Skocz do zawartości

ATMOS w małym salonie? :)


Mateusz Górniak

Recommended Posts

4 minuty temu, PanKlor napisał:

Masz jeszcze AMS od Monitor Audio. 

 

https://www.q21.pl/monitor-audio-bronze-ams-bialy.html

To tez jest super rozwiazanie, myslalem ze one maja isc tylko na frontowe kolumny by odbijac od sufitu a tu jednak jest mozliwosc ich powieszenie gdzie mysle ze lepiej chyba przy suficie wypadna jak 50-tki ktore maja tez swoje gabarety :) zatem 50 wrzuce na podstawki po bokach na wysokosci uszu a te AMS przy suficie w okreslonym polozeniu by sie to zgralo fajnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mateusz Górniak napisał:

Tak bedzie atmos, czyli tył, i gorne boki tez

Ale co to górne boki?

21 godzin temu, Mateusz Górniak napisał:

Chodzi mi o takie ustawienie z tym ze nie mam opcji na sufitowe temu myslalem powiesic je z boku na scianie przy suficie?

No to nie są ani górne boki ani Atmos. To nie wygłupiaj się nawet z takim czymś.

21 godzin temu, STELVIO napisał:

I o to chodzi. 👍 Masz prawie 5m pokój długi to 7.1.4 fajne wchodzi. 

Ale kanapa musi iść do środka bardziej i do przodu.

11 godzin temu, Mateusz Górniak napisał:

Tak bym chcial i bylo by na lata atmos :) gorne atmos para przed kanape i para za kanape tak bym siedzial w srodku tych 4 sufitowych :)

Ale wszystkie z boku? W sensie nie na suficie tylko przy górnej ścianie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale wszystkie z boku? W sensie nie na suficie tylko przy górnej ścianie?

Aj Piotr... Zerknij na fotę tego salonu. On ma 3.2m szerokości. Spokojnie może Atmosy na spojeniach suftu i ściany montować.

10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale kanapa musi iść do środka bardziej i do przodu.

Po co? Nie musi siedzieć na jej środku, sweetpoint będzie na jej krańcowym siedzisku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Butler napisał:

Aj Piotr... Zerknij na fotę tego salonu. On ma 3.2m szerokości. Spokojnie może Atmosy na spojeniach suftu i ściany montować.

Nie no widziałem. Nie jestem przekonany powiem tak szczerze. i na dole jeszcze układ 7 kanałowy?

8 minut temu, Butler napisał:

Po co? Nie musi siedzieć na jej środku, sweetpoint będzie na jej krańcowym siedzisku.

Ok.

Mi bardziej chodziło o montowanie dolnego poziomu w układzie 7 kanałowym. I tak kanapa stoi do tego słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale co to górne boki?

No to nie są ani górne boki ani Atmos. To nie wygłupiaj się nawet z takim czymś.

Ale kanapa musi iść do środka bardziej i do przodu.

Ale wszystkie z boku? W sensie nie na suficie tylko przy górnej ścianie?

Wszystko jest już opisane wyżej. Nie zapoznałeś się z lekturą. 😉

W sumie kanapa to najmniejszy problem, bo może z nią jeździć w każdą stronę. A głośniki "atmosowe" to skośne pod sufit. Sprawdzają się. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, STELVIO napisał:

Wszystko jest już opisane wyżej. Nie zapoznałeś się z lekturą. 😉

W sumie kanapa to najmniejszy problem, bo może z nią jeździć w każdą stronę. A głośniki "atmosowe" to skośne pod sufit. Sprawdzają się. 

Zapoznałem. Chodziło mi o dolną sekcję.

Ale niech będzie. Mam obiekcje i to wszystko :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Nie no widziałem. Nie jestem przekonany powiem tak szczerze. i na dole jeszcze układ 7 kanałowy?

Ok.

Mi bardziej chodziło o montowanie dolnego poziomu w układzie 7 kanałowym. I tak kanapa stoi do tego słabo.

Kanape bede przesuwal w srodek tak by byl idealny kat glosnikow bocznych 50, tylnych bipol czyli tzw modeli FX ktore zawisna na tylnej scianie, oraz sufitowych (ams bo 50 tam wrzucac to sporo miejsca zabiera i moja mnie zabije za to :)) ktore beda na spojeniach gdyz pokoj ma 3.20 szerokosci, a w przyszlosci jak bede remontowal pokoj, to caly tynk do wyrzucenia  oraz plyty ktore sa od lat zamontowane(dom jest z 1976) i robie akustyke, czyli specjalne plyty, specjalny sufit, dziury w suficie na nowe glosniki sufitowe i pociagne odrazu kable na wszystko tak jak powinno byc, specjalne profile pod podwieszany sufit itp ale to plany na za rok, za dwa a teraz zloze amatorskiego atmosa w nadzieji ze mimo iz pomieszczenie male to troche spelni roke do filmow by ta pozycyjnosc byla w miare ok jak i spoko dzwiek temu wybieram monitor audio bronzy 6G napedzane prze tx-rz50 :)

Edytowano przez Mateusz Górniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maciek72 napisał:

Na mniejszej powierzchni mam 9 głośników/ satelit w dolnej warstwienie i 6 w górnej. 

Najważniejsze nie iść w wielkogabarytowe głośniki , bo i tak odetnie się na 80 Hz.

Lepiej zainwestować w jak najlepszy sub , a najlepiej 2 :)

 

14 minut temu, maciek72 napisał:

Na mniejszej powierzchni mam 9 głośników/ satelit w dolnej warstwienie i 6 w górnej. 

Najważniejsze nie iść w wielkogabarytowe głośniki , bo i tak odetnie się na 80 Hz.

