Skocz do zawartości

Jaki amplituner wybrać - nówkę czy używkę? Denon czy Onkyo?


Jarek5097

Recommended Posts

Dzień dobry, 

witam wszystkich na forum. Proszę o pomoc w wyborze amplitunera bardziej doświadczonych użytkowników forum :)

Obecna konfiguracja 5.1:
- amplituner to Pioneer VSX-534D,
- Polk Audio TSx440T,
- Polk Audio TSx150C,
- Polk Audio TSx220b
- SVS SB-1000.

Użytkowanie sprzętu to mniej więcej 50% muzyka i 50% filmy. Mam okazje sprzedać amplituner od ręki i zastanawiam się czy może warto dołożyć do czegoś fajniejszego i mocniejszego - bardziej przyszłościowego (pod względem rozbudowy systemu, możliwości i mocy). Minimalna ilość kanałów to 7.1, usługi muzyczne: Spotify, Tidal itp., obsługa 4K co najmniej, fajnie jakby miał wyjście pre out i trochę więcej mocy. Chciałbym do kwoty 4000 zł, ale jak będzie warto to dołożę do 6000 zł maksymalnie.

Rozglądałem się nad nowymi Denon AVR-X2800H lub AVC-3800H, Onkyo TX-NR6100 i Onkyo TX-NR7100. Denon 3800 kosztuje prawie 2x więcej niż 2800, ale wnętrze wydaje się być solidniejsze no i ma te funkcje których brakuje w 2800. Onkyo jakoś mnie nie przekonuje, nie wiem sam dlaczego. Onkyo mam możliwość odłsuchu w salonie, a Denona niestety nie. Rozważam też opcję kupienia używanego, bo jest do kupienia w okolicy - Denon AVR-X4500H za 4000 PLN. 

Denon albo Onkyo będą odpowiednie do tych kolumn? Może inny model albo producent byłby bardziej odpowiedni? Albo może lepiej poczekać na nową serię? 

Który wybór będzie lepszy Waszym zdaniem?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę konfigurację kolumn oraz Twoje wymagania, zwróciłbym Twoją uwagę na dwa bardzo nowoczesne, ale także przede wszystkim świetne pod względem jakości dźwięku amplitunery - Denon AVC-X3800H oraz Marantz Cinema 50
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne atrakcyjne oferty cenowe. W naszym salonie oczywiście możesz także posłuchać i porównać urządzenia Yamaha, Pioneer, Onkyo czy Integra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz przekracza mój budżet znacząco. Czyli rozumiem, że brzmienie Onkyo i Pioneer'a średnio by pasowało do kolumn? Pomijając dodatkowe elementy typu większa ilość kanałów czy dodatkowe kilka watów mocy Denon AVC-X3800H gra słyszalnie lepiej niż AVR-X2800H? Czy używany AVR-X4500H zagra lepiej pomimo, że jest starszy?

Bardzo chętnie, niestety do Waszego salonu mam niecałe 4 godziny drogi autem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Yamahe 6A w okolicy 2000 zł.

I to amplituner ktory pasuje pod te kolumny i jest tani a dobry.

10 godzin temu, Jarek5097 napisał:

Pomijając dodatkowe elementy typu większa ilość kanałów czy dodatkowe kilka watów mocy Denon AVC-X3800H gra słyszalnie lepiej niż AVR-X2800H?

Nie gra. Jest bardziej funkcjonalny ale nie gra wyraxnie lepiej.

10 godzin temu, Jarek5097 napisał:

Czy używany AVR-X4500H zagra lepiej pomimo, że jest starszy?

Tak ale nie wykorzystasz go na tych kolumnach.

Ja bym szedł w 6A albo dopiero 3800 za 4000 zł

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2023 o 08:27, Piotr Sonido napisał:

Masz Yamahe 6A w okolicy 2000 zł.

I to amplituner ktory pasuje pod te kolumny i jest tani a dobry.

Nowa w sklepie kosztuje 2750 zł, a używki nie znalazłem. Ma większość rzeczy, które chcę, ale czy moc Yamahy nie jest identyczna jak tego Pioneer'a? Yamaha też posiada mniej dekoderów DTS i Dolby.

Dnia 6.11.2023 o 08:27, Piotr Sonido napisał:

Tak ale nie wykorzystasz go na tych kolumnach.

