Skocz do zawartości

Ochrona Sąsiadów


Gumowe Ucho

Recommended Posts

Jakie rozwiązania akustyczne będą przyjazne sąsiadom w bloku, przypuśćmy chcąc złożyć zestaw 7.2.4 na---dalator? Coś zawczasu w czasie remontu w ścianach? Bass traps? Coś przyjaznego akustyce pomieszczenia?

Myślę pod kątem kiedyś w przyszłości jakbym od razu rozkładał kable w ścianie itd.

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas będzie trudny do ogarnięcia. Ale jak chcesz faktycznie żyć z sąsiadami w zgodzie to w warunkach domowych zbuduj wielowarstwową ścianę w suchej zabudowie. Płyta-wełna-płyta-piana akustyczna-płyta-pusta przestrzeń-płyta-ściana. Stelaże odseparować trzeba od sztywnych połączeń ze ścianą (gumy, przekładki akustyczne, piankowe itp) bo drgania będą się przenosić. Odseparowałem tak swoją jaskinię i nie ma opcji bym ktoś usłyszał jak się tam drę. Najgorszy bas, tu dobrze mieć dodatkowo grube ceglane/murowane ściany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Bas będzie trudny do ogarnięcia. Ale jak chcesz faktycznie żyć z sąsiadami w zgodzie to w warunkach domowych zbuduj wielowarstwową ścianę w suchej zabudowie. Płyta-wełna-płyta-piana akustyczna-płyta-pusta przestrzeń-płyta-ściana. Stelaże odseparować trzeba od sztywnych połączeń ze ścianą (gumy, przekładki akustyczne, piankowe itp) bo drgania będą się przenosić. Odseparowałem tak swoją jaskinię i nie ma opcji bym ktoś usłyszał jak się tam drę. Najgorszy bas, tu dobrze mieć dodatkowo grube ceglane/murowane ściany.

Dzięki! Na marginesie z tego co widziałem Twoja ultra jaskinia jest cała opiankowana, jak przestrzegasz się przed "przegłuszeniem" i przedobrzeniem tematu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.2.4 w bloku kino domowe? Żeby sąsiedzi za ścianą nie słyszeli? Niewykonalne. Jeszcze przy dwóch subach? Będzie Cię słychać dwie klatki dalej. O sąsiadach za ścianą nie wspominając. Jeśli chcesz żyć z sąsiadami w zgodzie to najlepszym zabiegiem akustycznym będzie zdrowy rozsądek. Rozwiązanie najlepsze, w 100% pewne i darmowe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bass z suba mocno się rozchodzi. Sam miałem kiedyś rela T9 (tylko do stereo) i zrezygnowałem bo nawet przy dość cichym słuchaniu bass się nosił strasznie na klatce ( a co dopiero po sąsiadach) . A mam pułapki basowe itp. Oraz panele za kolumnami. Na bass od kolumn znacznie pomogło. W miejscu odsłuchowym jest go sporo a w innych pokojach już nie czuć tego basu. Nawet odziwo na klatce nie słychać. Chyba że już naprawdę przegnę z głośnością.

Ale ten najniższy bass jest bardzo trudno ogarnąć akustycznie. Byłem w szoku że nawet przy  dość cichym słuchaniu było słychać to na klatce schodowej. Dlatego między innymi sub sprzedałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

Na marginesie z tego co widziałem Twoja ultra jaskinia jest cała opiankowana, jak przestrzegasz się przed "przegłuszeniem" i przedobrzeniem tematu?

Cała? Tylko sufit i narożniki. Poza tym robione miałem pomiary akustyki w trakcie i po zakończeniu prac.

9 godzin temu, SIpo napisał:

Kiedys pracowalem przy adaptacjach akustycznych wnetrz mieszkalnych. Jest taki material, bariera akustyczna z warstwa olowiu, bardzo skuteczna jako wypelnienie scianki z kartongipsu. Nie pamietam nazwy.

Nie jestem pewien czy to by się na rynku utrzymało przez przepisy unijne. Ołów jest w Europie bardzo niemile widziany. Przepisy ograniczające narażenie na jego działanie obowiązują w UE od 1982 r. Wiadomo, że długotrwałe narażenie na ołów negatywnie wpływa na funkcje rozrodcze i rozwój płodu, a także na pracę układu nerwowego, nerek, serca i na krew.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka izolacja nie jest tania....

Tak rozwiązał to  jegomość z tego filmu....

Czy to pomogło? Wedłóg autora filmu tak .Polecam sekcję komentarzy....

