Skocz do zawartości

Pylon audio Pearl 27 vs heco aurora 700


amatordźwięku

Recommended Posts

  • 4 months later...
Dnia 1.11.2023 o 17:53, Artur Charicki napisał:

Bardziej wypadałoby porównać serie Sapphire 25 niż Pearl do Aurory 700.

Nie do końca Pylon sapphire 25  to średnia półka cenowa , a Aurory 700 to tanie budżetówki .Pylon pearl 27 będą zyskiwać z droższym wzmacniaczem , natomiast Heco mają wyższą efektywność i będą lepszym wyborem z tańszą elektroniką .Pylony grają bardziej szczegółowo lepszą górą i średnicą. Heco  są bardziej dynamiczne z potężnym basem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wszystkich tych kolumn. Jeśli mówimy o taniej budżetówce to seria Pearl od Pylona a nie Aurora bo Heco z dobrym wzmacniaczem będzie grało o klasę wyzej niż P27 z niewiadomo czym. W ogóle Heco to takie kolumny co oferują więcej za mniej w porownaniu z innymi bardziej audiofilskimi firmami i nie mówię tylko o serii Aurora. A dobór elektroniki to już kwestia indywidualna ale nie oznacza że jeśli kolumny są wysoko efektywne to trzeba do nich podpiąć tani wzmacniacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie sprzedajemy żadnego z tych modeli, ale przeczucie podpowiada aby włączyć w ten pojedynek jeszcze Elac Debut Reference F5 :)

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-debut-reference-f5.html?color=1709&gad_source=1&gclid=CjwKCAiA6KWvBhAREiwAFPZM7lpgXgWdUqWsl1bxSSZM6AvAXROsDzr9XlbBQvEaFfJlSQX7Xf5_3BoCJPsQAvD_BwE

Smukła, strzelista z wyglądu ale przede wszystkim bardzo dynamiczny i mocny głośnik. Tolerancyjny dla wzmacniacza z ładą barwą. Warto sprawdzić :) , zapraszamy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem Pylon Pearl to krok w tył w porównaniu do Heco Aurory. No i nie zgodzę się z tym że Pearl zyskuję więcej z lepszym wzmacniaczem. 

Porównywaliśmy bezpośrednio heco Aurory z Pylon opal ( brat miał) to z Cambridge cxa 80 + cxn. Każdy z nas dał głos na heco. Ze względu na bardziej różnorodny bass I po prostu dźwięku było więcej. 

Miałem heco Aurory z Yamaha rn 602, rn 803d, cxa 80+cxn V2, azur 851a + cxn V2. 

Z każdą zmianą odczucia były tylko na plus. Heco Aurory + Cambridge bardzo dobrze się łączy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Heco 700 od kilku lat, łączone z różną elektroniką (coraz mocniejszą) i moje doświadczenie wskazuje, że mimo wysokiej efektywności, one brzmią dobrze, gdy dostaną wystarczająco mocny wzmacniacz. Lubię też nisko schodzący i ładny bas w muzyce, a tutaj są dwa przetworniki niskotonowe i to też robi robotę. Z tymi kolumnami też myślę, że utknąłem trochę w martwym punkcie, bo rzeczy, które wydawałyby mi się konkurencyjne lub lepsze pod kątem moich wymagań są już min 2x droższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższymi.

Nie cena generuje jakość.

I to że szafiry są droższe znacznie od Aurory to nei znaczy że nie mozna ich ze sobą zestawiac.

Pylon jest robiony w Polsce. Ma olbrzymi marketing. Za to płaci kupujący. HEco tego nie ma. Nawet wzmianek w gazetach.

O tyle te kolumny masz taniej.

Od Pearl to lepszy wybór. Klasa brzmienia szafira. Z tym że one są po prostu inne.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...