Ja bym szedł w 6A albo dopiero 3800 za 4000 zł

Prawdopodobnie tak, ale cena jest troszkę większa niż Denona 2800, a jest sporo lepszy. No właśnie 6000 zł za 3800 to trochę bogato. Może na Black Friday będą promocje i wyprzedaże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jarek5097 napisał:

Prawdopodobnie tak, ale cena jest troszkę większa niż Denona 2800, a jest sporo lepszy. No właśnie 6000 zł za 3800 to trochę bogato. Może na Black Friday będą promocje i wyprzedaże.

X3800 da się kupić dużo taniej. 5000-5500 w PLN, Amazon albo sklepy w EU bardziej ~4500 PLN. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, na allegro jest za 5500 zł, a tak to większość sklepów za 6000 lub więcej. Jedynie co znalazłem to na Olx jest kilka tańszych, ale wtedy musiałbym odebrać osobiście i sprawdzić, ale to raczej słabo, bo to po drugiej stronie Polski, więc koniec końców wyjdzie na to samo. Amazon wychodzi jakieś 7 tyś jak teraz sprawdzałem. Sklepów w EU nie znam żadnych i nie wiem jak potem z gwarancją by było

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jarek5097 napisał:

Racja, na allegro jest za 5500 zł, a tak to większość sklepów za 6000 lub więcej.

W sklepach pracują ludzie i zawsze można porozmawiać o cenie... 

 

1 godzinę temu, Jarek5097 napisał:

Amazon wychodzi jakieś 7 tyś jak teraz sprawdzałem.

To źle sprawdzałeś. Cena na dziś amazon.de 879€ co daje jakieś ~4000 PLN plus dostawa. Gwarancję masz z Amazona, pytanie czy polska gwarancja jest dla Ciebie warta te 1000-1500 PLN. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem testy na stronie - wyglądają dość solidnie wykonane. Wychodzi na to, że wersja 3700 jest lepsza, więc 2800 i 3800 raczej opada. Nowego 3700 już raczej nie dostanę, to rozejrzę się za używanym może znajdzie się coś wartego uwagi. A co powiecie na temat Onkyo 6100 lub 7100 albo Marantz Cinema 60? Marantz to nie jest to samo co Denon tylko w innej obudowie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, emigrant napisał:

Dziwna sytuacja - zmieniła się cena na 918 euro i po zmianie ceny sklepem/sprzedawcą stał się Amazon a jeszcze w dzień był Best of Electronic.

Cena spadła na 867 euro. Nawet jak wybierzemy przewalutowanie Amazonu, czyli zmieniając walutę euro na złotówki na swoim koncie to finalnie zapłacimy 3 992,75 PLN + 26,69 zł dostaw do Polski za X3800H. Płacąc kartą walutową, czyli w swoim banku kupimy euro złotówkami powinno być trochę taniej. Druga sprawa trzeba mieć kartę walutową, albo wielowalutową. Nie każdemu będzie chciało w to się bawić. Nawet jak wybierzemy, żeby Amazon to sam przewalutował to płacimy tyle ile pokaże nam koszyk w złotówkach, więc nadal opłaca się kupić. 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2023 o 10:55, Jarek5097 napisał:

Nowa w sklepie kosztuje 2750 zł, a używki nie znalazłem. Ma większość rzeczy, które chcę, ale czy moc Yamahy nie jest identyczna jak tego Pioneer'a? Yamaha też posiada mniej dekoderów DTS i Dolby.

Mniej dekoderów? Których?

Regularnie trafia na Amazona za 2000-2100 zł trzeba czekac.

Dnia 7.11.2023 o 10:55, Jarek5097 napisał:

Prawdopodobnie tak, ale cena jest troszkę większa niż Denona 2800, a jest sporo lepszy. No właśnie 6000 zł za 3800 to trochę bogato. Może na Black Friday będą promocje i wyprzedaże.

Ten model się kupuje za 5000 zł. Znowu Amazon albo zachodnie sklepy. W Polsce się go nie kupuje.

Dnia 8.11.2023 o 00:02, Jarek5097 napisał:

A co powiecie na temat Onkyo 6100 lub 7100 albo Marantz Cinema 60? Marantz to nie jest to samo co Denon tylko w innej obudowie? 

nie jest to samo.

Onkyo 7100 spoko bo ma Dirac, 6100 nie. cinema 60 tak średnio

Dnia 8.11.2023 o 10:04, emigrant napisał:

więc nadal opłaca się kupić. 

