Skocz do zawartości

Kolumny Fyne Audio F500


MalyJerz

Recommended Posts

Szukam propozycji niedrogiego wzmacniacza  dla kolumn Fyne Audio F500.

Pomieszczenie - sypialnia, niespełna 20 m. kw. Słucham głównie jazzu. Muzyka ze streamera (Denon DNP 800NE) i CD (Denon DCD 800NE).

Idę raczej w kierunku zakupu wzmacniacza używanego ze względu na budżet (nie chciałbym przekraczać 2.000 zł, tę kwotę proszę traktować jako absolutne max.).

Z tego co się orientowałem, wzmacniacz do tych kolumn musi być ciepły i z tendencją do delikatnego podbicia basu.

Moje pierwsze typy to Pioneer A40AE i Denon PMA 800NE, ewentualnie PMA 720AE. Zastanawiałem się również nad Taga Harmony HTA 600B (nowy).

Proszę o Wasze zdanie, czy ww. wymienione modele to dobry kierunek, a jeśli tak, to który byłby optymalny. Jeżeli macie lepsze propozycje, chętnie się z nimi zapoznam.

Pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ciezko powiedzieć jaki wzmacniacz będzie dla Ciebie optymalny bo każdy ma inny gust. Z tych co wymieniłeś rzeczywiście grają raczej cieplej, może poza Pioneerem. Ja do listy dorzuciłbym jeszcze Tage hta700b v3 bo z dobrymi lampami gra bardzo fajnie jeśli odpowiada Ci wizualnie. Nad 316bee, coś z advance acoustic, Musical m3i. Posiadam na sprzedaż Magnata Ma400 i uważam że kulturą dzwieku przewyższa konkurencje w swojej cenie i też warto byłoby go sprawdzić. W każdym razie musisz kilku odsłuchać i dopiero będziesz mądrzejszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Artur Charicki napisał:

Ja do listy dorzuciłbym jeszcze Tage hta700b v3 bo z dobrymi lampami gra bardzo fajnie jeśli odpowiada Ci wizualnie. N

Nad nią też się zastanawiałem, ale stwierdziłem, że mocowo nie podoła.

Fyne mają nominanie 60 W przy 8 ohmach, rekomendowana moc wzmacniacza 30-120 W

Ta taga natomiast: Moc: 2x45W (4Ω); 2x35W (6Ω); 2x26W (8Ω)

Ale ten Advance Acoustic X-60i mnie zaciekawił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Fyne są bardzo prostymi kolumnami w napędzeniu i moim zdaniem nie trzeba do nich ciepłego wzmacniacza. One dobrze zagrają i z lampą, i z neutralną klasą D. Moim zdaniem mocnym wyborem do nich może być Argon Audio SA1. Nie oszczędza w subbasie, ale poza tym jest właśnie neutralny i nie wpływa znacząco na brzmienie kolumn. Z hybryd w budżecie się mieści HTA-800B, czyli wyższy model. Nie obawiałbym się też jaśniejszych sprzętów, jak np. Yamaha A-S501. Fyne są uniwersalne, grunt to posłuchać :) 

W razie czego zapraszam do kontaktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MalyJerz napisał:

Nad nią też się zastanawiałem, ale stwierdziłem, że mocowo nie podoła.

Fyne mają nominanie 60 W przy 8 ohmach, rekomendowana moc wzmacniacza 30-120 W

Ta taga natomiast: Moc: 2x45W (4Ω); 2x35W (6Ω); 2x26W (8Ω)

Ale ten Advance Acoustic X-60i mnie zaciekawił...

Od mocy wazniejsza jest efektywnosc kolumn, liczona w decybelech. Sprawdz ile dB maja te Fyne, jesli 90dB lub wiecej, nie bedzie potrzebny mocny wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Miałem okazję kupić w bardzo dobrej cenie używanego Denona PMA 800 (dałem około 1.000 zł) i skorzystałem z okazji.

Jestem zadowolony.

Kolumny moim zdaniem dobrze komponują się z pozostałymi komponentami (które w tej chwili stanowi kompletna seria 800 Denona). W prasie zwraca się uwagę, że poszczególne "klocki" Denona z danej serii dobrze grają ze sobą i taki efekt zauważam u siebie. Zestaw jest spójny, nie brakuje dynamiki. Obserwuję, że najlepiej radzi sobie z utworami o skromniejszym składzie instrumentalnym - jazz w wykonaniu tria (fortepian, kontrabas, perkusja) lub z dodatkiem wokalu to chyba to co wychodzi najlepiej. A że lubię właśnie taką muzykę, to był to dobry zakup - zwłaszcza że to zestaw do sypialni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...