Skocz do zawartości

Cambridge Acoustics - Grand Master Evolution


Fatum

Recommended Posts

3 minuty temu, Wing0 napisał:

Takiego czegoś to jeszcze na oczy nie widziałem aż się uplułem. Czyli trzeba kupić te kolumienki i wywalić z 40-50 koła na adaptację pokoju żeby zagrały? Sądzisz inżynier że zrobisz takie samo środowisko w pokoju kwadracie 20 m i w prostokącie 50 m z aneksem, że zrobisz takie samo środowisko w pokoju z wykuszem okrągłym i w kamienicy 3.2 m wysokiej? Ooooo losie 

A druga sprawa o jakim wzorcu mówisz? Wyżej wkleiłem z waszej aukcji tekst o różnym typie brzmienia pod odpowiednią muzykę to jak to kurde jest? Jedno brzmienie czy 10? 

Ehhh

No właśnie o to chodzi że jeśli są różne mieszkania , pokoje itd. to każdy ma to co ma.

My stworzyliśmy technologię i zestawy po to aby uzyskać najbardziej zbliżone brzmienie do czysto studyjnego

i tylko jedna aranżacja wnętrz wchodzi w grę , no cóż coś za coś.

Co do ustawień wspomnianego zestawu to był całkiem inny zestaw głośnikowy którego już nie produkujemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wielkość nie ma znaczenia ale .....

https://www.google.com/maps/@41.200996,-104.8189232,3a,75y,3.43h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1stOq01iX88ZgliGIj3A0aHA!2e0!7i3328!8i1664?entry=ttu

10 minut temu, Peter Wyoming napisał:

Jak chce się uzyskać brzmienie o który piszę to każdy pokój do odsłuchu musi być taki sam

i tak samo zaaranżowany zgodnie z naszymi wytycznymi , innej opcji nie ma.

Skoro piszę o jednym wzorcu brzmienia to i jedno środowisko do jego odsłuchu misi być spełnione.

Czyli jednym słowem , aby zostać Waszym klientem , najpierw trzeba wybudować chałupę z pokojem o ściśle określonej kubaturze , zaadaptować go akustycznie wg. wymogów Cambridge Acoustics , słuchać na zakupionym sprzęcie z nośników podanych przez Was jako referencyjne. 

Popytam znajomych , może będą zainteresowani :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Wiem że wielkość nie ma znaczenia ale .....

https://www.google.com/maps/@41.200996,-104.8189232,3a,75y,3.43h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1stOq01iX88ZgliGIj3A0aHA!2e0!7i3328!8i1664?entry=ttu

Czyli jednym słowem , aby zostać Waszym klientem , najpierw trzeba wybudować chałupę z pokojem o ściśle określonej kubaturze , zaadaptować go akustycznie wg. wymogów Cambridge Acoustics , słuchać na zakupionym sprzęcie z nośników podanych przez Was jako referencyjne. 

Popytam znajomych , może będą zainteresowani :) 

Tomek jedyna okazja :) łap puki okazja. Ciekawe ile tego sprzętu w rynku przez te kilka lat wpakowali... Potem po lombardach się telepie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Wiem że wielkość nie ma znaczenia ale .....

https://www.google.com/maps/@41.200996,-104.8189232,3a,75y,3.43h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1stOq01iX88ZgliGIj3A0aHA!2e0!7i3328!8i1664?entry=ttu

Czyli jednym słowem , aby zostać Waszym klientem , najpierw trzeba wybudować chałupę z pokojem o ściśle określonej kubaturze , zaadaptować go akustycznie wg. wymogów Cambridge Acoustics , słuchać na zakupionym sprzęcie z nośników podanych przez Was jako referencyjne. 

Popytam znajomych , może będą zainteresowani :) 

No tak mniej więcej wygląda choć nasze konstrukcje dają radę

w wielu różnych pomieszczeniach ale nie koniecznie z wytycznym skutkiem.

Dlatego na rynku audio jest tak duży wybór i każdemu życia nie starczy

aby sobie dogodzić , dlatego my ograniczyliśmy to do minimum ale

pewne warunki trzeba spełnić aby cieszyć się czystym studyjnym brzmieniem , choć nie każdemu takie brzmienie przypadanie do gustu

ale to już czyść problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a na wspomnianym Fanpage ogłoszenia ze sprzętem niskiej półki znanych firm ehhhh. 69 obserwujących liczba tajemnicza. Gdzie jakieś wasze aranżacje, opracowania akustyki, pomiary, laboratoria w których to badanie, testujecie? Gdzie zdjęcia kolumn u klientów zadowolonych? Gdzie strona internetowa, ogłoszenia na allegro i wątek na audiostereo sprzed 8 lat nie macie czym się pochwalić? 

Proszę o jakieś linki.

