Skocz do zawartości

Odtwarzacz bluray/ amplituner stereo


Seemann22

Recommended Posts

Witam. Jestem fanem płyt CD. Mam kolekcję. Posiadam również płyty Bluray 4K. Chciałbym zakupić do tego odtwarzacz. Aby nie wchodzić w dodatkowe koszta chciałbym zakupić odtwarzacz bluray. Dzięki temu odtwarzał bym i płyty CD oraz bluray. Interesuje mnie model: Panasonic DP-UB154EG (oglądanie koncertów w 4K). Posiadam równiez kolumny Pylon 27. Chcę dokupić do tego amplituner stereo. Stąd pytanie jaki amplituner stereo byłby ok, który pozwoliłby na podłączenie do niego właśnie tego modelu odtwarzacza bluray: Panasonic DP-UB154EG oraz kolumn Pylon 27. Może inne rozwiązanie proponujecie? Moze wzmacniacz stereo tylko wtedy odpada korzystanie z muzyki poprzez sieć, tel itp

Słucham rocka, metalu, blusa. Głównie płyty CD chociaż czasem również słucham muzyki z sieci czyli spotify itp. np z tel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na bardzo ciekawe wzmacniacze z funkcjonalnością sieciową. Do Pylon Audio serii Pearl na pewno bardzo dobrze będzie pasował Audiolab 6000A Play, który w obecnej cenie wydaje się bezkonkurencyjny szczególnie pod względem jakości dźwięku. Warto jako alternatywa spojrzeć na najnowszy amplituner Marantz Stereo 70s oraz Denon PMA-900NE.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne, atrakcyjne wyceny dla forumowicza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOP!

Chyba koledzy nie przeczytali wątku.

Autor ma Panasonic DP-UB154EG Który ma jedynie wyjscie HDMI.

Wiec w powyższej listy jedynie Stereo 70s udało by się podłączyć. Ale to słabo brzmiący amplituner moim zdaniem nie warto.

Opcje są dwie.

Jesli podłączysz BD do TV a z TV optykiem do amplitunera wzmacniacza to wówczas audiolab 6000A tak. 6000 Play nie. Denon PMA900 TAk, Cambridge AXR 100 TAk z Wiim mini.

A jeśli ma byc podłączany bezpośrednio do amplitunera to model 8390 od Onkyo jest całkiem spoko brzmiący albo dopiero drozsze rozwiązania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Tak dodam jeszcze, że bluray będzie podpinany też do wzmacniacza/amplitunera bezpośrednio. Chyba, że inny model tego bluray? Skoro ten ma tak mało wyjść/wejść.

Onkyo TX-8390 bardzo drogi:) Coś może tańszego w budżecie do 3000 zł?

Na stanie mam tylko kolumny Pylon 27. Poza tym nie mam jeszcze odtwarzacza ani wzmacniacza/amplitunera. Więc muszę dokupić może ktoś doradzi w modelach tak aby to połączyć.

Ewentualnie amplituner 5.1? Yamaha RX-V4A. Taki amplituner wchodzi w ogóle w grę? Ma sens podpinanie dwóch kolumn stereo do amplitunera 5.1?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jego możesz podłączyć tylko przez HDMI.

Czasem, teraz żadko są takie które mają inne wyjscie jeszcze cyfrowe dzwiekoww. Albo analogowe.

19 godzin temu, Seemann22 napisał:

Ewentualnie amplituner 5.1? Yamaha RX-V4A. Taki amplituner wchodzi w ogóle w grę? Ma sens podpinanie dwóch kolumn stereo do amplitunera 5.1?

Nie, nie ma to sensu.

8390 o matko z córką teraz patrze 6500 zł. Kogoś tam mocno pogieło.

Pamiętaj jak on był poniżej 4K. No to nie absolutnie odpada.

Zapytaj o dobrą cenę na Cabasse Abyss w takim razie z siecią.

