Skocz do zawartości

Zintegrowany wzmacniacz jaki dla mnie ?


Rafalik

Recommended Posts

Witam . Posiadam marntz 7015 do tego caly zestaw glosnikow o Quadral chromium style 85 . Nie dawno dokupilem nu prime sta 9 - 3 szt. Teraz rozgladam sie za zintegrowanym wzmacniaczem do tego zestawu. Wzmacniacz na dluzej w przyszlosci mozliwa wymiana glosnikow.  Chcialbym zeby bylo lepiej w KD jak i w stereo.Na co mam patrzec ? Moc wzmacniacza ? barwa dzwieku? Co z obecnymi koncowkami mocy do odsprzedania czy mozna bedzie jeszcze korzystac ? Nie mam pojecia jak to ugrysc . Cena ok 12-15 tys zl. czy jeszt ok ? Prosze o objasnienie tematu czego mam szukac.Dzisiaj ktos mi zalecal Naim Audio NAIT XS 3 . Chce miec granie melodyjne szczegolowe detaliczne zeby bujalo glowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafalik napisał:

Prosze o objasnienie tematu czego mam szukac.Dzisiaj ktos mi zalecal Naim Audio NAIT XS 3 . Chce miec granie melodyjne szczegolowe detaliczne zeby bujalo glowa.

To, że ktoś tak Tobie polecił, nie musi wcale być pewnikiem w Twoim przypadku.

Z czym chcesz połączyć taki wzmacniacz?

Mam na myśli kolumny, źródło...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Artur Brol napisał:

Chcesz w takim razie jeszcze zintegrowany dokupić? 

No pewnika nie ma i to jest problem. Na razie mam te Quadrale ale w przyszlosci pewnie wymienie je jeszcze nie wiem na co.

6 minut temu, Artur Brol napisał:

Chcesz w takim razie jeszcze zintegrowany dokupić? 

Tak

6 minut temu, Artur Brol napisał:

Chcesz w takim razie jeszcze zintegrowany dokupić? 

Tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od początku, masz Marantz-a SR7015, do tego 3 końcówki mocy NuPrime STA-9, jak masz to obecnie skonfigurowane, ile kanałów napędzają te końcówki? Jaki masz system 5.1.2, 5.1.4 czy jeszcze inne kombinacje? Musiałbyś bardziej szczegółowo opisać jak masz obecnie połączone i co napędzają końcówki. Czy do stereo chcesz wykorzystać te same fronty które pracują w kinie? Napisz jak masz to obecnie podłączone i pewnie znajdzie się droga do poprawy, bo poprawiać można zawsze, wszystko zależy ile $$$ chcesz na to wydać i co chcesz uzyskać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila chwila. Kolega ma Marantz-a SR7015, i 3x NuPrime STA-9 (czyli łącznie 6 kanałów wzmocnienia). No to żeby stereo weszło na wyższy poziom, to szukamy integrę z wejściem pre (by-pass) żeby podłączyć ją do amlitunera, np. Atoll IN300. Będzie grała fronty w kinie, a muzę odpalimy bezpośrednio przez nią (bądź jej źródło) pomijając amplituner.

Tak w ogóle jeżeli system jest skonfigurowany na nie wiecej jak 8 kanałów (7.1 lub 5.1.2) amplituner wyłączy sekcje wzmocnienia i będzie robił za klasyczny procesor kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Artur Brol napisał:

Nigdy nie mialem z kinem domowym do czynienia, wiec pytam powaznie .

Tak ,tak jak napisałem. Warunek to przedewszystkim preout w amplitunerze i by-pass w wzmacniaczu zintegrowanym.

Preout to wyjście niskopoziomowe ale regulowane, podgłaszając vol wzmacniasz sygnał. Standardowo podłączasz do niego końcówkę mocy, czyli bezobsługowy klocek który ma zadanie tylko wzmocnić sygnał na wyjście do głośników. Przy zaawansowanych systemach zestaw może być złożony z tzw. procesora np. Trinnov Altitude 16 (czyli amplituner bez wzmacniacza wbudowanego), oraz zestawu końcówek mocy np. Trinnov Amplitude16.

Nas interesuje system hybrydowy. Zamiast końcówki mocy możesz dokupić więc wzmacniacz stereo zintegrowany z wbudowaną możliwością grania jako końcówka. Gdy używasz kina, przełączasz tą integrę w tryb końcówki mocy i wyłączają się w niej wszelkie ustawienia, tylko wzmacnia ona sygnał z amplitunera i przekazuje do frontowych kolumn. A gdy używasz stereo, pomijasz w całym torze amplituner kina/procesor. Po prostu podłączasz swoje źródła bezpośrednio pod integrę i to nią sterujesz. 

Czemu tak? Bo w zbliżonym budżecie amplitunery w trybie 2.0 nie mają szans rywalizować z typowo sterefonicznymi sprzętami. Powyższy sposób pozwala delektować się wysokiej klasy muzyką i kinem z amplitunera z tego samego zestawu kolumn. Dodatkowym zyskiem jest odelżenie amplitunera z napędzania wymagających frontów dzięki czemu pozostałe kanały mogą wykazać się wyższą dynamiką.

