Skocz do zawartości

Wymiana amplitunera


Piotr1903

Recommended Posts

Witam przymierzam się do wymiany amplitunera onkyo tx-nr676 na coś innego.

Mam parę kandydatów.

denon avr-x2800h

yamaha rx-v6a

kolumny to zestaw Jamo S 809 HCS z Atmos 

budżet którego nie chce przekroczyć 3300zł.

Ps. Musi wspierać eARC.

Edytowano przez Piotr1903
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Łukasz P. napisał:

Czym spowodowana jest potrzeba wymiany ampli ? Pytam bo coś czuję że większość osób poleci ci wymianę kolumn zamiast amp ;)

Nikt jeszcze mi nie proponował wymiany kolumn i na razie nie mam zamiaru wymieniać.

Chcę dowiedzieć się czy inny amplituner zagra lepiej a bardziej chodzi mi o to żeby obsługiwał eARC bo oglądam filmy z dolby Atmos a z tego co wiem zwykły ARC  nie przepuści pełnego pasma jak eARC.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "z neta" to podłącz źródło bezpośrednio do amplitunera (Zidoo, Dune, nVidia Shield, Xbox,  PS5 itp.) i eARC nie będzie Ci potrzebne. Tak w ogóle czego używasz / chcesz używać? Apki w TV (plex emby jellyfin) czy zewnętrznego playera?

A nawet jak będziesz mieć nowy amplituner to jak byś chciał odpalić TrueHD z poziomu TV? Nie kojarzę by apka w jakimś TV to już potrafiła. No chyba że zaopatrzysz się w odtwarzacz i podepniesz go pod TV, ale wtedy opcja pierwsza korzystniejsza.

Wymiana ampli moim zdaniem to nie jest dobry pomysł, Twoje Onkyo w tym gronie nie jest dźwiękowo gorsze.

Kolumny... Tu jest najsłabsze ogniwo. Poważnie. Przemyśl to jeszcze.

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Butler napisał:

Jak "z neta" to podłącz źródło bezpośrednio do amplitunera (Zidoo, Dune, nVidia Shield, Xbox,  PS5 itp.) i eARC nie będzie Ci potrzebne. Tak w ogóle czego używasz / chcesz używać? Apki w TV (plex emby jellyfin) czy zewnętrznego playera?

A nawet jak będziesz mieć nowy amplituner to jak byś chciał odpalić TrueHD z poziomu TV? Nie kojarzę by apka w jakimś TV to już potrafiła. No chyba że zaopatrzysz się w odtwarzacz i podepniesz go pod TV, ale wtedy opcja pierwsza korzystniejsza.

Wymiana ampli moim zdaniem to nie jest dobry pomysł, Twoje Onkyo w tym gronie nie jest dźwiękowo gorsze.

Kolumny... Tu jest najsłabsze ogniwo. Poważnie. Przemyśl to jeszcze.

 

Jeżeli kolumny mówicie że to słaba strona tego zestawu to jakie proponujecie pod ten amplituner? W takim budżecie jaki mam na amplituner chciał bym zeby były takie wąskie jak te jamo co mam bo nie mam miejsca żeby szersze wsadzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w tym budżecie niestety ciężko będzie zrobić jakieś zauważalne zmiany. Nie zyskasz dużo przy zmianie amplitunera, podobnie przy wymianie kolumn. Jaki masz obecnie subwoofer? Może to on byłby tu obecnie najsłabszym ogniwem? Warto rozważyć Klipscha RP-1000SW, REL HT1205. Taniej dobrą opcją jest Klipsch SPL-120. Jeśli jednak decydowałbyś się na zmianę kolumn, to zacząłbym od frontów, a w późniejszym czasie zmienił centralkę, na samym końcu głośniki efektowe. Tu warto spojrzeć do naszego outletu, gdzie obecnie znajdziesz KEF Q550, System Audio Saxo 40, a nieco drożej Monitor Audio Bronze 500 oraz Dali Oberon 7.  

W razie czego zapraszamy do kontaktu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2023 o 10:46, Q21 napisał:

Cześć, w tym budżecie niestety ciężko będzie zrobić jakieś zauważalne zmiany. Nie zyskasz dużo przy zmianie amplitunera, podobnie przy wymianie kolumn. Jaki masz obecnie subwoofer? Może to on byłby tu obecnie najsłabszym ogniwem? Warto rozważyć Klipscha RP-1000SW, REL HT1205. Taniej dobrą opcją jest Klipsch SPL-120. Jeśli jednak decydowałbyś się na zmianę kolumn, to zacząłbym od frontów, a w późniejszym czasie zmienił centralkę, na samym końcu głośniki efektowe. Tu warto spojrzeć do naszego outletu, gdzie obecnie znajdziesz KEF Q550, System Audio Saxo 40, a nieco drożej Monitor Audio Bronze 500 oraz Dali Oberon 7.  

W razie czego zapraszamy do kontaktu :) 

Subwoofer mam kupiłem u was początkiem września Klipsch R-121SW 😊

23 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Oba mają eARC i oba to fajne amplitunery. Grają inaczej.

I uwaga.

Wymienił bym kolumny :):):D

Zalezy który ampli to tak wybrał bym kolumny też.

Jakie pomieszczenie?

 

Pomieszczenie 16m 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...