A taniej

Magnat Mr 750

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś fanem płyt CD - to kup używany odtwarzacz CD. Będziesz miał dużo lepszą funkcjonalność i wygodę użytkowania niż w przypadku dowolnego odtwarzacza BR (czy DVD).
Do tego jako drugi element odtwarzacz BR.
Jeżeli tylko masz miejsce na 2 odtwarzacze to ja bym tak zrobił. Zresztą tak jest u mnie i nie wyobrażam sobie innego rozwiązania (nawet kupując najdroższe modele BR).

A dlaczego używany CD? Bo za 500zł można już coś niezłego kupić, zaś podwajając ją będzie już niezły wybór modeli. Zaś nowe podstawowe modele to kwota 3...4 razy wyższa.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2023 o 16:36, Seemann22 napisał:

Magnat MR 750 nie ma wejścia na kabel od internetu nie przeszkadza?

Ten cabasse abyss to niestety ale nie ta półka cenowa

Bo ten model nie ma internetu w sobie to po co mu to złącze?

Dnia 10.10.2023 o 22:31, Seemann22 napisał:

Z Pylon 27 lepiej zagra ten magnat 750 czy może Marantz nr1200?

Magnat.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale do czego mógłby się przydać internet w takim amplitunerze stereo?

Marantz ma więcej wejść/wyjść hdmi. Czy większa ilość wejść/wyjść hdmi może się bardziej przydać?

Np sterowanie aplikacją w telefonie do muzyki. Jeśli nie ma internetu w sobue magnat to nie będzie takiej możliwośći.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Seemann22 napisał:

Może głupie pytanie ale do czego mógłby się przydać internet w takim amplitunerze stereo?

do streamowania muzyki z sieci

20 godzin temu, Seemann22 napisał:

Marantz ma więcej wejść/wyjść hdmi. Czy większa ilość wejść/wyjść hdmi może się bardziej przydać?

Do czego?

18 godzin temu, Seemann22 napisał:

Wm. wzmacniacz nie ma hdmi...

A co ty z tym HDMI chcesz robić?

AXR 100 pasuje swietnie do Pylona pearl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

do streamowania muzyki z sieci

Do czego?

A co ty z tym HDMI chcesz robić?

AXR 100 pasuje swietnie do Pylona pearl

Koncert na bluray można włączyć poprzez hdmi-telewizor i telewizor do amplitunera. Natomiast jakbym chciał płytę CD włączyć bezpośrednio z odtwarzacza bluray do amplitunera/wzmacniacza to wtedy będzie potrzebny hdmi?

W cambridge axr100 nie ma wejścia na internet, Czyli rozumiem sterowanie muzyką z telefonu poprzez aplikację  wifi itp odpada zostaj tylko Bluetooth ? Pytanie czy lepiej sie przyda hdmi czy wejscie na internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2023 o 14:05, Seemann22 napisał:

Możesz polecić jakiś odtwarzacz? Jaki Ty masz?

Z niezbyt drogich - dawno temu grałem przez kilka lat na najwyższych modelach podstawowej serii SONY CDP-XE530 oraz XE-570 oraz dolnym modelu średniej serii CDP-XB630QS (jest to model o 1 wyższy niż XE 530/570).
Poprzednikiem serii średniej XB630QS (był jeszcze modele serii siedemset) były udane modele XE700, XE800 i XE900.
Te Soniaki z zasady oprócz wyjścia analogowego mają wyjście optyczne.
Do tego trochę starsze, ale wyższe modele (seria ES) jak np. X202/222/229ES.
Tutaj masz model bez pilota, za 400zł
https://allegro.pl/oferta/sony-cdp-x222es-odtwarzacz-cd-14468676975

