Skocz do zawartości

Elac Vela FS 409 vs Audio Physic Tempo 35


Jacek M

Recommended Posts

Wracając jeszcze do VELA 409. Wstęga w nich robi naprawdę robotę. Jeśli chciałbyś dużo szczegółów i powera to może być granie dla Ciebie.

Zdarzały się u nas kolumny od Audio Physic. Tempo dobrze wspominam, szczególnie wersję "6" . Sądzę, że porównanie bezpośrednie byłoby najbardziej miarodajne.

W grę wchodzi wypożyczenie z naszej strony aby przeprowadzić ewentualny test :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, AudioTube napisał:

Dzięki. 
Przeczytałem kilka razy. 
Z tym większym zainteresowaniem pojadę do Jarocina. Dystrybutor w Nl nie ogarnia swojego biznesu. A ja z kolegami do Poznania zajadę na noclegi. Ze 30 lat tam nie byłem.

Warto słuchać nawet tych nieudanych. Najgorsze co można zrobić to mieć zdanie na podstawie recenzji lub opinii innych. Dobrej zabawy życzę :).

Zapomniałem dopisać jakie wzmacniacze były podłączane podczas odsłuchów domowych: Ki Pearl i Emotiva Basx (ten zestaw nie pamiętam dokładnie modelu a2 i coś tam), Pier Audio MS380 SE, TAGA Harmony HTA-700B V.3 Taga HTA-25, Quad All-in-one.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jacek M napisał:

Warto słuchać nawet tych nieudanych. Najgorsze co można zrobić to mieć zdanie na podstawie recenzji lub opinii innych. Dobrej zabawy życzę :).

Zapomniałem dopisać jakie wzmacniacze były podłączane podczas odsłuchów domowych: Ki Pearl i Emotiva Basx (ten zestaw nie pamiętam dokładnie modelu a2 i coś tam), Pier Audio MS380 SE, TAGA Harmony HTA-700B V.3 Taga HTA-25, Quad All-in-one.

Zgadza się. Recenzje czasami mogą być mylnie. Każdy z redaktorów ma swoje preferencje i indywidualne odczucia. Warto i jeszcze warto sprawdzić to w swoich warunkach, w domu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jacek M napisał:

To nie jest tak, że gadam sobie coś tam pod nosem i nigdy ich nie miałem. Słuchałem wiele razy u znajomego, który jest fanem Pylona (czego nie rozumiem):

Diamond 30 - bardzo niska rozdzielczość, brak dynamiki, wrażenia mniejsze niż z zestawów kinowych od Denona.

Pearl 27, Ruby 30- bardzo płaskie granie, mało żywe, szczegóły strasznie zepchnięte na dalszy plan. Lepiej wydać 3-5tys. na Sonus faber Concertino 8ohm.  

Jade 20 -  tym razem słuchałem je w sklepie, w pierwszym miesiącu po premierze. Głośnik basowy lekko charczał, średnie i wysokie brzmiały jak mp3. Podłączaliśmy różne wzmacniacze, właściciel sklepu i obsługa sami przyznali że coś z nimi nie tak. 

Jasper 25 mkII - basu dużo, ale tylko na techno, na bardziej wymagających albumach całkowicie płasko, przestrzeń skąpa, mała głębia, wysokie wycofane, wręcz przeciętna konstrukcja. Na płycie testowej wyszło, że jedne częstotliwości  niskie są mocno podbite do góry (może znów wada fabryczna jak w Jade 20 - nie wiem). Techno i elektornika super na nich brzmią, a reszta gatunków kaplica. Zmiotły je praktycznie wszystkie sonusy, focale arie spokojnie przed nimi mogą iść, nawet chora lepiej zagra, a Ditton 66 to jakiś nieosiągalny pułap dla Pylona.

Diamondy I brak dynamiki i rozdzielczości? To chyba akustyka bardzo słaba.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym jest naprawdę wiele fajnych kolumn. Warto wypożyczyć z 2/3 pary co najbardziej się podobają i sprawdzić u siebie. Elaci 409 grają już naprawdę fajnym dużym dźwiękiem, wstęga daje bardzo fajny detal ale nie brakuje w tym mięsa i dynamiki. Bas piękny schodzi nisko ale nie jest Buła, elektronika do nich trochę wymagająca by faktycznie wykorzystać potencjał tych paczek. Życzę udanych odsłuchów i czekam na relacje z porównań! Co do pylona to mam podobne uczucia ze za drogie na to jak grają, albo nie maiłem okazji sprawdzić ich z dopasowaną elektroniką. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2023 o 19:47, Alden1224 napisał:

W tym przedziale cenowym jest naprawdę wiele fajnych kolumn. Warto wypożyczyć z 2/3 pary co najbardziej się podobają i sprawdzić u siebie. Elaci 409 grają już naprawdę fajnym dużym dźwiękiem, wstęga daje bardzo fajny detal ale nie brakuje w tym mięsa i dynamiki. Bas piękny schodzi nisko ale nie jest Buła, elektronika do nich trochę wymagająca by faktycznie wykorzystać potencjał tych paczek. Życzę udanych odsłuchów i czekam na relacje z porównań! Co do pylona to mam podobne uczucia ze za drogie na to jak grają, albo nie maiłem okazji sprawdzić ich z dopasowaną elektroniką. 

