Skocz do zawartości

Dali Rubicon 5 vs Pylon Dimond 25


Tom Gonzales

Recommended Posts

Nie słuchałem nigdy pylonów jedni piszą że góra lagodna inni ze owszem ale z lapmowym ech nie wiem co robić . Nie muszę mieć super szczegółowości raczej wolałbym tolerancję dla słabszych realizacji no i mojej yamahy bym mógł długo i bez znaczenia słuchać

Edytowano przez Tom Gonzales
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2023 o 12:18, Tom Gonzales napisał:

Chcę słuchać cicho na nich wieczorem

Popularny ostatnio termin - krzywe izofoniczne. Zrozumiałem czego i dlaczego nie słyszę, gdy słucham „cicho”.
Dotyczy słuchania „cicho” i nie tylko. 
Zachęcam autora, kolegów  do choć „liźnięcia” tego tematu, obszaru.

Tak na luzie, bez spinki. Nieznajomość tego tematu nie stoi na przeszkodzie, by czerpać radość ze słuchania muzyki. Może w niektórych przypadkach pomóc zaoszczędzić kasę, można wydać na inne komponenty lub np na bilety na koncert Filharmonii Bałtyckiej. Zachęcam, ponieważ bardzo miłe i długo wspominam moje tam pobyty. 

 

723752D6-3ED4-433A-A193-C73DA2498CFE.png

CF044867-6842-4E2D-BC16-513715F2FBAA.webp

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom Gonzales Proste. Przetestuj. Inaczej sie nie da. Oczywiscie, jesli gdzies blisko mozna salon z nimi znalezc.

Mozna tez zamowic, sprawdzic i zdecydowac. To sie jednak z ryzykiem wiaze, ze jesli sie nie spodobaja, trzeba bedzie wszystko pakowac i odsylac.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tom Gonzales napisał:

Nie muszę mieć super szczegółowości raczej wolałbym tolerancję dla słabszych realizacji no i mojej yamahy bym mógł długo i bez znaczenia słuchać

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-debut-reference-f5.html

https://nautilus2.pl/podlogowe/28598-dynaudio-emit-30-5706937923126.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=69ff1d7a-4d2d-a829-1795-66c84a2be0a5

Nie ma co szaleć z kolumnami, ponieważ A-S701 nie wysteruje ich porządnie.

Z dwójki wyżej zaproponowanych kolumn, Dynaudio są bardziej wymagające.

1 godzinę temu, Tom Gonzales napisał:

Racja choć w salonie zawsze brzmi zupełnie inaczej niż w domu.

Niestety to prawda.

Często jest rozczarowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lysy napisał:

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-debut-reference-f5.html

https://nautilus2.pl/podlogowe/28598-dynaudio-emit-30-5706937923126.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=69ff1d7a-4d2d-a829-1795-66c84a2be0a5

Nie ma co szaleć z kolumnami, ponieważ A-S701 nie wysteruje ich porządnie.

Z dwójki wyżej zaproponowanych kolumn, Dynaudio są bardziej wymagające.

Niestety to prawda.

Często jest rozczarowanie.

Te elaci miałem kiedyś w wersji podstawkowej do cichego się nie nadawały wogole dynki m20 dawno temu ale nie lubiłem ich brzmienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2023 o 13:15, Kraft napisał:

To szukaj kolumn grających skrajami pasma w "V".

@Tom Gonzales To trzeba szukać takich kolumn, aczkolwiek wtedy nie będzie tak łaskawie dla gorszych realizacji. Dodatkowo mogą męczyć podczas dłuższego słuchania.

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdź te Diamondy to zobaczysz. Masz Laoudness no to może się udać.

ale bez odsłuchu domowego to się nie uda.

Debut F5 też fajne paczki dużo tańsze i graja ładnie cicho.

A można pomyśleć jeszcze o wyższej serii Uni Fi albo o KEFach serii Q.

Rubicony w niezłej cenie ale mimo to nie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2023 o 12:27, Tom Gonzales napisał:

Nie słuchałem nigdy pylonów jedni piszą że góra lagodna inni ze owszem ale z lapmowym ech nie wiem co robić . Nie muszę mieć super szczegółowości raczej wolałbym tolerancję dla słabszych realizacji no i mojej yamahy bym mógł długo i bez znaczenia słuchać

Model 25 a 28 się sporo różni. Model 25 gra więcej średnim basem, bliżej są wokale i góra jest znacznie delikatniejsza. Brzmią ogólnie ciepło i bardzo dobrze sobie radziły do cichego odsłuchu. ( chyba najlepiej ze wszystkich jakich słuchałem) 

Model 28 ma znacznie bardziej zaznaczone wysokie tony, basu jest jakby mniej i tak nie podąża za wokalem. Ale za to potrafi niżej zejść i szybciej odpuszcza. (dlatego się wydaje że jest go mniej) te brzmienie odbieram jako jaśniejsze. 

Dlatego jest mnóstwo innych opinii. Bo zapewne model 30 i modele podstawkę brzmią jeszcze inaczej. Ale uważam że model 25 może się spodobać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2023 o 13:50, lysy napisał:

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-debut-reference-f5.html

https://nautilus2.pl/podlogowe/28598-dynaudio-emit-30-5706937923126.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=69ff1d7a-4d2d-a829-1795-66c84a2be0a5

Nie ma co szaleć z kolumnami, ponieważ A-S701 nie wysteruje ich porządnie.

Z dwójki wyżej zaproponowanych kolumn, Dynaudio są bardziej wymagające.

Niestety to prawda.

Często jest rozczarowanie.

Te elaci miałem kiedyś w wersji podstawkowej do cichego się nie nadawały wogole dynki m20 dawno temu ale nie lubiłem ich brzmienia

Muszę te d25 posluchac choć ciekawy jestem tych tega co q21 pisal , kilka lat temu słuchałem jakieś regi podłogowe takie z basowym z boku ale nie podobały mi się 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos sie wypowiedzial na ten temat, niestety zapomnialem do jakich i czego zmian dochodzi. Cos tam pod wplywem dzialania pradu mieknie, to chyba zawieszenie bylo Tyle pamietam 🤭

Pewnie troche tego czasu im potrzeba. Ja w pewnym momencie, chcialem odeslac ale na szczescie , tego nie zrobilem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Artur Brol napisał:

Ktos sie wypowiedzial na ten temat, niestety zapomnialem do jakich i czego zmian dochodzi. Cos tam pod wplywem dzialania pradu mieknie, to chyba zawieszenie bylo Tyle pamietam 🤭

Pewnie troche tego czasu im potrzeba. Ja w pewnym momencie, chcialem odeslac ale na szczescie , tego nie zrobilem. 

Czemu chciałeś odesłać ? Czym je zasilasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Q21 napisał:

Miłego odsłuchu! :) 

Dziękuję mam je od Was:)

2 godziny temu, Artur Brol napisał:

Coś mi nie pasowało, nie pamiętam już co to było, ale cieszę się że zostawiłem. Podniosłem je za pomocą dolaczoych kolców. Dźwięk się otworzyl, żywszy się zrobił. Pewnie przez zmianę pozycji, na wyższą. 

Grały na początku na Cambridge CXA81, teraz na Gato Audio 250s.

Myślę nad tym CXA też ale trochę martwi mnie brak regulacji tonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...