Skocz do zawartości

Sluchawki, wzmacniacze sluchawkowe, kable i ...


Recommended Posts

Moim skromnym zdaniem, nie potrzebnie kupiłeś tego DAP' a.

Poprostu uzywaj IPhona ze słuchawkami i ciesz się dobra muzyka.

To całkiem udane zestawienie chyba.

Wczoraj słuchałem muzyki z telefonu LG Thinq G7 - sluchawki to ZMF i Focale. Patrz zdjęcie powyżej.

Bardzo przyjemne brzmienie. Bez extra urządzeń. Myślę że nie zawsze te extra pudełka są tak naprawdę potrzebne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inzynierem nie jestem, od razu zaznaczam, ale jesli w gre wchodzą sluchawki bezprzewodowe,  źródło nie ma znaczenie. Jeśli się nie mylę oczywiście,  za przetworzenie sygnału cyfrowego z telefonu, odpowiada przetwornik w słuchawkach.

Jak do tej pory nie słyszałem by można było przesyłać bezprzewodowe sygnał analogowy.🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem: możliwe że masz rację i podszedłem  do tematu od złej strony, jestem chyba zielony w temacie :)

Możliwe też ,że słuchawki (moje PX 8 ) nieco poprawią swoją charakter brzmienia z czasem używania ich. Wiadomo, mózg przyzwyczaja się do brzmienia, ale też chyba słuchawki same z siebie się docierają. Poprzednio miałem Sennheiser Mementum 4 i jestem już trochę znudzony i zmęczony sygnaturą grania Sennheiserów, dlatego chciałem czegoś innego.

 

Edytowano przez takisam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy sprzęt się dociera, moim zdaniem jeśli tak, jest to te różnice nie są tak chyba duże byśmy je usłyszeli. 

Te Bowersy maja też kabel, spróbuj je do tego DAP podłączyć i sprawdź jak to połączenie zabrzmi.

Jeśli ten DAP może osobno działać oczywiści, czyli jeśli tam jest twardy dysk z muzyką na nim lub radiem.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DAC nie ma możliwości wgrania własnej biblioteki muzycznej do urządzenia. Gdy podpiąłem słuchawki do DACa po kablu przez TIDAL Hifi na moje ucho zagrały dokładnie tak samo, jakbym podpiął słuchawki do komputera bez DACa, więc są dwie możliwości, albo mam słaby słuch, albo Twoje uwagi są trafne ;) 

Edytowano przez takisam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem ZMF Bokeh.

Trochę z Focal Celestee porównałem,  i chyba jednak Focale sobie zostawię.

Nie żeby Bokeh były złe,  tylko poprostu mają ten same strojenie jak AC.

Czyli dźwięk jak najbardziej detaliczny, czysty, bas obecny tylko że dźwięk jest jakby odsuniety od słuchającego, hm coś jakby sluchanie kolumn.

Wygoda, tutaj moim zdaniem wygodniejsze od swoich droższych braci.

I ten kolor 😀

20240916_144724.jpg

20240916_144749.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE1000se nie słuchałem. 

Słuchałem HE1000V2 stealth i Arya Organic.

Ciężko mi z pamieci coś powiedzieć.

Jedynie mogę stwierdzić że wszystkie te sluchawki bardzo podobnie brzmią. Różnice jakie są to  tylko spowodowane konstrukcja ( Hifimany) lub sposobem strojenia ( ZMF).

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...