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym warto by było, żeby autor wątku określił się czego mu brakuje bo może dodatkowe klocki nie pomogą ze względu na akustykę/konfigurację. SR7015 plus zewnętrzne końcówki wydają się być całkiem przyzwoitym zestawem. Może warto popracować nad akustyką i/lub kalibracją/ustawieniem tego co już jest. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Butler napisał:

Czemu tak? Bo w zbliżonym budżecie amplitunery w trybie 2.0 nie mają szans rywalizować z typowo sterefonicznymi sprzętami. Powyższy sposób pozwala delektować się wysokiej klasy muzyką i kinem z amplitunera z tego samego zestawu kolumn.

A wiesz, że Jarek (kraft) może się z tym nie zgodzić? 

Amplituner stereo różni się od wzmacniacza stereo tylko tym, że ma układ tunera radiowego, a dalej to taki sam wzmacniacz jak inne ...bla bla bla...itd.

😉

Przed chwilą, PanKlor napisał:

Może warto popracować nad akustyką i/lub kalibracją tego co jest. 

To jest jakiś kierunek, może warto...

1 godzinę temu, Butler napisał:

No to żeby stereo weszło na wyższy poziom, to szukamy integrę z wejściem pre (by-pass) żeby podłączyć ją do amlitunera, np. Atoll IN300.

Oj tam zaraz IN300, żeby tylko się nie okazało, że koledze zabrumią trafa w Atollu 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PanKlor napisał:

Ale podłączyłeś już te nu prime pod LR i słyszysz poprawę?

Mam je juz dlugo i sie przyzwyczailem. Poprawa jest. Ale wiem ze chyba  mozna lepiej ze wzmacniaczem

9 godzin temu, tomek72 napisał:

Może od początku, masz Marantz-a SR7015, do tego 3 końcówki mocy NuPrime STA-9, jak masz to obecnie skonfigurowane, ile kanałów napędzają te końcówki? Jaki masz system 5.1.2, 5.1.4 czy jeszcze inne kombinacje? Musiałbyś bardziej szczegółowo opisać jak masz obecnie połączone i co napędzają końcówki. Czy do stereo chcesz wykorzystać te same fronty które pracują w kinie? Napisz jak masz to obecnie podłączone i pewnie znajdzie się droga do poprawy, bo poprawiać można zawsze, wszystko zależy ile $$$ chcesz na to wydać i co chcesz uzyskać.

Mam obecnie 5.1.4 do Auro 3 d. Mam 3 koncowki mocy podpiete do przodow oraz centralnego (mono) . Do stereo chce wykorzystac te same fronty co w kinie . Na wzmacniacz moge wydac ok 3 tys eur.Na co mam patrzec przy wyborze na moc ? na barwe dzwieku? Z tego co widzialem sa 70 w i sa np od marantza 200 w.Czy poprawa bedzie duza w stosunku do tego grania z koncowkami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Butler napisał:

Tak ,tak jak napisałem. Warunek to przedewszystkim preout w amplitunerze i by-pass w wzmacniaczu zintegrowanym.

Preout to wyjście niskopoziomowe ale regulowane, podgłaszając vol wzmacniasz sygnał. Standardowo podłączasz do niego końcówkę mocy, czyli bezobsługowy klocek który ma zadanie tylko wzmocnić sygnał na wyjście do głośników. Przy zaawansowanych systemach zestaw może być złożony z tzw. procesora np. Trinnov Altitude 16 (czyli amplituner bez wzmacniacza wbudowanego), oraz zestawu końcówek mocy np. Trinnov Amplitude16.

Nas interesuje system hybrydowy. Zamiast końcówki mocy możesz dokupić więc wzmacniacz stereo zintegrowany z wbudowaną możliwością grania jako końcówka. Gdy używasz kina, przełączasz tą integrę w tryb końcówki mocy i wyłączają się w niej wszelkie ustawienia, tylko wzmacnia ona sygnał z amplitunera i przekazuje do frontowych kolumn. A gdy używasz stereo, pomijasz w całym torze amplituner kina/procesor. Po prostu podłączasz swoje źródła bezpośrednio pod integrę i to nią sterujesz. 

Czemu tak? Bo w zbliżonym budżecie amplitunery w trybie 2.0 nie mają szans rywalizować z typowo sterefonicznymi sprzętami. Powyższy sposób pozwala delektować się wysokiej klasy muzyką i kinem z amplitunera z tego samego zestawu kolumn. Dodatkowym zyskiem jest odelżenie amplitunera z napędzania wymagających frontów dzięki czemu pozostałe kanały mogą wykazać się wyższą dynamiką.

 

Dokladnie tak bym to chcaial zrobic . Wiec czego mam szukac jakiej mocy wzmacniacza ? Co z moimi koncowkami mocy mam sie pozbyc czy moge zostawic na froncie i ewentualnie sourrand? Trzeba przelanczac jakies kable przy zastosowaniu wzmacniacza? teraz gdy mam koncowki mocy dzwiek jest lepszy ok 15- 20 procent. Ile zyskam na jakosci kupujac wzmacniacz?