Niby budżet spory, ale jednak czy jest co wybierać? Hmm... Najchętniej kupiłbym stare sonusy, jednak polacy oszaleli z cenami. W Polsce na rynku wtórnym 200% ceny w pozostałych krajach europejskich. 

Elac vela fs409 to głośniki, które słuchałem już u Topów kilka lat temu. Od tamtej pory stały się wyznacznikiem dobrego brzmienia, do którego dążyłem. Ale jak mam wydać na nowe 20 tys. to mnie skręca. Używki to co innego... sprawdzone konstrukcje, znane bolączki, lepsza jakość wykonania i gwarancja ceny (niżej już nie spadną).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jacek M napisał:

Niby budżet spory, ale jednak czy jest co wybierać? Hmm... Najchętniej kupiłbym stare sonusy, jednak polacy oszaleli z cenami. W Polsce na rynku wtórnym 200% ceny w pozostałych krajach europejskich. 

Elac vela fs409 to głośniki, które słuchałem już u Topów kilka lat temu. Od tamtej pory stały się wyznacznikiem dobrego brzmienia, do którego dążyłem. Ale jak mam wydać na nowe 20 tys. to mnie skręca. Używki to co innego... sprawdzone konstrukcje, znane bolączki, lepsza jakość wykonania i gwarancja ceny (niżej już nie spadną).

Dlatego kupuje używane sprzęty bo przy ewentualnej sprzedaży już tak mocno nie zaboli spadek wartości. Ja słuchałem co prawda elac vela fs 407 i zrobimy na mnie ogromne wrażenie. Niestety, jak wybierałem kolumny to kosztowały sporo drożej niż aktualnie. Dlatego nie wziąłem ich pod uwagę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacek M napisał:

stały się wyznacznikiem dobrego brzmienia, do którego dążyłem

 

1 godzinę temu, Jacek M napisał:

Ale jak mam wydać na nowe 20 tys. to mnie skręca

Mega napięcie między tymi dwoma cytatami.

Nie wiem czy w podobnej sytuacji byłem, ale napięcie u mnie było duże, gdy chodziłem sobie z myślami i podjęciem decyzji o nowych kolumnach. 

Jacek, jeśli tylko masz na boku taką kasę na nie, to się nie zastanawiaj. Ile niezapomnianych wieczorów przed Tobą przy dobrym brzmieniu. Szkoda życia na rozterki. 
Dzień w którym zdecydowałem o nowych kolumnach wychwalam każdego wieczoru, kiedy mi grają i poprawiają jakość życia.

Jacek, daj znać, foty i dużo radości wieczorami👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2023 o 17:45, Jacek M napisał:

@Piotr Sonido 

Wszystko biorę pod uwagę.

Odsłuch?

Był jakiś?

Dnia 14.10.2023 o 08:16, Jacek M napisał:

Nie słyszałem żadnego dobrego brzmienia od Pylon, to polski gniot. Jasper to kolejny totalny niewypał. Mam Ditton 66 o czym pisałem, rozmawiamy o vela fs409 tempo 35 i sonusach, a wyskakujesz z polskim stojakiem pod donice.

Też nie lubię Jasperów. Ale diamondy są spoko dla mnie.

 

Dnia 14.10.2023 o 09:23, Kraft napisał:

Aż dziw bierze, że taki Audio Physic swoje droższe modele produkuje właśnie u Pylona.

Nie on jeden. 

Hola hola. Wykonywanie obudowy na zlecenie projektu innej firmy to jest zupełnie coś innego.

Mylisz kompletnie pojęcia.

 

Panowie zostawmy już te Pylony. To nie jest temat o tym. Możemy założyć inny. Kolega nie chce i ma do tego prawo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Hola hola. Wykonywanie obudowy na zlecenie projektu innej firmy to jest zupełnie coś innego.

Mylisz kompletnie pojęcia.

Może mylę, może nie mylę. Pylon robi nie tylko obudowy. Do sali ostatecznego montażu nas podczas klubowej wizyty w Pylonie nie wpuścili. Tajemnica handlowa. Pylon robi kolumny nie tylko dla siebie;).

Aha. A z AP współpracuje nie tylko przy droższych modelach. Przy serii Classic również.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kraft napisał:

Może mylę, może nie mylę. Pylon robi nie tylko obudowy. Do sali ostatecznego montażu nas podczas klubowej wizyty w Pylonie nie wpuścili. Tajemnica handlowa. Pylon robi kolumny nie tylko dla siebie;).

Aha. A z AP współpracuje nie tylko przy droższych modelach. Przy serii Classic również.

Tak wiem na tym Pylon zarobił zanim otworzył swoją produkcję.

Popraw mnie ale Focale tez mozna tam napotkać.

Ale mówię robienie obudowy przy cudzym projekcie to jest zupełnie coś innego.

Wiesz ilu producentów samochodów korzysta z innych firm do produkcji silników?

Pylon jako Pylon Audio robi swoje projekty i je oceniamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...