sceny, tak mi się wydaje. Słucham różnych gatunków jednak najczęściej jest to Trance. Poszukuje zestawu o podobnym brzmieniu, lecz jak wiadomo o lepszej jakości dźwięku. Nie mam za dużo doświadczenia jeśli chodzi o Audio. Jestem ciekawy zmiany na nowsze generacje, ale boje się, żeby nie uzyskać gorszego rezultatu brzmienia niż ten który posiadam. Zastanawiam się nad kolumnami Monitor Audio SIver 100 7g ale nie wiem jaki wzmacniacz byłby do nich odpowiedni. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to ok 5000 zl na kolumny i 2500zl na wzmacniacz, może być używany. 

 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

W pierwszej kolejności proponowałbym zmianę źródła, tv w tej roli jest naprawdę słabe. Druga sugestia to zmiana serwisu strimingowego na np, Tidal lub Deezer, Spotify zdecydowanie odstaje jakością. 

Koszty tych zmian będą dużo niższe od tego co planowałeś. 

Ewentualnie może jeszcze zmiana Daca, ale tu nie mam doświadczenia żeby coś doradzić :)

Powodzenia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, To sensowne pieniądze, więc na pewno znajdziesz coś, co gra dobrze i pewnie nawet lepiej (dla ciebie) jeśli poświęcisz czas na odsłuchy porównawcze. Jeśli jednak głównym brakiem była scena, to poza sprzętem spojrzałbym też na ustawienie kolumn i ogólnie miejsca odsłuchowego. Nic o tym nie napisałeś, a to akurat jest kwestia decydująca przy brakach w stereofonii/obrazowaniu. Masz z tym w ogóle jakieś pole do manewru? Gdzie te kolumny stoją?

Jeśli chodzi o wybór, to nadal NAD ma dobry wzmacniacz w klasie AB (C375BEE) i B&W nadal robi głośniki w tej samej klasie cenowej, co miałeś (606 s3) albo odpowiedniej dla twojego budżetu (707 s3) w obu przypadkach to konstrukcje, które przeszły przez wiele cykli ulepszeń, więc kto wie, może to akurat ten dźwięk, którego szukałeś  - taki sam, ale lepszy. Ale dobra konkurencja w tym przedziale cenowym jest ogromna, więc warto pobiegać po sklepach i zakosztować też w rzeczach brzmiących inaczej.  Może to co miałeś, to wcale nie to, co ci się najbardziej podoba.

 

Edytowano przez Tadeus72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej 👍

Miałem kiedyś te same paczki i podobny wzmacniacz, miło wspominam. 

Jeśli koniecznie chcesz wydać te 7000, to możesz iść w chwalony streamer z dacem Eversolo Dmp A6, lub tani streamer typu Wiim Pro i bardzo dobrze oceniany DAC Cayin iDac6. 

Będzie spory progres, na pewno większy niż zmiana elektroniki i pozostawienie Spotify z tv! 

Edytowano przez stach_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem ograniczony co do ustawienia kolumn, miejsce odsłuchu oddalone jest od kolumn na ok 2,5-3m, kolumny stoją na komodzie pomiędzy telewizorem. Odległość od ściany jest niewielka. Podłączałem DAC pod komputer, lecz brakowało mi tego czegoś. Z tego co udało mi sie wywnioskować, sam zestaw nie jest zły. Problemem może być w tym wypadku DAC i źródło dźwięku. Dobrze rozumiem ? Można z nich wycisnąć więcej jeśli chodzi o lepszą barwę poprzez zmianę DAC bądź dokupienie streamer`a ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze słuchaniem muzyki na poważniej z telewizora jest ten problem, że bardzo rzadko się te telewizory testuje i porównuje pod względem brzmienia na poziomie "audiofilskim". Teoretycznie nie ma powodu, by telewizor z założenia nie mógł być w miarę przyzwoitym transportem sygnału cyfrowego, ale nikt nie zagwarantuje, że tak jest :) Skoro mówisz, że przy USB nie ma dużej różnicy, to ja bym tu znacznej poprawy nie szukał. Ale może inni koledzy mają inne doświadczenia.

