Skocz do zawartości

Czy to dobry zestaw Hi Fi?


wahnet

Recommended Posts

Witam. Planuję zakup sprzętu ale nie mam pewności czy to będzie ze sobą dobrze współpracować bo jednak nie najlepiej się na tym znam ale wiem że glosniki to jednak trzeba dopasować do wzmacniacza i nie chodzi tylko o moc. Chcę kupić wzmacniacz glosniki podłogowe i adapter. Pokój ma rozmiary 3.5m na 7.5m i glosniki chce postawić po szerokości. Pokój skabo umeblowany bo tylko tv na szawce,sofa,stolik kawowy i duży stół z krzesłami. Wyszukałem sobie taki sprzet: 

Glosniki - Monitor Audio Silver 300 6g

Wzmacniacz - Marantz PM7000N Network Streaming Hi-Fi Amplifier with HEOS 

Adapter  - Audio Technica AT-LP120X-BT Turntable + Bluetooth Black USB Output Record Player

Jeśli nie koniecznie to dobre połączenie albo jest coś lepszego w podobnej cenie to z góry dziękuję za odpowiedź. 

Pozdrawiam serdecznie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SIpo napisał:

Chcesz kupic caly system za jednym zamachem, pogadaj z jakims salonem, na pewno przy takim zakupie dostaniesz znizke.

Ile planujesz wydac? To bedzie Twoj pierwszy system? Masz predyspozycje odnosnie brzmienia, czy bedziesz eksperymentowal?

Chciałbym  się zmieścić w kwocie  12 - 15 tys. Jeśli chodzi o sprzęt to od najmłodszych lat zawsze coś tam miałem. Lubiłem głośna i dobro muzykę no i jak sam zauważyłeś brzmienie było najważniejsze . Nadszedł w końcu  czas na coś troche lepszego bo nie są to tanie rzeczy a zawsze było coś ważniejszego do kupienia. 😁

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Artur Brol napisał:

Czesc

Nowe komponenty tylko?

Czy uzywane tez moga byc? Przy uzywanych, mozesz za ta samo sume lepszy sprzet kupic. Jesli sie szczescie usmiechnie i cos znajdziesz.

Czasem sklepy maja cos co od klienta dostali, albo sprzedaja demo modele.

Warto sie dobrze rozejrzec.

 

Z używanym sprzętem to różnie bywa, możesz trafić na coś dobrego albo coś uszkodzonego czego nie da się wykryć tak odrazu i wyjdzie po pewnym czasie no i nie będzie na to gwaranji dlatego troche się boję używanego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ogółem Twój zestaw jest przyzwoity, ale właśnie - ogółem, a tu się będą liczyć Twoje odczucia ;) Silvery 6G może być już ciężko dostać jako nowe. Kolumny też lepiej ustawić na krótszej ścianie, ale na zabawę ustawieniem jeszcze przyjdzie czas :) Na pewno z innych opcji rozważyłbym Fyne Audio F501, to gęstsze granie, bardziej średnicowe, ale z bardzo fajną sceną i holografią. Q Acoustics 5040 to z kolei granie bardziej naturalne, bardziej napowietrzone, ale mocno podatne na wzmacniacz. Moim zdaniem tworzą świetną parę z Audiolabem 7000A, a szukając czegoś bardziej analogowego w graniu, to z Rega Elex MK4. Opcją droższą są Polk R600, moim zdaniem też ciekawa i uniwersalna brzmieniowo propozycja. 

Do usług sieciowych starczy WiiM Pro, ma Spotify i Tidal Connecta, złącze Coax do podpięcia wzmacniacza, zewnętrzne zasilanie. 

Jako gramofon to świetną opcją na start jest Rega Planar 1 - gęste, analogowe granie. Bardziej techniczne granie zaoferuje z kolei Pro-Ject Debut Cabon III DC. Zewnętrzny przedwzmacniacz nie jest potrzebny, bo jest wbudowany w oba zaproponowane wzmacniacze.

 

W razie czego zapraszamy do kontaktu. Najważniejszą opcją jest jak zawsze własny odsłuch, a u nas jest to jak najbardziej możliwe po umówieniu się :) Przy zakupie zestawu zaproponujemy również dobrą cenę dla forumowicza :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć, ogółem Twój zestaw jest przyzwoity, ale właśnie - ogółem, a tu się będą liczyć Twoje odczucia ;) Silvery 6G może być już ciężko dostać jako nowe. Kolumny też lepiej ustawić na krótszej ścianie, ale na zabawę ustawieniem jeszcze przyjdzie czas :) Na pewno z innych opcji rozważyłbym Fyne Audio F501, to gęstsze granie, bardziej średnicowe, ale z bardzo fajną sceną i holografią. Q Acoustics 5040 to z kolei granie bardziej naturalne, bardziej napowietrzone, ale mocno podatne na wzmacniacz. Moim zdaniem tworzą świetną parę z Audiolabem 7000A, a szukając czegoś bardziej analogowego w graniu, to z Rega Elex MK4. Opcją droższą są Polk R600, moim zdaniem też ciekawa i uniwersalna brzmieniowo propozycja. 

Do usług sieciowych starczy WiiM Pro, ma Spotify i Tidal Connecta, złącze Coax do podpięcia wzmacniacza, zewnętrzne zasilanie. 

Jako gramofon to świetną opcją na start jest Rega Planar 1 - gęste, analogowe granie. Bardziej techniczne granie zaoferuje z kolei Pro-Ject Debut Cabon III DC. Zewnętrzny przedwzmacniacz nie jest potrzebny, bo jest wbudowany w oba zaproponowane wzmacniacze.

 

W razie czego zapraszamy do kontaktu. Najważniejszą opcją jest jak zawsze własny odsłuch, a u nas jest to jak najbardziej możliwe po umówieniu się :) Przy zakupie zestawu zaproponujemy również dobrą cenę dla forumowicza :) 

Ooo dzięki bardzo. A gdzie was mogę znaleźć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Q21 napisał:

Nasz salon znajduje się w centrum Polski, w Pabianicach na ulicy Reymonta 12 :) Kilka minut od zjazdu z trasy. Mamy na miejscu duży parking dla klientów, pyszną kawę i dwie sale odsłuchowe :) 

Heeee 😁 Jak będę w najbliższym czasie w pobliżu to na pewno zajade na tą pyszną kawę a przy okazji posłucham muzyki 😁 

Dzięki I pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Najlepiej będzie jak po prostu wpadniesz do sklepu a profesjonaliści się Tobą zajmą ;)

W rejonie łódzkiego, znajdziesz nasz salon na ulicy P.O.W 36/38, zadzwoń wcześniej i umów się na konsultację ( 881 172 107) Z pewnością będzie prościej :)

 

Tak chyba zrobie. Ale chciałem troche zaciągnąć wiedzy. Dziękować za info

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...