Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

6 minut temu, sebik_85 napisał:

Jestem ciekawy jak brzmi ten sprzęt biorąc pod uwagę dac względem wersji Pro+

Nie da sie tego wprost zweryfikowac bo Amp ma liniowe wyjscie tylko dla suba.

7 minut temu, Artur Charicki napisał:

Napisz proszę czy ten Wiim gra jak większość chińczyków klasy D w tej cenie? Tzn. bardzo detalicznie i wręcz sterylnie.  Oczywiście nie mam nic przeciwko takiemu brzmieniu ale fajnie by było jakby coś takiego można było połączyć z kolumnami jaśniejszymi. 

O maaa... Nie mam pojecia jak brzmia chinskie wzmacniacza w klasie D w tej cenie. Pomiarowo poki co nic mi nie wskazuje, zeby sam wzmacniacz zachowywal sie inaczej niz inne tpa3255, na tyle, na ile moge odniesc sie do innych, obcych pomiarow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tomasz S. napisał:

To ja może jakieś standardowe pytania.

Pilot jest taki sam jak do innych Wiim ? Czy są jakieś nowe funkcje w aplikacji ? Czy urządzenie się wybudza na różnych źródłach ?

Pilot dokladnie taki sam.

W apce doszlo konfigurowanie wyjscia na sub - zakres oslabienia/wzmocnienia i czestotliwosc odciecia. Mozna tez ustawic wyswietlanie poziomu glosnosci na panelu przednim, albo wygaszanie.

Auto sense jest podobnie jak w innych - line in i optical in konfigurowane, hdmi arc na stale. 

Nie ma wylacznika jako takiego. Z ciekawostek - max zmierzony pobor mocy AC przy pelnoskalowym sine 1 kHz, full volume i stalym obciazeniu 4 omy - 323 W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ProjectPi napisał:

Nie ma wylacznika jako takiego. Z ciekawostek - max zmierzony pobor mocy AC przy pelnoskalowym sine 1 kHz, full volume i stalym obciazeniu 4 omy - 323 W.

O matko. Sporo!

18 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@ProjectPi to znaczy ,że to co na pendrive można odtworzyć na przykład  na innym Wiim ?

To by mialo sens. Ich multiroom jest spoko.

Widziałem że ktoś to robił na tym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

czy wraz z premierą mamy już informację jaki DAC tam siedzi w środku ? 

Jeżeli o sam chip chodzi to Sabre ESS9018

 @ProjectPi nie ma za bardzo nigdzie już takich prawdziwych zdjęć finalnego urządzenia. Jeszcze jest na to embargo ?

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko widzę już się recenzje pojawiają i u Johna Darko i Cheap Audio Man.

Zresztą Darko jeżeli chodzi o funkcjonalność i wygląd chyba pod wrażeniem.

https://darko.audio/2023/11/wiim-amp-review-flying-high-on-value-for-money/

 

@Kraft balans ma być dodany na koniec miesiąca dla wszystkich urządzeń Wiim:


The L/R balance control will be available for all the WiiM devices including Mini, Pro, Pro Plus, and Amp by the end of Nov. Please stay tuned!

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie rozumiem wybór klasy D a konkretnie TI3255 do tego urządzenia i obstawiałem je od początku.

Każdy kto miał styczność z Fosi Audio V3 czy BT20a Pro wie jak dużo frajdy za niedużo pieniędzy może to sprawić. To budżetowa konstrukcja ale bardzo dobra.

Indywidualna konstrukcja podniosła by bardzo koszty i możliwe,że nie byłaby tak niezawodna, klasa A/B wymusiłaby inny rozmiar i wygląd. Nie oszukujmy się, gdyby Wiim Amp za początek kosztował 4-5 tys zł to nie byłby hitem sprzedaży, niezależnie co miałby w środku :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2023 o 14:44, Michał Gałązka napisał:

image.png.42a8b501cb1e1eb9038a82692ac8dc22.png

 

Coś takiego znalazłem jak wpisałem w wyszukiwarce google. Co ciekawe jak wejdę w ten link to już tego tekstu nie potrafię znaleźć.

Tekst po „…” więc nie dotyczy wyszukiwanego hasła tylko inne info z tej strony (np. innego produktu który wyświetla się jako proponowany w miniaturce obok)

Działa tak każda informacja wyszukiwana w Google 😉

Nie jest to kość tego Wiima

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2023 o 07:32, Piotr Sonido napisał:

No klasa D. A co  zasilaczem? Gorący?

No to będzie to grac jasno i sterylnie. Nie ma innej opcji. Czy to źle? Nie sądze. Cena jest dobra. Tylko dobór kolumn właściwy i jolo :)

 

Mnie to zawsze jakos smiesza takie wyroki przed sprawdzeniem. Nie ma innej opcji? Dobor kolumn - slowa klucz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2023 o 08:29, Tomasz S. napisał:

Ja zdecydowanie rozumiem wybór klasy D a konkretnie TI3255 do tego urządzenia i obstawiałem je od początku.

Każdy kto miał styczność z Fosi Audio V3 czy BT20a Pro wie jak dużo frajdy za niedużo pieniędzy może to sprawić. To budżetowa konstrukcja ale bardzo dobra.

Indywidualna konstrukcja podniosła by bardzo koszty i możliwe,że nie byłaby tak niezawodna, klasa A/B wymusiłaby inny rozmiar i wygląd. Nie oszukujmy się, gdyby Wiim Amp za początek kosztował 4-5 tys zł to nie byłby hitem sprzedaży, niezależnie co miałby w środku :)

 

Zgadza się. Też uważam że to będzie bardzo dobry wybór. Tylko starannie dobrać amplituner.