Jeśli chodzi o Spotify, to ja osobiście z niego zrezygnowałem po kilku miesiącach testów. Pomijając już fakt, że ogólnie sens kupowania drogiego sprzętu dla muzyki poniżej jakości CD jest wątpliwy, to dla mnie realizacje/jakość na tej platformie były mocno nierówne. Dziwne nagrania zdarzają się i na innych, ale mam wrażenie, że przez to, że Spotify jest najbardziej masowy, to nie bardzo dbają o to, jaką wersję i od kogo kupują, bo i tak 95% użytkowników nie zauważy i/albo mają dużo byle jakich starych, których nie chce im się ulepszać. :) Na szczęście przetestowanie konkurencji jest proste i tanie.

Co do ustawienia głośników cóż. Jak masz nieoptymalne ustawienie kolumn, to ciężko coś poradzić. Większość testów opisuje warunki przy dobrym ustawieniu, a nawet jak na forum zobaczysz opinie użytkownika, który ma złe ustawienie, to to złe ustawienie może dawać zupełnie inne efekty od twojego złego ustawienia :D Jeśli scena i przestrzeń mają tu być jednym z priorytetów, to spróbowałbym szukać wyników testów, które mówią o tym, że kolumny były niewymagające pod kątem ustawienia, a mimo wszystko dawały dobre efekty w obrazowaniu, bo to też zależy od ich konstrukcji.

Jak szeroko one u ciebie stoją?

 

Edytowano przez Tadeus72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Na Twoim miejscu, zostawiłbym głośniki a dobrał na nowo elektronikę. Droższa elektronika da Ci w przyszłości większe możliwości dla głośników. Wydanie teraz 2500 zł na głośniki w zasadzie niczego nie zmieni. Dobrym rozwiązaniem mógłby być wzmacniacz ze streamerem i DAC na pokładzie. 

NAD C700 jest naszym faworytem w tym budżecie, zerknij proszę :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia Bowersów. One tak grają.

Jak zmienisz na Silver 100 to zostawisz jasne, rozdzielcze granie ale przestanie dokuczac Ci aż tak wyrazista góra.

No chyba że szukasz w ogóle innego grania.

To może powinieneś iść w coś cieplejszego i łagodniejszego?

Zgadzam się że Toppoing tu jeszcze potęguje te doznania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ciężko powiedzieć, co tu będzie najlepiej zmienić. Najlepiej byłoby udać się na odsłuch, gdzie oczywiście zapraszam do nas i posłuchać różnych opcji. 

Na pewno jednak dorzuciłbym streamer (np WiiM Pro) i przemyślał przesiadkę na inny serwis streamingowy, Tidal, czy Amazon Music. 

Z kolumn przemyślałbym wspomniane Monitor Audio Silver 100, Focal Aria 906, Audiovector QR1, Pylon Diamond Monitor 18, mamy też jeszcze Polk L200. Ze wzmacniaczy też lista będzie długa, a tu na spokojnie rozważałbym wzmacniacze analogowe, bo D50s to bardzo fajny DAC. Sprawdziłbym tu Atolla IN100, Musical Fidelity M3si, ale też lampę pod postacią Fezz Silver Luna Evo

Oczywiście to opcje zakładając albo/albo, bo zmieniając jedno i drugie przy zakładanym budżecie różnica nie będzie aż tak duża w mojej opinii. 

Wszystkie opcje powinny być u nas na miejscu, więc gorąco zapraszam na odsłuchy, indywidualne wyceny oraz doradztwo na miejscu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości podłączyłem DAC ponownie pod komputer, wykupiłem pakiet w aplikacji Tidal i z racji tego że dawno nie używałem komputera przeprowadziłem aktualizacje z Win 7 do Win 11 i powiem szczerze, że jestem mile zaskoczony. Jest piękna separacja dźwięku, głębia, scena się poprawiła no i mam dylemat 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...