Lepiej zainwestować w jak najlepszy sub , a najlepiej 2 :)

Temu ciagle kminie co na front ? Monitory 100 na podstawkach czy 200-300 jak pelne kolumny :) ale chyba przy 200 zostane bo jeszcze nie sa tak wielkie jak np 500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, STELVIO napisał:

Nie no ok. 👍 Tylko nie rozumiem dlaczego. Przy tak długim pokoju (ponad 5m) myślisz, że nie można dobrze ulokować 7 kanałów? Wiele osób w mniejszym pomieszczeniu z powodzeniem to robią. Chyba, że o coś innego chodzi. 

Nie chodzi o długość pomieszczenia tylko o bliskość wszystkich tych 4 "tylnych" kanałów siebie oraz słuchacza. Właśnie ze względu na ustawienie sofy.

Ale zostawmy to już.

22 godziny temu, Mateusz Górniak napisał:

Kanape bede przesuwal w srodek tak by byl idealny kat glosnikow bocznych 50, tylnych bipol czyli tzw modeli FX ktore zawisna na tylnej scianie, oraz sufitowych (ams bo 50 tam wrzucac to sporo miejsca zabiera i moja mnie zabije za to :)) ktore beda na spojeniach gdyz pokoj ma 3.20 szerokosci, a w przyszlosci jak bede remontowal pokoj, to caly tynk do wyrzucenia  oraz plyty ktore sa od lat zamontowane(dom jest z 1976) i robie akustyke, czyli specjalne plyty, specjalny sufit, dziury w suficie na nowe glosniki sufitowe i pociagne odrazu kable na wszystko tak jak powinno byc, specjalne profile pod podwieszany sufit itp ale to plany na za rok, za dwa a teraz zloze amatorskiego atmosa w nadzieji ze mimo iz pomieszczenie male to troche spelni roke do filmow by ta pozycyjnosc byla w miare ok jak i spoko dzwiek temu wybieram monitor audio bronzy 6G napedzane prze tx-rz50 :)

No i już. :)

Nie mam obiekcji :)

@maciek72ten jeden glośnik faktycznie tak stoi w przejsciu miedzy fotelem a sofą?

obraz.png.3e475faf27f599641beb35c032ccd8bb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek72Pozazdrościć X8500. Niby według znawców kompletnie inny level amplitunera i jego elektroniki w środku, ekranowania, układów, itd. Niższe modele to elektrozłom porównując do X8500. U Ciebie w tym KD trochę mi nie pasuje telewizor. On jest albo za mały, albo za stary. Albo ten soundbar wszystko psuje wizualnie. Jakoś źle/dziwnie to wygląda.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maciek72 napisał:

Pokój ma 25m2 , ale cześć odsłuchu 16m2 

W sumie mam 21 głośników dla 2 kodeków . Atmos 9.2.6 i Auro 3D 13.2 ( będzie upgrade softu do 15. )

Napędza Denon 8500 i końcówka mocy Matrix mini i Amp 

IMG_20220130_095213.jpg

IMG_20220130_095147.jpg

IMG_20230817_135640.jpg

IMG_20220130_095245.jpg

Grubo :) atmos i Auro w jednym :) tego to jeszcze nie widzialem, ale moze temu ze dopiero robie pierwszy krok w strone prawdziwego atmos i kina ktore tylko utwierdzi mnie w tym ze bylo warto wydac te 20 tys zl na kawal dobrego dzwieku :) oby tylko moja byla zadowolona z tego sprzetu, jeszcze nigdy nie slyszala takich mozliwosci w domu..mialem budżet 7,5tys zl a poszlo 20 tys zl 🤣🤣 wy tez tak macie??!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, STELVIO napisał:

Nie. My zakupy robimy bardzo rozważnie i przemyślanie. Nie przesadzamy. 🤣🤦‍♂️

Ja tez zrobilem rozwaznie zakupy staralem sie kupowac jak najtaniej czyli:

Optoma cinemax P1- 600 funtow (okazja na marketplace - kogos przycislo z kasa i musial nowy projektor sprzedac ktory mial nalatane uwaga tylko 30h a nowy to koszt 2299 funtow)

TXRZ50 - 1429 funtow( nowka z gwarancja na 6 lat) bo nie mialem dojścia do tanszego

4x  MA 50tki - 450 funtow

2x MA 100tki - 339 funtow

4x MA AMS - 900 funtow

1x MA 150tka - 140 funtow

1x SVS PB 1000 PRO (w tym 4 podkladki izolacyjne) - 889 funtow 

40M kabla OFC oraz wkladki typu banan(16szt) i 2 kable earc HDMi by podlaczyc amazon cube i P1 jak i rowniez 5m kabla RCA do suba - 200 funtow z amazonu

Stojaki na 50tki, 150tke oraz 100tki jak i krazki hokejowe(50 szt) jako izolatory pod kolumny na stojakach - 250 funtow z amazonu

Wszystko nowka na gwarancji procz P1 bo uzywany 30h..

Obiecałem mojej ze nie zagrace salonu 16m2 wiec postawilem na glosniki MA na stojakach ale rowniez mam nadzieje ze dosc fajnie to zagra, wiem ze wielu by uznało iz Klipsch bylby rowniez swietnym rozwiazaniem  jak nie lepszym ale po przeczytaniu sporo opini dzwiekowo trafia do mnie MA jak i designowo - to moje entry w kino domowe zamiast jakiejs belki na scianie.

Brakuje tylko juz ekranu ALR 120 cali do tego projektora bo P1 to UST projektor ale ten ekran zostawiam na potem, narazie ogladamy na 150 calach na bialutkiej scianie i tez jest fajnie.

 

Cenowo bardzo zle wyszlo w UK?

 

Edytowano przez Mateusz Górniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...