Dnia 24.11.2023 o 09:04, ProjectPi napisał:

Wewnetrzny.

Gorący? Bo serio tak wysoki pobór i wyjście.

20 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

Mnie to zawsze jakos smiesza takie wyroki przed sprawdzeniem. Nie ma innej opcji? Dobor kolumn - slowa klucz.

Bo troche tego już jest na rynku. Pod kątem samego wzmacniacza to nie jest nic nowego. Implementacja Wiim w to, no to już co innego.

Natomiast nadal zaznaczam. I ok :) Ja jestem z tym ok. Podoba się mnie to

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Gorący? Bo serio tak wysoki pobór i wyjście.

Ciepły. Ta metalowa obudowa działa też jako system chłodzenia. Dzisiaj jest włączony u mnie cały dzień. Pożyczyłem sample przedprodukcyjny dzięki uprzejmości @ProjectPi postaram się napisać coś więcej niedługo. Testuję go z tv i jako streamer z takimi kolumnami jak mam na miejscu:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko na razie, żeby opisać pierwsze wrażenia. Jeszcze raz dziękuję @ProjectPi za użyczenie sprzętu i miłą rozmowę !

 

Wygląd:

Urządzenie jest bardzo fajnie wykonane. Jeżeli komuś kto patrzy na te zdjęcia od razu do głowy przypomina Mac Mini to ja też tak mam. Taki grubszy Mac, nawet kolor spokojnie można nazwać Space Gray. W dotyku góra jest przyjemnie gładka. Spód jest zrobiony z czarnego plastiku. Z przodu kolorowa dioda, która wskazuje co jest źródłem oraz kilka innych wskazujących poziom głośności.

Z tyłu wejścia takie jak optyk, RCA, ethernet, USB czy wreszczie HDMI ARC. Wyjście na subwoofer oraz kolumny pasywne.

 

Konfiguracja:

Mega prosta,  jeżeli ktoś ma inne urządzenia Wiim to tu nie będzie zaskoczony. Jeżeli ktoś konfiguruje po raz pierwszy to po pobraniu aplikacji Wiim home sobie poradzi.

Fukcjonalość:

Ze streamingu dostępne wszystko co dobre: AirPlay 2, Chromecast, Spotify Connect, TIDAL Connect, Alexa Cast, DLNA, Qplay 2.0, Squeezelite. Jeżeli chodzi o Roon to chyba jeszcze nie ma certyfikacji ale nie jestem użytkownikiem więc i tak bym nie sprawdził.

HDMI Arc , przynajmniej z moim TV Sony działa bardzo sprawnie. Po podłączeniu trzeba tylko potwierdzić, czy słyszy się dzwięk i gotowe. Można zmeianiać głośność pilotem, wzmacniacz wybudza się kiedy dostanie sygnał. Jeżeli słuchacie akurat np Spotify i wtedy włączymy TV to źródło się automatycznie zmieni na HDMI.

Pilot jest w zestawie, działa po bluetooth więc trzeba go sparować co jest łatwe i szybkie.

Ja połączyłem go po kablu więc nie wiem jak z wifi.

Dzwięk:

Dokładnie taki jakiego się spodziewałem. Jeżeli ktoś słuchał podobnych TI3255 to nie będzie zaskoczony. Porządna budżetowa konstrukcja. Mocy jest dużo, dźwięk czysty. Na pierwszy ogień poszły Eqilibrium Ether S6. 4 Ohmy i niska efektywność. Piękna średnica, przestrzeń, obszerny bas i łagodna góra. Wiim Amp miał 0 problemów z napędzeniem ich. Wydaje mi się,że nie wyciąga z nich tak dużo jak Atoll in100se czy nawet Audiolab 6000a, ale nie ma wstydu. Klasa D zwykle ładnie kontroluje bas i tak jest też tutaj.  Solidnie i bardzo uniwersalnie. Fani lampy tu magii nie znajdą ;) Jest zarówno graficzny Equalizer jak i PEQ. Zmienia on sporo ale wiadomo nie zmienimy wszystkiego. Polecam się pobawić bo jest potencjał.

Podsumowanie po 1 dniu:

Mega fajne urządzenie ! Ma streaming ze świetną aplikacją, HDMI, fajny pilot, wygląda bardzo dobrze i brzmi solidnie. Znajdzie zastosowanie w każdym modnym salonie i jest świetnym uniwersalnym urządzeniem na początek ( a dla wielu docelowym ) Jeżeli, ktoś ma już wzmacniacz wysokiej klasy albo system dzielony to raczej nie spojrzy w stronę tego all-in-one. Jeżeli dla kogoś liczy się design, wygoda i łatwość obsługi to może śmiało go zamawiać w tej cenie - rewelacja. To lepiej wyposażony, zrobiony i wyglądający Powernode za mniej pieniędzy. Gdybym chciał nastolatka wkręcić w audio to kupiłbym mu na prezent właśnie to + kolumny zależnie od tego co słucha, a już nigdy nie spojrzy w stronę soundbara a przenośny głośnik JBL będzie zabierał tylko na wycieczkę. Mega Value :) 

 

 

 

IMG20231126185814.jpg

IMG20231126185744.jpg

IMG20231126185806.jpg

Screenshot_2023-11-26-19-32-43-45_5592fe85c89b9c7526dd9939eef9599a.jpg

Screenshot_2023-11-26-19-34-55-19_5592fe85c89b9c7526dd9939eef9599a.jpg

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...