W okolicach 500zł można było kupić udany model ONKYO DX7511 (też bazuje na laserze SONY).
Można też wyszukać coś z Yamahy (393/493/593, 396/496/596 czy nowsze 397/497/597). Są w kolorach srebrnych, czarnych i tytanowych (w zależności od modelu) czy Marantza (np. CD-53 jak w poniższym linku, ale ten akurat jest bez pilota):
https://allegro.pl/oferta/marantz-cd-53-oryginalny-laser-ladny-stan-14304424153

W każdym razie warto kupić coś z pilotem w komplecie (bo o tym "drobiazgu" często zapominają handlarze z alle...) i w Twojej okolicy, by sprawdzić działanie odtwarzacza i jego stan. Gdy cena będzie zachęcająca i brakuje pilota to często można kupić za nieduże pieniądze oryginalnego pilota lub zamiennik (np. SONY, ale i Marantz itd, trochę trudniej/drożej może być z Yamahą).
Uwaga: linki są przykładowe, nie znam sprzedających. Warto poszukać też w ogłoszeniach lokalnych od normalnego użytkownika a nie od handlarza.
Przede wszystkim musi to być w pełni sprawne urządzenie, odtwarzające płyty oryginalne oraz CD-R ! Najlepiej by było również w bardzo dobrym stanie wizualnym.

Natomiast odtwarzacze na jakich gram to już dużo droższe modele 😎

Jeszcze kwestia odtwarzacza BluRay - czy jesteś zdecydowany na model o którym pisałeś czyli Panasonic DP-UB154EG?
Trochę drożej, w okolicach tysiąca złotych można kupić np. SONY UBP-X700 z wyjściem koaxialnym, które zdecydowanie rozszerza możliwości podłaczenia. Do tego podwójne wyjście HDMI oraz WiFi i 4K
https://scentre.pl/produkt/sony/4548736062757/odtwarzacz-blu-ray-4k-ultra-hd-ubp-x700.html?gclid=EAIaIQobChMIy_OaiazsgQMVRgmLCh0ewQdUEAQYByABEgL4bPD_BwE

To tylko przykładowy odtwarzacz BR (tak na szybko), ale lepiej wyposażony niż ten Panasonic.

Pozdrawiam
PS. Według mnie warto także, byś dopasował wzorniczo (a może nawet i firmą, gdybyś kupił np. amplituner Marantza) odtwarzacz CD do wzmacniacza/amplitunera, np. czarny odtwarzacz do czarnego wzmacniacza.
Wybór używanych odtwarzaczy CD na rynku jest bardzo duży, a może się spodobać innym (rodzinie?) takie połączenie. To szczegół, ale ... W głównym systemie na to nie zwracam uwagi, ale w innym, tańszym systemie już tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2023 o 11:46, Seemann22 napisał:

Koncert na bluray można włączyć poprzez hdmi-telewizor i telewizor do amplitunera. Natomiast jakbym chciał płytę CD włączyć bezpośrednio z odtwarzacza bluray do amplitunera/wzmacniacza to wtedy będzie potrzebny hdmi?

W cambridge axr100 nie ma wejścia na internet, Czyli rozumiem sterowanie muzyką z telefonu poprzez aplikację  wifi itp odpada zostaj tylko Bluetooth ? Pytanie czy lepiej sie przyda hdmi czy wejscie na internet.

Nadal nie widze po co ci ten HDMI potrzebny.

A sieć? Wiim mini.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2023 o 23:56, RoRo napisał:

Z niezbyt drogich - dawno temu grałem przez kilka lat na najwyższych modelach podstawowej serii SONY CDP-XE530 oraz XE-570 oraz dolnym modelu średniej serii CDP-XB630QS (jest to model o 1 wyższy niż XE 530/570).
Poprzednikiem serii średniej XB630QS (był jeszcze modele serii siedemset) były udane modele XE700, XE800 i XE900.
Te Soniaki z zasady oprócz wyjścia analogowego mają wyjście optyczne.
Do tego trochę starsze, ale wyższe modele (seria ES) jak np. X202/222/229ES.
Tutaj masz model bez pilota, za 400zł
https://allegro.pl/oferta/sony-cdp-x222es-odtwarzacz-cd-14468676975