:)

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wing0 napisał:

No a na wspomnianym Fanpage ogłoszenia ze sprzętem niskiej półki znanych firm ehhhh. 69 obserwujących liczba tajemnicza :)

A co ma sprzedaż sprzętu do tematu , nie każdego stać na drogi sprzęt.

Są fani rożnych klocków audio , tylko zauważ że my mamy dostęp do nowych

nieużywanych egzemplarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wing0 , @Peter Wyoming znam mniejsze firmy robiące wspaniałe audio. Różnica polega na tym , że nie nazywają się szumnie korporacją i mają w sobie pokorę oraz życzliwość dla ludzi.

A co do sprzętu ze USA , Kanady to mam w Łodzi Firmę potrafiącą ściągnąć wszystko. Każdy sprzęt po gruntownym przeglądzie tak technicznym jak i samego wyglądu.

https://www.facebook.com/retrohifiaudio/?locale=pl_PL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

@Wing0 , @Peter Wyoming znam mniejsze firmy robiące wspaniałe audio. Różnica polega na tym , że nie nazywają się szumnie korporacją i mają w sobie pokorę oraz życzliwość dla ludzi.

A co do sprzętu ze USA , Kanady to mam w Łodzi Firmę potrafiącą ściągnąć wszystko. Każdy sprzęt po gruntownym przeglądzie tak technicznym jak i samego wyglądu.

https://www.facebook.com/retrohifiaudio/?locale=pl_PL

Jasne Tomku. Przecież i kolega z forum ma świetny sprzęt zrobiony pod jego pokój z aranżacją przez solidna firmę z naszego podwórka bez szumnych nazw i zadęcia, bez wyzywania od upośledzonych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomek4446 napisał:

@Wing0 , @Peter Wyoming znam mniejsze firmy robiące wspaniałe audio. Różnica polega na tym , że nie nazywają się szumnie korporacją i mają w sobie pokorę oraz życzliwość dla ludzi.

A co do sprzętu ze USA , Kanady to mam w Łodzi Firmę potrafiącą ściągnąć wszystko. Każdy sprzęt po gruntownym przeglądzie tak technicznym jak i samego wyglądu.

https://www.facebook.com/retrohifiaudio/?locale=pl_PL

No toś teraz firmę przytoczył , pozostawię to bez komentarza

ale znamy ich dość dobrze ........ :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Peter Wyoming napisał:

Mógłbyś ludziku się już nie odzywać bo naprawdę inteligencją zawstdzasz

moje sznurówki.

Osz kurde aż mi w buty poszło, a masz w mokasynkach sznurówki? 😆 Świetny Fanpage piękny 👍

6 minut temu, Peter Wyoming napisał:

No toś teraz firmę przytoczył , pozostawię to bez komentarza

ale znamy ich dość dobrze ........ :)

Chociaż nie handlują podstawowymi modelami Yamahy czy innym szrotem który wystawiacie na fanpage, w krajach zachodniej Europy drogi mokasynie taki sprzęt na śmietniki wystawiali za free bo szkoda było się ludziom paprać z tym :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to jest tak: przed zakupem obiecają ci gruszki na wierzbie. Obwarowanie o wymogach akustycznych jest tylko po to, żeby później zbyć niezadowolonego klienta, bo nie spełnia wymogów producenta dotyczących akustyki. Gdyby te kolumny naprawdę były takie cudowne, to gdzie jak gdzie ale w USA byłoby o nich głośno, poczta pantoflową, fora, zadowoleni klienci, samo by się napędziło. A tak ni z gruchy, ni z pietruchy pojawiają się używki, to co przestały grać wzorcowo? 

A może akustyka wyzionęła ducha? Szkoda klawiatury na bzdury. Idę na 🍺 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michaudio napisał:

Moim skromnym zdaniem to jest tak: przed zakupem obiecają ci gruszki na wierzbie. Obwarowanie o wymogach akustycznych jest tylko po to, żeby później zbyć niezadowolonego klienta, bo nie spełnia wymogów producenta dotyczących akustyki. Gdyby te kolumny naprawdę były takie cudowne, to gdzie jak gdzie ale w USA byłoby o nich głośno, poczta pantoflową, fora, zadowoleni klienci, samo by się napędziło. A tak ni z gruchy, ni z pietruchy pojawiają się używki, to co przestały grać wzorcowo? 

A słyszałeś o samochodach na wodę z kranu a są takie.

My nie zezwalamy na pisanie o nas z wiadomego względu.

Każdy może posłuchać i zdecydować czy kupuje czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Peter Wyoming napisał:

ale znamy ich dość dobrze

To fajnie , że mamy wspólnych znajomych. Kupiłem w Retrospekcji parę rzeczy i nie namawiał mnie właściciel na zmianę pomieszczenia by zagrało. A , wiesz , zagrało ot tak samo z siebie i byłem mega zadowolony. Zrobili mi stare pre Yamahy / CX- 1000 / tak , że nie poznałem własnego sprzętu. Cztery serwisy nie dały rady , a tu otrzymałem nie dość , że sprawny w 100% to jeszcze zadbali o idealny wygląd obudowy , przełączników. 

