Skocz do zawartości

Wybór amplitunera do 6k


atryda

Recommended Posts

Pod Yamahe mam podłączone no.1 półkowe indiany i jako surondy "małe" misiony, jako górne (historyczne) quadrale czasem podpieram to "małym" subem, nie słucham głośno

Na razie taki miszmasz, brak miejsca na duże fronty.

Co najwięcej daje mi frajdę, to muzyka elektroniczna w systemie przestrzennym, co by dźwięk był "otaczający".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z podanych przez Ciebie amplitunerów możesz w naszym salonie posłuchać, porównać i przetestować, wszystkie są dostępne. Jeśli jednak stawiasz na jakość także przy odsłuchu muzyki oraz nie ograniczamy się doborem amplitunera do kolumn, to proponuję zwrócić uwagę na Denon AVC-X3800H oraz Marantz Cinema 50. Chyba że idziemy w typowo najlepsze kino, wtedy zdecydowanie Integra DRX 3.4.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne atrakcyjne oferty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21Co masz na myśli najlepsze kino idąc w Integrę? Czym ona się wyróżnia względem Onkyo, czy Pioneera, że warto dopłacić do Integry? Jak zdejmiemy obudowę to bebechy w Integrze, Onkyo i Pioneer praktycznie wyglądają identycznie. Wiadmo, zawasze diabeł tkwi w szczegółach. Integra niby używa tylko najlepszej jakości selekcjonowanych układów. Ile w tym prawdy to chyba nikt nie wie ;]. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21. Dzięki za info. Zasadniczo filmy oglądam z rzadka ale jak już to tzw. mocne pozycje ostatni taką bya Diuna  (czekam na drugą cz.).

Wracając do dźwięku przestrzennego to w takim "wisiorku", który czyni z old tv, tv smart, jest próbka dźwiękowa w atmosie, nawet na Y685 robi wrażenie więc mam spore nadziej co do systemu 11 kanałów zrealizowanego na D3800.

Inna sprawa to system Auro 3D czytam i jakoś nie kumam czy jest to elektronika, która dekoduje wszystko do tego systemu czy jest dedykowany materiał do niej?

Z ukłonami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, atryda napisał:

Inna sprawa to system Auro 3D czytam i jakoś nie kumam czy jest to elektronika, która dekoduje wszystko do tego systemu czy jest dedykowany materiał do niej?

 

To po prostu inny kodek dźwięku przestrzennego. Ma inne zalecenia co do rozmieszczenia głośników. Możesz zbudować system wg zaleceń Atmos i odtwarzać Auro3d i odwrotnie. Denon sobie poradzi. Co jest lepsze, tańsze itp. - kwestia gustu. Warto zaznaczyć, że materiału w Auro3d za wiele nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

Dobry wieczór

Wszystkim uczestnikom wielkie dzięki w paru tematach wiele zostało wyjaśnione.

Samo rozpoznawanie tematu, co do wyboru sprzętu, traktuję jako coś pozytywnego ze względu na szereg info, które zostało zaadaptowane przeze mnie.

Wracając do tematu, pewną sprawą, która wpływa na wybór (mój) jest system kalibracji, który jest obecny w pionie i tu pojawia się pytania.

Czy ustawienia jaki gwarantuje Dirac Live są możliwe do osiągnięcia z "palucha"? Chodzi mi o to czy mając tą "wiedzę", co DL. można to nanieść np. tak jak w yamszce, czy raczej DL ma dostęp do ustawień z pominięciem interfejsu użytkownika?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i pewnie, dla upewnienia się

Chodzi mi o,  jeśli sam wykonam fachowo i naukowo wykonam pomiary akustyki pomieszczenia i sprzętu, to czy te wyniki będą mógł przenieść do sprzętu np. ustawiając eqalizer i inne ustawienia?

Dodam, że rozumiem od strony technicznej i naukowej złożoność  problemu.

Mam za sobą parę kolumn z badaniem parametrów głośników. Po nastu latach widzę jak wzrosła dostępność wiedzy w tym temacie jak i możliwości sprzętowe na rynku.

Salute.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...