W okolicach 500zł można było kupić udany model ONKYO DX7511 (też bazuje na laserze SONY).
Można też wyszukać coś z Yamahy (393/493/593, 396/496/596 czy nowsze 397/497/597). Są w kolorach srebrnych, czarnych i tytanowych (w zależności od modelu) czy Marantza (np. CD-53 jak w poniższym linku, ale ten akurat jest bez pilota):
https://allegro.pl/oferta/marantz-cd-53-oryginalny-laser-ladny-stan-14304424153

W każdym razie warto kupić coś z pilotem w komplecie (bo o tym "drobiazgu" często zapominają handlarze z alle...) i w Twojej okolicy, by sprawdzić działanie odtwarzacza i jego stan. Gdy cena będzie zachęcająca i brakuje pilota to często można kupić za nieduże pieniądze oryginalnego pilota lub zamiennik (np. SONY, ale i Marantz itd, trochę trudniej/drożej może być z Yamahą).
Uwaga: linki są przykładowe, nie znam sprzedających. Warto poszukać też w ogłoszeniach lokalnych od normalnego użytkownika a nie od handlarza.
Przede wszystkim musi to być w pełni sprawne urządzenie, odtwarzające płyty oryginalne oraz CD-R ! Najlepiej by było również w bardzo dobrym stanie wizualnym.

Natomiast odtwarzacze na jakich gram to już dużo droższe modele 😎

Jeszcze kwestia odtwarzacza BluRay - czy jesteś zdecydowany na model o którym pisałeś czyli Panasonic DP-UB154EG?
Trochę drożej, w okolicach tysiąca złotych można kupić np. SONY UBP-X700 z wyjściem koaxialnym, które zdecydowanie rozszerza możliwości podłaczenia. Do tego podwójne wyjście HDMI oraz WiFi i 4K
https://scentre.pl/produkt/sony/4548736062757/odtwarzacz-blu-ray-4k-ultra-hd-ubp-x700.html?gclid=EAIaIQobChMIy_OaiazsgQMVRgmLCh0ewQdUEAQYByABEgL4bPD_BwE

To tylko przykładowy odtwarzacz BR (tak na szybko), ale lepiej wyposażony niż ten Panasonic.

Pozdrawiam
PS. Według mnie warto także, byś dopasował wzorniczo (a może nawet i firmą, gdybyś kupił np. amplituner Marantza) odtwarzacz CD do wzmacniacza/amplitunera, np. czarny odtwarzacz do czarnego wzmacniacza.
Wybór używanych odtwarzaczy CD na rynku jest bardzo duży, a może się spodobać innym (rodzinie?) takie połączenie. To szczegół, ale ... W głównym systemie na to nie zwracam uwagi, ale w innym, tańszym systemie już tak.

Dzieki za informacje i obszerny opis. Czy ten odtwarzacz Blu-ray będzie się nadawał do odtwarzania CD? W sensie czy jakość odtwarzania CD jest na dobrym poziomie i czy dźwięk jest spoko ogólnie czy może zastąpić odtwarzacz CD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Seemann22 napisał:

Dzieki za informacje i obszerny opis. Czy ten odtwarzacz Blu-ray będzie się nadawał do odtwarzania CD? W sensie czy jakość odtwarzania CD jest na dobrym poziomie i czy dźwięk jest spoko ogólnie czy może zastąpić odtwarzacz CD

Patrzyłem na ten odtwarzacz bluray : SONY UBP-X700. Podoba mi się. Chyba się na niego zdecyduje. Tylko zapytam o to czy da się go podłączyć ze wzmacniaczem Yamaha A-S201? Chodzi mi tutaj o odtwarzanie płyt CD bez potrzeby włączenia telewizora ( tutaj potrzebne włączenie telewizora będzie do płyt bluray).

to rozwiązanie tymczasowe. Chciałem zakupić nowy amplituner stereo ale póki go nie kupię chciałem wykorzystać ten wzmacniacz co mam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bardzo. Ten napęd ma tylko wyjście cyfrowe, a Yamaha nie ma DACa na pokładzie. Potrzebowałbyś jeszcze jakiegoś DAC po drodze, który będzie miał wejście COAX.