No dobra. Bez urazy , ale Twoje wpisy odbieram tak:

Aktorzy mają takie powiedzenie " lepiej ,aby źle mówili , niż w ogóle ".

Zrozum , że przy takim marketingu nikt się nawet nie zbliży do Cambridge Acoustics . Zostawiacie sobie idealną furtkę , że jak coś dźwiękowo nie podpasuje nabywcy tak jak koledze z Forum to .... nie taki pokój , nośnik , słuch czy gatunek muzyczny. W ten sposób spokojnie można sprzedawać głośniczki bluetooth JBL jako hi - end za 1 mln $ /szt. Bo jak coś to spokojnie pokonałby przecież Rockporty , no ale nie ta wilgotność pomieszczenia i nie ta lokalizacja nad poziomem morza ... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wing0 napisał:

Osz kurde aż mi w buty poszło, a masz w mokasynkach sznurówki? 😆 Świetny Fanpage piękny 👍

Chociaż nie handlują podstawowymi modelami Yamahy czy innym szrotem który wystawiacie na fanpage, w krajach zachodniej Europy drogi mokasynie taki sprzęt na śmietniki wystawiali za free bo szkoda było się ludziom paprać z tym :/

No t teraz cię zaskoczę takiem podstawowym modelem np. JVC KD-V6

który Nakamichi Dragon ten słynny deck za wielkie pieniądze brzmieniem

przebija 5-cio krotnie.

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

To fajnie , że mamy wspólnych znajomych. Kupiłem w Retrospekcji parę rzeczy i nie namawiał mnie właściciel na zmianę pomieszczenia by zagrało. A , wiesz , zagrało ot tak samo z siebie i byłem mega zadowolony. Zrobili mi stare pre Yamahy / CX- 1000 / tak , że nie poznałem własnego sprzętu. Cztery serwisy nie dały rady , a tu otrzymałem nie dość , że sprawny w 100% to jeszcze zadbali o idealny wygląd obudowy , przełączników. 

No dobra. Bez urazy , ale Twoje wpisy odbieram tak:

Aktorzy mają takie powiedzenie " lepiej ,aby źle mówili , niż w ogóle ".

Zrozum , że przy takim marketingu nikt się nawet nie zbliży do Cambridge Acoustics . Zostawiacie sobie idealną furtkę , że jak coś dźwiękowo nie podpasuje nabywcy tak jak koledze z Forum to .... nie taki pokój , nośnik , słuch czy gatunek muzyczny. W ten sposób spokojnie można sprzedawać głośniczki bluetooth JBL jako hi - end za 1 mln $ /szt. Bo jak coś to spokojnie pokonałby przecież Rockporty , no ale nie ta wilgotność pomieszczenia i nie ta lokalizacja nad poziomem morza ... 

 

No i tu się możemy co do jednego zgodzić Yamaha CX-1000 to

świetny wybór , już prawie ciepło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Peter Wyoming napisał:

No t teraz cię zaskoczę takiem podstawowym modelem np. JVC KD-V6

który Nakamichi Dragon ten słynny deck za wielkie pieniądze brzmieniem

przebija 5-cio krotnie.

Tak tak, zgadza się z tobą cały świat audiofilski. Dlatego tego JVC można kupić za 500 zł a Nakamichi za 20-25 tysięcy zł. Zapewne setki ludzi wywala kasę w błoto bo się nie zna tylko ty żeś Boga za nogi złapał. Weź się nie kompromituj nawet bo wstyd. 

Tak śmiesznego gościa jeszcze na forach nie widziałem, a myślałem że widziałem już wszystkie:). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wing0 napisał:

Tak tak, zgadza się z tobą cały świat audiofilski. Dlatego tego JVC można kupić za 500 zł a Nakamichi za 20-25 tysięcy zł. Zapewne setki ludzi wywala kasę w błoto bo się nie zna tylko ty żeś Boga za nogi złapał. Weź się nie kompromituj nawet bo wstyd. 

Tak śmiesznego gościa jeszcze na forach nie widziałem, a myślałem że widziałem już wszystkie:). 

A co ma cena do jakości brzmienia , jak są idioci którzy za to płacą

takie pieniądze to ich sprawa , to tak jak rasowym audiofilem który kupił

sobie kable za np. 5000 PLN on już idąc z nimi do domu wie że

sprzęt zagra wspaniale. To jest niestety choroba nie uleczalna.

Obrazy malarzy tez się sprzedają za miliony i co w nich jest drogie

kawałek płótna nabazgrane farbą od co.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...