Skocz do zawartości

Jakie kolumny wybrać?


Edward Janiak

Recommended Posts

Witam.  Od dłuższego czasu myślę nad zmianą kolumn głośnikowych . Z nadzieją że uda mi się poprawić jakość dźwięku.  W moim zestawie brakuje mi żywej barwy. Bas nie jest zbyt niski , góra wydaje mi się  zbyt piszcząca.

Nie znam się dobrze, dlatego też jestem tutaj. Mam nadzieję że ktoś mi doradzi. Co kupić , lub co  mógłbym zmienić ,by poprawić-poczuć różnice na lepsze. 

Słuchamy w domu dużo Rocka, metalu oraz Polskiego Popu 

Przeznaczyłem na ten cel 5000zł. Dpuszczam możliwość kupna sprzętu z drugiej ręki.

Sprzęt jaki posiadam:

Denon pma 900v , DCD 635.

Kolumy Altus 300.

Kable zwykle OFC 2.5².

Salon 24²

 Z racji tego że mieszkam w małej miejscowości, nie mam możliwości odsłuchu różnych głośników.

 

Edytowano przez Edward Janiak
Nie dodałem rodzaju muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podjechać zawsze gdzieś możesz na odsłuchy :) W razie czego zapraszamy do nas na odsłuchy, wypożyczenia i indywidualne wyceny ;) 

Z fajnych opcji, które grają z dobrą barwą w tym budżecie, na pewno sprawdziłbym Pylon Sapphire 31. Lub mniejsze Sapphire 25, obie powinny być okej na ten metraż :) 25tki są nieco szybsze w brzmieniu. Jaśniejszą opcją, szybszą są Monitor Audio Bronze 500. Tu przejście nie będzie tak gwałtowne na drugą stronę brzmienia. Są powyżej budżetu, ale możemy z tym podziałać oczywiście ;) Do tego neutralne System Audio Saxo 40, albo jaśniejsze Focal Chora 816. Z Denonem całkiem udana para moim zdaniem, a mamy na nie fajną cenę :) 

Zachęcam też do obejrzenia naszego filmu z kolumnami do 5 tys PLN: 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego metrażu, pod wzmacniacz Denona zaproponuję kolumny Triangle Borea BR07, na które w tym tygodniu pojawiała się promocja i są w bardzo dobrej cenie https://m.sklep.rms.pl/s?q=br07&cat= . Styl grania, niskie tony są zwarty i szybkie, z niezłą dynamiką, za środek pasma opowiada membrana papierowa, która daje bardzo naturalne odtwarzanie zwłaszcza wokali, natomiast góra pasma ma lekkie podbicie, w tej cenie bardzo dobra rozdzielczość i budowanie przestrzeni.

Druga propozycja to kolumny Polk Rti A5 https://m.sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a5-rtia5-kolumny-podlogowe-czarne-2szt mają podbite skraje pasma, w stosunku do Triangle BR07, mają bardzie dociążony bas, ale kosztem jego kontroli. Bardzo łatwe w ustawienie, dobrze znoszą bliskość ściany. Góra też podbita, wyraźna i rozdzielcza, ale trochę ustępuje w kwestii budowana przestrzeni BR07.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz może, co podoba Ci się w altusach, a czego chcesz uniknąć;) uważam, że bardzo odczujesz różnice jak już zmienisz kolumny choc pewnie troszkę będziesz potrzebować czasu by przyzwyczaić uszy do normalniejszego brzmienia, ale z czasem, ta zmianę będziesz wspominał bardzo dobrze;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, podjechać zawsze gdzieś możesz na odsłuchy :) W razie czego zapraszamy do nas na odsłuchy, wypożyczenia i indywidualne wyceny ;) 

Z fajnych opcji, które grają z dobrą barwą w tym budżecie, na pewno sprawdziłbym Pylon Sapphire 31. Lub mniejsze Sapphire 25, obie powinny być okej na ten metraż :) 25tki są nieco szybsze w brzmieniu. Jaśniejszą opcją, szybszą są Monitor Audio Bronze 500. Tu przejście nie będzie tak gwałtowne na drugą stronę brzmienia. Są powyżej budżetu, ale możemy z tym podziałać oczywiście ;) Do tego neutralne System Audio Saxo 40, albo jaśniejsze Focal Chora 816. Z Denonem całkiem udana para moim zdaniem, a mamy na nie fajną cenę :) 

Zachęcam też do obejrzenia naszego filmu z kolumnami do 5 tys PLN: 

 

Myślę, że jednak będę musiał jechać na odsłuch.  Czy w takich kolumnach  mogę liczyć na dobry niski bas?

