Skocz do zawartości

Kino domowe - duży salon >50 mkw.


grejd

Recommended Posts

Cześć,

Potrzebuje wsparcia i rekomendacji przy zakupie kina domowego.

Salon, w którym planuje instalację, to pomieszczenie o powierzchni ok. 55 mkw. o dosyć nieregularnym kształcie. Niestety nie mam możliwości ukrycia kabli.

Odsłuch to w 70% oglądanie TV, gry na konsoli, 30% odsłuch muzyki.

Byłbym zobowiązany za rekomendację odpowiedniego zestawu kina domowego w budżecie 5000-6000 PLN. Nie ukrywam, że chciałbym uniknąć plątaniny kabli w omawianym salonie.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

image.png.b465637e6facedf1b614ba4ec402fe45.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli kanapa i TV ma być tam gdzie narysowałeś, to ja tu nie widzę miejsca na kino domowe. Sens by był, ale trzeba by było przearanżować układ salonu.

2. Budżet 6000zł na tak duży salon? Moim zdaniem to za mało, starczy na amplituner, subwoofer, i może na kable. No chyba że akceptujesz sprzęt używany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boziuniu kochany bo inaczej nie powiem. Hangar wielkości 55m2. A TV wciśnięty w sam róg pomieszczenia gdzieś tam za drzwiami na ścianeczce 150cm. Nie wiem kto to projektował ale architekt może sobie przyznać nagrodę Darwina za tak pięknie spierd*olenie salonu. Tutaj nawet nie ma gdzie czego postawić czy przestawić bo wszędzie skrawki ścian po 150 - 200 cm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć kino domowe to poszukaj innego pomieszczenia, zapewne coś w domu znajdziesz. Nie w każdym salonie musi być upchane kino domowe, ja osobiście nie mam problemu z tym, że ktoś w salonie w ogóle nie ma TV, bo ma inną wizję tego pomieszczenia. Jeżeli są takie możliwości to nawet fajniej mieć osobne pomieszczenia, tj salon i pokój zabawowy.

14 godzin temu, 60d napisał:

Tutaj nawet nie ma gdzie czego postawić czy przestawić bo wszędzie skrawki ścian po 150 - 200 cm.

W salonie stawia się stół, krzesła, fotele, kanapy, stoliki kawowe itd. Nie ma potrzeby obstawiać ściany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordeczko przecież rozmawiamy o kinie domowym a nie krzesłach i stolikach. Zalozyciel tematu pisze o kinie w tym salonie, więc w tym kontekście ściany są podstawą. Co z tego że ma metraż na ustawienie stolików, foteli, kanap i za przeproszeniem fontanny z czekolady na srodku, jak nie ma dwóch przeciwległych ścian mających minimum te 2 m aby jakkolwiek rozstawić fronty i centralny.

Jedyna opcja jaka tutaj jest to stereo, no może jakieś 2.1 bo pomieszczenie duże więc sub by się na pewno przydal. Ewentualnie soundbar - tfu. Albo odrębne pomieszczenie tak jak mówisz. Garaż, piwnica itp.

To jest już któryś temat z kolei gdzie autor z całym szacunkiem, popełnia już po raz setny ten sam błąd. I to na etapie projektu pomieszczenia. Jeśli ktoś wie że chce mieć kino w salonie to projektuje się pod to ściankę TV. W lwiej części przypadków wystarczy ok 2.5m ściany. I temat jest pozamiatany. Bo potem wychodzą takie cudawianki i kombinowanie na siłę typu jakiś wysuwany na czas seansu ekran, czy jakieś śmieszne wysięgniki albo stawianie w drzwiach albo przejściu stojaków z kolumnami no a potem po seansie chowanie. Albo surround pod sufitem bo za kanapa albo obok nie ma miejsca. I to właśnie najczęściej w pomieszczeniach typu 40m2 +

Edytowano przez 60d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, 60d napisał:

Mordeczko przecież rozmawiamy o kinie domowym a nie krzesłach i stolikach. Zalozyciel tematu pisze o kinie w tym salonie, więc w tym kontekście ściany są podstawą. Co z tego że ma metraż na ustawienie stolików, foteli, kanap i za przeproszeniem fontanny z czekolady na srodku, jak nie ma dwóch przeciwległych ścian mających minimum te 2 m aby jakkolwiek rozstawić fronty i centralny.

Powiedzmy, że broniłem tutaj architekta, który ewidentnie zaprojekował salę kominkową, a nie kinową 🙂 A że inwestor za wczasu nie wyczuł przeznaczenia tego pomieszczenia to inny temat. W tym pomieszczeniu to raczej tylko soundbar pozostaje, bo nie wiem gdzie tu wcisnąć parę głośników, jeżeli drzwi tuż obok otwierają się do pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ale od 3 listopada już nic nie napisał :P

To jest taki standard.

Obraza bo nie poszło po mysli:/ Ale to nei nasza wina.

 

Obraza?? Serio dlaczego? Nie widzę absolutnie powodu. Bardziej mnie zastanawia ta dyskusja nie do końca w temacie i ogólna napinka ;)

Dom jest z początku lat 2000, nie ja go projektowałem, salon ma taki, a nie inny układ, którego nie planuje zmieniać. Nie jestem ekspertem od sfery audio, stąd też pojawiłem się tutaj, stąd też moje pytanie do ekspertów lub osób z większym doświadczeniem niż ja. Nie mniej jednak dziękuję za wasze cenne wskazówki i opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grejd napisał:

salon ma taki, a nie inny układ, którego nie planuje zmieniać.

Miałbym dla Ciebie propozycję, ale jeśli nie godzisz się na zmianę układu salonu to nie będę się bez sensu produkować. Kup jakiś sundbar, próby stawiania audio wyższej klasy niż belki traktuj jako stratę pieniędzy i potencjału sprzętu. W tym układzie pomieszczenia oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2023 o 15:53, grejd napisał:

Obraza?? Serio dlaczego? Nie widzę absolutnie powodu. Bardziej mnie zastanawia ta dyskusja nie do końca w temacie i ogólna napinka ;)

Dom jest z początku lat 2000, nie ja go projektowałem, salon ma taki, a nie inny układ, którego nie planuje zmieniać. Nie jestem ekspertem od sfery audio, stąd też pojawiłem się tutaj, stąd też moje pytanie do ekspertów lub osób z większym doświadczeniem niż ja. Nie mniej jednak dziękuję za wasze cenne wskazówki i opinie.

A jestes. No to w porządku.

Ale to co po temacie?

Coś mamy jeszcze się produkować?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...