Skocz do zawartości

Streamer do 2500 zł - Cambridge Audio MXN10 vs. Bluesound Node? A może jeszcze coś innego?


Patryk Piechocki

Recommended Posts

Szanowni,

od dłuższego czasu używam jako streamera Volumio postawionego na terminalu HP + Cambridge Audio DACmagic 100. Całość do niedawna była podłączona pod Marantza PM7003 oraz Dali Zensor 7.  Marantz jednak w połączeniu z Zensorami to ciepłe kluchy i aktualnie mam całosć podłączoną pod Onkyo TX-RZ50 ale docelowo zakupię wzmacniacz stereo. Ale do brzegu. Jako, że volumio jest trochę upierdliwe w codziennym użytkowaniu chciałbym wymienić je na streamer w cenie do 2500 zł. Domyślnie w tym pułapie cenowym jako najczęściej polecane pojawiąją się wspomniane w tytute CA MXN10 oraz Bluesound Node. Czy ktos z Was porównywał je ze sobą? Potrafiłbym wskazać, który z nich lepiej zgra się z posiadanym przeze mnie sprzętem? Plusy i minusy obu rozwiązań? A może są inne streamery w zakłądanym budżecie, którymi warto się zainteresować? Z góry dziekuję za wszystkie informacje i sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema tu jasnego i oczywistego wyboru.

Funkcjonalność obu jest podobna. Node ma HDMI dodatkowo

Oba mają bardzo dobre i długie wsparcie aktualizacji

Oba moga pracować jako transport.

Różnica bedzie na wyjsciu RCA. I tu znowu żadne nie wysywa się na prowadzenie. Będa grac po prostu inaczej. Wypozycz oba i sprawdx który Ci bardziej leży.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to bardzo podobny poziom sprzętów. Główne różnice tu wypisał Piotrek, ja od siebie mogę dodać, że brzmieniowo MXN10 jest bardziej przezroczysty moim zdaniem. What Hi-Fi przygotowało ich porównanie, dźwiękowo według nich wygrał MXN10 - https://www.whathifi.com/advice/cambridge-audio-mxn10-vs-bluesound-node-which-budget-music-streamer-is-best

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

A sprawdzałeś ten odtwarzacz w Onkyo TX-RZ50 ?

Ja porównywałem z WiiM Pro. Jak dla mnie jest wyraźna różnica na korzyść WiiMa. Najlepiej (dla mnie) sprawuje się podpięty optykiem pod DAC wbudowany we wzmacniaczu.

Z oczywistych względów nie da się tak podłączyć TX-RZ50 do wzmacniacza stereo - brak wyjść cyfrowych na zewnętrzny DAC. U mnie to wychodziło Pre-Out do wzmacniacza, ale było gorzej niż WiiM. Jeszcze słabiej wypadało Onkyo podpięte bezpośrednio pod kolumny. 

Nie było to złe granie. Onkyo całkiem fajnie sobie radziło, ale jednak różnice były bardzo wyraźne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz S. napisał:

A sprawdzałeś ten odtwarzacz w Onkyo TX-RZ50 ?

Oczywiście sprawdzalem, jest słaby - testowałem na Apple Music iOS via AirPlay2

4 godziny temu, ProjectPi napisał:

Pewnie, ze sa, np. WiiM Pro Plus jest ponizej 2500 pln.

 

59 minut temu, Artur Brol napisał:

Jest jeszcze Audiolab 6000N i iFi Zen stream - powinny byc w tej cenie. 

Dzięki za propozycje. Nie doprecyzowałem jednak, że równie ważne jak jakość dzwięku jest prostota obsługi, intuicyjność, funkcje i możliwości a także i przede wszystkim stabilność OS w danym streamerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Patryk Piechocki napisał:

Oczywiście sprawdzalem, jest słaby - testowałem na Apple Music iOS via AirPlay2

Sprawdź przez aplikację Onkyo Controller zamiast airplay2. Akurat Apple Music nie ma ale poza tym większość serwisów jest. Jeżeli dalej by Ci nie pasowało to ja też bym głosował na Wiim Pro Plus. Connecty są, Chromecast jest , airplay i bluetooth też, aplikacja wygodna i dużo aktualizacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Chmarski napisał:

Ja porównywałem z WiiM Pro. Jak dla mnie jest wyraźna różnica na korzyść WiiMa. Najlepiej (dla mnie) sprawuje się podpięty optykiem pod DAC wbudowany we wzmacniaczu.

Czy w roli transportu gra tak jak Mini?

18 godzin temu, Artur Brol napisał:

Jest jeszcze Audiolab 6000N i iFi Zen stream - powinny byc w tej cenie. 

No ale 6000N nie jest dobrym streamerem to absolutnie nie ten poziom.

Ifi jest o nim dyskusja na 150 stron na audiostereo. Warto.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie o WiiM Pro Plus i może to nie jest głupi pomysł, skoro i tak streamer będzie robił za transport to może bez sensu wydawać 2500 zł na streamer a lepiej zaoszczędzoną kasę włożyć w lepszego DACa lub wzmacniacz z DACiem? Jedyne co mnie zraża do WiiM'a to wygląda taniego chińskiego androidowego boxa prosto z aliexpress ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, jasne. Bardzo chętnie napiszę.
Jakość tych wniosków = jakości przeprowadzonego „testu” czyli żadna, ale zauważyłem, że mam podobne wnioski jak moi koledzy. Ja testuję klamoty w oktawach tygodniowych. Czyli po prostu słucham 5-6 numerów przez tydzień a następnie zmieniam klamota i kolejny tydzień. Do klamotów zaliczam przede wszystkim lampy. Następnie filtry cyfrowe. Czasem transporty CD. A 2-3 razy w roku streamery.
W ciągu tygodnia „mózg” mi się adaptuje i wyciągam jakieś tam wnioski. 

Od półtora roku akustyka, kolumny, wzmocnienie, kable są stałe. Od pół roku także DAC z volume.
Zmiennymi są na pewno moje usposobienie i spl. To ostanie staram się z pomocą doświadczonych kolegów „jakoś” wyrównać a usposobienie no to tu nie wiele mogę wyrównać.

Luminy jako transporty niczego nie zmieniły/różnice w stosunku do bluesounda. 
Roon tu także nic nie zmienia. 
 

Za jakiś czas otrzymam kolejne dodatkowe kolumny dla mnie. 
W których drivery plus charka, ale w dalszym ciągu zszyte z tym samym subem mają stać po znacznie „innej” stronie aniżeli kolumny, które grają dziś „pierwsze skrzypce”.

Już jestem ciekawy moich obserwacji, otwarty na inne być może wnioski i tym bardziej chętny na inne testy.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2023 o 11:41, Patryk Piechocki napisał:

Jedyne co mnie zraża do WiiM'a to wygląda taniego chińskiego androidowego boxa prosto z aliexpress

No i wykonanie. Mini i Pro nie były jakoś rewelacyjnie zrobione. Coś tam odpadło. Coś nie pasowało. No ale cena :)

Dnia 22.10.2023 o 00:35, Patryk Piechocki napisał:

Najprawdopodobniej zamówię/wypożyczę CA MXN10 oraz WiiM Pro+ i porównam jak grają z wewnętrznymi DACami a jak w połączeniu z DacMagic100.

Dobry trop. W przypadku Mini sprawdź sobie Chord Mojo 2

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...