Zdecydowanie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Mniej dekoderów? Których?

Regularnie trafia na Amazona za 2000-2100 zł trzeba czekac.

W sumie ilość dekoderów jest podobna oprócz Dolby Atmos Music oraz DTS Virtual i Express. Patrzyłem tylko w Polskich sklepach.

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Onkyo 7100 spoko bo ma Dirac, 6100 nie. cinema 60 tak średnio

Czyli Onkyo 7100 albo denon 3800? Lub Yamaha RX-V6A? Tak dużo zmienia Dirac, że warto dopłacić 2 tysiące? 

Jadę dzisiaj obejrzeć i posłuchać Denona AVR-X4500H, bo jest w moim mieście za niecałe 4 000 zł. Czy ten model posiada jakieś wady ukryte albo fabryczne? Szukałem na forach jakiś problemów, ale nie znalazłem nic co by się powtarzało z usterek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jarek5097 napisał:

Czyli Onkyo 7100 albo denon 3800? Lub Yamaha RX-V6A? Tak dużo zmienia Dirac, że warto dopłacić 2 tysiące?

Zmienia sporo tak samo jak XT32. To ile jest to warte zależy od problemów jakie generuje Twoje pomieszczenie plus zestaw oraz oczekiwań w stosunku do wydanych pln. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, PanKlor napisał:

Tak. 

Rozumię w takim razie,  że posiadasz jakiś sprzęt z tym system  korekcji akustyki pomieszczeń i nie raz , nie dwa przeprowadzałeś taką kalibrację Dirac ? Oczywiście robiłeś te kalibracje używając odpowiedniego mikrofonu : UMIK .. ?

Domyślam się również,  że nie raz/nie dwa robiłeś kalibrację innym systemem/systemami i masz porównanie z Diraciem ? 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za wielką wiedzę trzeba mieć żeby tego Diraca opanować? Też mi profesura.... W obecnych modelach jest dość popularny, wszedł pod strzechy budżetowych amplitunerów i sporo osób sobie z nim bez problemu radzi. System korekcji w Trinnovie to dopiero był kombajn, myślałem że jak znam Dirac to sobie poradzę, ale tam to narzędzie korekcji raczej dla profesjonalistów.

@fluid81, a co szukasz pomocy? Czy zaczepki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluid81 napisał:

Rozumię w takim razie,  że posiadasz jakiś sprzęt z tym system  korekcji akustyki pomieszczeń i nie raz , nie dwa przeprowadzałeś taką kalibrację Dirac ? Oczywiście robiłeś te kalibracje używając odpowiedniego mikrofonu : UMIK .. ?

Domyślam się również,  że nie raz/nie dwa robiłeś kalibrację innym systemem/systemami i masz porównanie z Diraciem ? 

Tak. Tak. Tak. Tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2023 o 12:08, Jarek5097 napisał:

W sumie ilość dekoderów jest podobna oprócz Dolby Atmos Music oraz DTS Virtual i Express. Patrzyłem tylko w Polskich sklepach.

Czym się różni Atmos od Atmos Music?

Virtual? No prosze Cie. Nigdy tego nie odpalisz.

Dnia 10.11.2023 o 12:08, Jarek5097 napisał:

Czyli Onkyo 7100 albo denon 3800? Lub Yamaha RX-V6A? Tak dużo zmienia Dirac, że warto dopłacić 2 tysiące? 

Jadę dzisiaj obejrzeć i posłuchać Denona AVR-X4500H, bo jest w moim mieście za niecałe 4 000 zł. Czy ten model posiada jakieś wady ukryte albo fabryczne? Szukałem na forach jakiś problemów, ale nie znalazłem nic co by się powtarzało z usterek. 

Dużo zmienia.

No jest jeszcze Pioneer.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Czym się różni Atmos od Atmos Music?

Virtual? No prosze Cie. Nigdy tego nie odpalisz.

Nie wiem, podejrzewam że są dość podobne. 

Fakt.

Zakupiłem używanego Denona AVR-X4500H. Pan sprzedawał, bo zamówił już nowszy model AVC-X4800H. Brak rys na obudowie, stał w miejscu gdzie ma dobrą wentylacje - ogólnie widać, że Gość dba o sprzęt i nie kupuje byle czego. 

Dziękuję wszystkim za pomoc :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...