49 minut temu, rms.pl napisał:

 Zdecydowałem że pojadę na odsłuch Kolumn. 

Gdzieś z tyłu głowy, ciągle krąży myśl że tak małe głośniki nie będą miały lepszego basu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Edward Janiak napisał:

Myślę, że jednak będę musiał jechać na odsłuch.  Czy w takich kolumnach  mogę liczyć na dobry niski bas?

Zapraszamy na odsłuch, przy okazji inne kolumny też będzie można porównać. W Trianglach BR07 cas schodzi nisko, ale trzymany jest pod kontrolą, moim zdaniem jest wyważony, nie należy do najtwardszych, ani też nie ma ciepłych kluch na dole. Do porównania mamy też modele Klipscha, np. RP-6000 które mają jeszcze niższe zejście i większą masę niskich tonów, ale już nie tak kontrolowane. Z kolumn głębokim zejściem ciekawą opcją także jest model Polk TSx440T https://m.sklep.rms.pl/polk-audio-tsx440t-tsx-440-t-kolumny-podlogowe-2szt Najlepiej odsłuchać i porównać, jak zaprezentuje się granie w całym paśmie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Michał Gałązka napisał:

A powiedz może, co podoba Ci się w altusach, a czego chcesz uniknąć;) uważam, że bardzo odczujesz różnice jak już zmienisz kolumny choc pewnie troszkę będziesz potrzebować czasu by przyzwyczaić uszy do normalniejszego brzmienia, ale z czasem, ta zmianę będziesz wspominał bardzo dobrze;D

Altusy  były  bardziej spełnieniem marzenia , z przed 20lat😉 

300tki zostaną zemną, ale szukam kolumn z których wydobędę czysty sopran.  Lubię czuć bas ,lecz nie koniecznie taki dudniący 

3 minuty temu, rms.pl napisał:

Zapraszamy na odsłuch, przy okazji inne kolumny też będzie można porównać. W Trianglach BR07 cas schodzi nisko, ale trzymany jest pod kontrolą, moim zdaniem jest wyważony, nie należy do najtwardszych, ani też nie ma ciepłych kluch na dole. Do porównania mamy też modele Klipscha, np. RP-6000 które mają jeszcze niższe zejście i większą masę niskich tonów, ale już nie tak kontrolowane. Z kolumn głębokim zejściem ciekawą opcją także jest model Polk TSx440T https://m.sklep.rms.pl/polk-audio-tsx440t-tsx-440-t-kolumny-podlogowe-2szt Najlepiej odsłuchać i porównać, jak zaprezentuje się granie w całym paśmie. 

Na forum gdzieś wyczytałem ,że Infiniti Kappa 8.2 mogły by mi podpasowac. Czy w dźwięk z takich kolumn jest porównywalny do tych proponowanych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Edward Janiak napisał:

Altusy  były  bardziej spełnieniem marzenia , z przed 20lat😉 

300tki zostaną zemną, ale szukam kolumn z których wydobędę czysty sopran.  Lubię czuć bas ,lecz nie koniecznie taki dudniący 

Domyślam się :) Dla wielu osób to było spełnienie marzeń :) Ja bym zaproponował Monitor audio bronze 500 :) mają bas i zdecydowanie go nie braknie, ale jest tu zupełnie inny bas niż z altusów, wg mnie zdecydowanie lepszy ;) Mają też zaakcentowaną górę ale w odpowiedni sposób:) Jeżeli brzmienie altusów Ci się podoba tylko chciałbyś po prostu by było dużo lepiej to celowałbym w Monitor Audio Bronze albo Klipsch serię RP :) 8000 lub lekka używka 8000 MK II( te to już będzie genialny wybór :) ) To tak ode mnie, oba modele kolumn dadzą Ci dużo takiego właśnie efekciarskiego grania ale oddany w sposób nieporównywalnie lepszy od Altusów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Edward Janiak napisał:

Myślę, że jednak będę musiał jechać na odsłuch.  Czy w takich kolumnach  mogę liczyć na dobry niski bas?

 

To sformułowanie dla wielu osób oznacza coś innego, moim zdaniem dobry niski bas dadzą Ci wspomniane MA Bronze 500, czy KEFy z naszego filmu, ale dla Ciebie to może być całkiem co innego :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...