6 godzin temu, PanKlor napisał:

Przy czym warto by było, żeby autor wątku określił się czego mu brakuje bo może dodatkowe klocki nie pomogą ze względu na akustykę/konfigurację. SR7015 plus zewnętrzne końcówki wydają się być całkiem przyzwoitym zestawem. Może warto popracować nad akustyką i/lub kalibracją/ustawieniem tego co już jest. 

Moze warto isc raczej wymiane glosnikow?

6 godzin temu, PanKlor napisał:

Przy czym warto by było, żeby autor wątku określił się czego mu brakuje bo może dodatkowe klocki nie pomogą ze względu na akustykę/konfigurację. SR7015 plus zewnętrzne końcówki wydają się być całkiem przyzwoitym zestawem. Może warto popracować nad akustyką i/lub kalibracją/ustawieniem tego co już jest. 

Ponoc psuje stereo sam amplituner av.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafalik napisał:

Wiec czego mam szukac jakiej mocy wzmacniacza ?

Moc to nie jest kluczowy parametr. W Twoim przypadku odwiedził bym salony i posłuchał konkretnych modeli. Ty poszukujesz brzmienia a nie watów.

1 godzinę temu, Rafalik napisał:

Co z moimi koncowkami mocy mam sie pozbyc czy moge zostawic na froncie i ewentualnie sourrand?

Zależy jaką drogę wybierzesz, ale zostaw końcówki do napędzenia pozostałych kanałów.  Fronty będą napędzane intergą w trybie bypass.

1 godzinę temu, Rafalik napisał:

Trzeba przelanczac jakies kable przy zastosowaniu wzmacniacza?

Jeśli kupisz wzmaczniacz zintegrowany z opcją bypass/direct, to żadnych kabli nie będziesz musiał przełączać. Tylko pilotami będziesz żonglować.

2 godziny temu, Rafalik napisał:

Czy poprawa bedzie duza w stosunku do tego grania z koncowkami?

1 godzinę temu, Rafalik napisał:

teraz gdy mam koncowki mocy dzwiek jest lepszy ok 15- 20 procent. Ile zyskam na jakosci kupujac wzmacniacz?

W tej chwili waszym wąskim gardłem w muzyce jest jakość preout w amplitunerze. Nie musi ona być zła, ale jeśli szukamy wyższego levelu to właśnie jest element na który trzeba zwrócić uwagę. Są dwie drogi, albo lepszy amplituner klasy np. Arcam, Anthem, JBL S który nie będzie odstawać od klasycznych wzmaków stereo dając wysokiej jakości sygnał preout do końcówki mocy, albo to o czym teraz mówimy, czyli pominięcie amplitunera i muzyka z integry.

1 godzinę temu, Rafalik napisał:

SR7015 plus zewnętrzne końcówki wydają się być całkiem przyzwoitym zestawem. Może warto popracować nad akustyką i/lub kalibracją/ustawieniem tego co już jest. 

I to jest mocny argument. Mam brata SR7015 w postaci Denona X4700H i moim zdaniem odsłuch stereo ma on na bardzo przyzwoitym poziomie. Na fronty mam końcówkę mocy Atoll AM200. Dla mnie to było optymalne rozwiązanie bo ze sprzętu korzysta cała rodzina. Tak jak mam to jest set w którym nie trzeba za długo zastanawiać się przy obsłudze, włączam ampituner i zawsze będzie grało. Decydując się na intergę zamiast końcówki trzeba pamiętać o przełączaniu pilotem źródeł pomiędzy by-pass a wejściami liniowymi, co mnie już by chyba trochę denerwowało, a synów i żonę to już w ogóle. 

Podsumowując... Po pierwsze zadbajcie o akustykę pomieszczenia, to ona jest jokerem. Możecie próbować zmiany kolumn, kilka razy zrobicie taki ruch to będziecie widzieć czego można oczekiwać po zmiania głośników. Taka zmiana może oznaczać strzał w dziesiątkię, jak i uwypuklić inne mankamenty (wzmacniacz, akustyka) gdzie nic nie zagra na akceptowalnym poziomie. Wzmak zintegrowany z bypass to też jest pewien pomysł na upgrade stereo, ale liczcie się z tym że poprawa może nie być na tyle spektalularna by usprawiedliwić wydane 10000-15000zł. To są Wasze wybory, odsłuchujcie wzmaki w salonach bądź u kolegów, jak znajdziecie to coś co Wam dźwiękowo pasuje to wdróżcie u siebie. Nikt Wam nie klepnie uczciwie że nagle będzie poprawa w stylu niebo a ziemia. 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pomieszczenie jest akustycznie ok a sprzęt ustawiony dobrze (i było to eryfikowane przez odsłuchy przy różnym ustawieniu frontów) to myślałbym o końcówce. Jeżeli zaś jest to normalny pokój dzienny ze wszystkimi tego konsekwencjami to raczej sugerowałbym wymianę sr7015 na Arcama Avr 11/21 i kalibracje tego Diraciem. W tym drugim przypadku 3k EUR to jednak trochę za mało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...