Nie wiem też na ile możliwe będzie odtwarzanie CD bez wejścia w menu odtwarzania, które pewnie będzie widoczne tylko na TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2023 o 12:05, Seemann22 napisał:

Patrzyłem na ten odtwarzacz bluray : SONY UBP-X700. Podoba mi się. Chyba się na niego zdecyduje. Tylko zapytam o to czy da się go podłączyć ze wzmacniaczem Yamaha A-S201? Chodzi mi tutaj o odtwarzanie płyt CD bez potrzeby włączenia telewizora ( tutaj potrzebne włączenie telewizora będzie do płyt bluray).

Ten odtwarzacz BR Sony ma tylko wyjścia cyfrowe: coaxial oraz HDMI.
Nie ma wyjścia analogowego (2 x cinch, czyli lewy i prawy kanał), które by umożliwiało podłączenie tego odtwarzacza do wzmacniacza bez DAC'a (czyli np. Yamahy AS-201).  Tak więc do takiego podłączenia wymagany jest DAC w wejściem koakslanym i wyjściem na 2 cinche (inaczej: RCA). Najtańsze DAC'e to koszt około 100zł, ale należy to traktować jako rozwiązanie tymczasowe, bo szału nie ma -jeśli chodzi o jakość.

Podałem ten właśnie model UBP-X700 gdyż jest (w miarę) rozsądny cenowo i ma właśnie wyjście cyfrowe. Droższe (i to dużo) będą wyższe modele BR z wyjściami analogowymi - dużo taniej wyjdzie zakup dwóch urządzeń: UBP-X700 oraz odtwarzacza CD
Sporo starszych odtwarzaczy BR ma również wyjścia analogowe - ale nie miały 4K.

Co do odtwarzania CD w takim BR bez włączania TV: u mnie jest to możliwe (mam starego Panasonica - wysoki model ale bez 4K), ale dość długo wczytuje płytę co jest lekko wkurzające. DVD/SACD Sony robi to kilka razy szybciej. Jako ciekawostka - gdy mam włączony TV to robi się cyrk, gdyż pojawia się menu na ekranie i tam muszę wybrać co chcę zrobić, a gdy TV jest wyłączony to po kilkunastu sekundach pojawia się informacja o czasie płyty CD i mogę ją uruchomić.

Jeżeli chodzi o jakość odtwarzania muzyki, to CDki są dużo lepsze. Jeśli chodzi o wygodę użytkowania i szybkość wczytywania płyty oraz przeskakiwania na inne utwory czy przewijanie to również odtwarzacz CD jest dużo lepszy.
Dopiero wysokiej klasy odtwarzacze BR (czyli ceny od 5 tys w górę, jak choćby stare Oppo) mają satysfakcjonującą jakość odtwarzania muzyki z płyt CD.

Dlatego od samego początku proponowałem rozwiązanie nowy odtwarzacz BR z 4K oraz używany CD. Taniej,  lepiej i wygodniej 🙂

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerną odpowiedź. Wygląda na to że muszę w takim razie kupić odtwarzacz CD, bluray oraz amplituner stereo. A coś z nowych odtwarzaczów CD możesz polecić? Bo jednak nowy to nowy:) Nie mam tutaj dostępu u siebie w mieście do wyboru używanych odwtarzaczy CD tak aby ich sprawdzić, daleko mam do miast gdzie jest więcej ogłoszeń. Więc jednak chyba lepiej by było kupić nowy ew. powystawowy z gwarancją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...