 

 

 

 

A tutaj pomocny Link z materiałami  do takiej adaptacji...

https://www.bitmat.pl/izolacja-akustyczna-budynkow

Edytowano przez Gmow1977
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2023 o 08:19, Piotr Sonido napisał:

Musi byc niezła kosa z tym sąsiadem że w takie rzeczy trzeba inwestować

Nie, nie :) akurat u siebie mam same ściany, pode mną jest parking/śmietnik a jedyni sąsiedzi oddzieleni kuchnią. Nigdy nikt nie zwrócił mi uwagi mimo że zdarzyło mi się obejrzeć film powiedzmy przy... reference volume.

Myślę o innym mieszkaniu dla kogo innego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd zamontowałem pułapki i panele to dużo mniej sąsiedzi się skarżą.  A praktycznie już w ogóle. Najgorzej było jak pracował subwoofer. Wtedy przy cichym słuchaniu strasznie się nosiło. Ale miałem rela t9i i pracował do 50hz. To nawet na korytarzu było słychać bass przy cichym słuchaniu. 

Ok. 3 lata temu kupiłem mieszkanie deweloperskie i zaczęły się problemy z sąsiadami 😅

Tylko że ja mam słabe relację z jednymi sąsiadami. Im wszystko nie pasuje i np. Jesienią/zimą otwierają okna w piwnicy żeby wietrzyć i myszy pełno się dostaje że nawet pułapki nie pomagają. Ostatnio był przypadek że myszy dostały się do mieszkania na parterze (prawdopodobnie przez wentylację) strasznie syfia na klatce, bo według nich jest sprzątaczka żeby sprzątała. Na początku wszędzie latali po wszystkich mieszkaniach i wiedzieli kto co za ile kupił. Ale gdy reszta ludzi ich poznała to już każdy ma ich dość 😃😅 i się trochę uciszyli. Ogólnie przestał mnie nachodzić gdy wróciłem po 3 do domu kiedyś z imprezy i miałem wziąć kąpiel i się on dobijał mi do drzwi. Że niby muzyki głośno słucham ( gdzie sprzęt był wyłączony) a że byłem podpity to ładnie go zjechałem że jest chory psychicznie i że jak jeszcze raz do mnie zadzwoni w środku nocy to go pozwę o nachodzenie. Od tamtej pory jak mnie ich rodzinka widzi to boją się spojrzeć mi w twarz. A co najlepsze to są byli policjanci.  Co najlepsze, próbował mnie kiedyś zastraszyć że zwolnią mnie z pracy i się skarżył do mojego "szefa" myślał że jak ma znajomości to sobie mnie uciszy i przestraszy. On sobie gdzieś dorabia a jego żona ciągle w Domu siedzi. Młode małżeństwo bo po 15 latach odeszli na emeryturę. Z tego co wiem to tak gdzie wcześniej mieszkali to sąsiedzi się cieszą że ich nie ma. Bo mają spokój. A ja mieszkam na drugim piętrze a oni naprzeciwko mnie 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w UK w szeregowce i mam sasiada przez sciane, obaj lubimy glosna muzyke ale sie szanujemy i nie gramy po 22-giej.

Planuje jednak polozyc na sciane korek naturalny 4 czy 6mm grubosci. Sciana ma 4m, korek nie jest bardzo drogi a tlumi dobrze, jest naturalny itd.  Tyle ze nie kazdemu sie podoba, dla mnie wyglada ciekawie.

https://spduk.co.uk/collections/wall-cork?page=5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, SIpo napisał:

Mieszkam w UK w szeregowce i mam sasiada przez sciane, obaj lubimy glosna muzyke ale sie szanujemy i nie gramy po 22-giej.

Planuje jednak polozyc na sciane korek naturalny 4 czy 6mm grubosci. Sciana ma 4m, korek nie jest bardzo drogi a tlumi dobrze, jest naturalny itd.  Tyle ze nie kazdemu sie podoba, dla mnie wyglada ciekawie.

https://spduk.co.uk/collections/wall-cork?page=5

mowisz o takim zwyklym korku jak na linku poszukaj sobie sa takie ,plytki korkowe 60na 30 jesli dobrze pamietam o fakturze kory i sa barwione na rozne kolory mozna z tego zrobic calkiem fajna sciane.jak znajde gdzies link to Ci podesle.

2 minuty temu, Repugnant napisał:

mowisz o takim zwyklym korku jak na linku poszukaj sobie sa takie ,plytki korkowe 60na 30 jesli dobrze pamietam o fakturze kory i sa barwione na rozne kolory mozna z tego zrobic calkiem fajna sciane.jak znajde gdzies link to Ci podesle.

kupowalem to w domu korkowym sprawdz sobie co prawda to w pl ale popatrzec mozna:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...