Skocz do zawartości

WiiM AMP | Niedrogi wzmacniacz sieciowy na początek przygody z hi-fi


Q21

Recommended Posts

witam forum zglaszam sie z prosba o porade

wlasnie zamowilem wiim amp ktory bedzie podpiety do mojego telewizora przez hdmi

mam jednak pytanie o podlaczenie do glosnikow  

w osobnej paczce jada do mnie Kali Audio LP-6 (lubie moje brzmienie plaskie) i zastanawiam sie jak najlepiej podpiac do nich wiima

na stronie producenta widze info o wyjsciach - Speaker OutputStereo or dual mono sound - czy to jest klasyczne wyjscie rca czy jakies inne? WYbaczcie jesli to blache pytanie  pochodze ze swiata produkcji muzycznej gdzie standarcem jest duzy jack  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pendergast napisał:

witam forum zglaszam sie z prosba o porade

wlasnie zamowilem wiim amp ktory bedzie podpiety do mojego telewizora przez hdmi

mam jednak pytanie o podlaczenie do glosnikow  

w osobnej paczce jada do mnie Kali Audio LP-6 (lubie moje brzmienie plaskie) i zastanawiam sie jak najlepiej podpiac do nich wiima

na stronie producenta widze info o wyjsciach - Speaker OutputStereo or dual mono sound - czy to jest klasyczne wyjscie rca czy jakies inne? WYbaczcie jesli to blache pytanie  pochodze ze swiata produkcji muzycznej gdzie standarcem jest duzy jack  

 

Pytanie pomocnicze - czemu kupiłeś Wiim Amp do aktywnych kolumn? Wiim Amp nie ma żadnego wyjścia na aktywne głośniki, ma terminale głośnikowe do głośników pasywnych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwotnie myslalem o wiim pro ktory ma line out i jak rozumiem tam nie powinno byc problemu z polaczeniem

wiim amp przekonal mnie hdmi i usb bo chcialbym glownie odtwarzac lokalne pliki flac (i streamowac)

jak zobaczylem na amazonie jedna sztuke dostepna to zamowilem ;) jak widac zbyt impulsywnie 

 

musze zatem sie powaznie zastanowic czy odeslac wiima czy kali. na ten moment moj umysl idzie w strtone zamiany wiim amp na wiim pro 

 

pytanie: czy pozostajac przy Kali LP-6 sa jakiekolwiek powody by wziac wiim pro plus zamiast wiim pro?

Edytowano przez pendergast
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, 

Może i głupie pytanie, ale jestem zielony w temacie. Mam Onkyo Integra A-9711, czy taki Wiim Amp zagra lepiej czy gorzej niż Onkyo. Chodzi mi tylko o jakość dźwięku. Póki co gra to z Tonsilami Maestro, ale dopiero zaczynam myśleć o zmianie sprzętu i chce się zorientować w temacie. Z góry dziękuję za informację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2024 o 18:05, Tomasz S. napisał:

Co do suba w stanie spoczynku to już poszedł update ( przynajmniej na forum tak piszą, bo sam nie mam teraz ampa). Co do piszczenia to wymieniają te w których to występuje.

 

Ok, Czyli jedno poszło aktualizacją a drugie wymianą na inną sztukę.

Obie sprawy mozna powiedzieć, załatwione.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne Grono :) Na bieżąco śledzę ten wątek na forum, gdyż jestem zainteresowany zakupem Wiim Amp.

Pytanie do posiadaczy urządzenia - czy ktoś z Was podłączył pod gniazdo usb pendrive / dysk zewnętrzny z muzyką ?

Jak to działa? Widać w aplikacji wszystkie utwory, widać podział na katalogi? Czy aplikacja nie zacina się przy większej ilości muzyki na dysku ? Bez problemu odtwarza pliki flac? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam! :)

Edytowano przez piotrek1718
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pacoburrito napisał:

18 dni minęło i po mojej odpowiedzi z podaniem danych - zero kontaktu. Ten support to jakiś żart.

Oczywiście chodzi o piszczenie cewek.

image.png.b36419b1ae0ad9c47686261086686b9c.png

Ja czekam ze zgłoszeniem, aż na pewno problem zostanie rozwiązany w produkcji i będą mieć w miarę płynność ze stanami magazynowymi :) szkoda się szarpać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie brzmi - czy kupiles poprzez amazon, czy nie?

3 godziny temu, reCode napisał:

Ja czekam ze zgłoszeniem, aż na pewno problem zostanie rozwiązany w produkcji i będą mieć w miarę płynność ze stanami magazynowymi :) szkoda się szarpać 

Raz, ze kwestia stanow, dwa, ze kwestia zmian w HW ktore wchodza do produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

@pacoburrito ale odpisałeś im na tego maila ? Może potrzebne jest doprecyzowanie. Gdzie kupiłeś ? Jeżeli Amazon to bez problemu zwrócisz u nich i kupisz kolejną sztukę ale pytanie czy będzie inna. Może lepiej poczekać 

Odpisałem od razu, a później jeszcze dwa razy dopytywałem.

Chciałem uniknąć zwrotu do Amazona, żeby się nie okazało, że dostanę wadliwą sztukę z tej samej partii.

image.png.b82450454a6dde35457dbacbfc20aaaa.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...