Skocz do zawartości

WiiM Pro Plus jako streamer z DAC do Cambridge axr100d i axc35


SiwyDym

Recommended Posts

Witam,

Odrazu uprzedzam że jestem raczej zielony w tych tematach. Potrzebuję niedrogiego streamera do spotify itp. żeby nie słać tego przez bluetooth. Rozważam zakup wiim pro plus który posiada dac chyba lepszy nic CA axr100d (zasadniczo to ciężko znaleźć jaki dac jest w tym Cambridge'u). Pytanie czy takie połączenie ma sens i czy jest coś w cenie około 1k co jest lepsze do takiego zastosowania? I jeszcze pytanie bo cd axc35 posiada jedynie wyjście analog i coaxial a wiim nie posiada wejścia coaxial czyli wychodzi na to że nie ma jak tego połączyć żeby korzystać z wiima w tym przypadku jako daca?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie ok 1k zł nic lepszego nie znajdziesz niż Wiim Pro Plus. Powiem więcej, nawet w cenie do 3k raczej nic lepszego nie znajdziesz. Miałem Bluesound Node 2i, który padł po 5 latach. Postanowiłem że kupię odtwarzacz sieciowy i osobno jakiś porządny DAC. Wczoraj kupiłem Wiim Pro Plus, podłączyłem do mojego wzmacniacza Vincent sv-237 mkII i jestem pod ogromnym wrażeniem. To maleństwo brzmi lepiej Bluesound, który kosztuje 2 razy więcej. Ale z Bluesound i tak korzystałem tylko jako transportu plików, a wykorzystywałem DAC we wzmacniaczu bo był lepszy niż w Bluesound. Teraz jednak wolę DAC w Wiim Pro Plus bo delikatnie, ale jednak jest lepszy pod względem dynamiki, sceny i rozdzielczości. Teraz już mam wątpliwości czy warto inwestować jeszcze w osobny DAC. Chciałem wydać na DAC do 4k zł, ale chyba różnica generowanego dźwięku z takiego DAC nie będzie warta tych pieniędzy. Pewnie za jakiś czas wypożyczę coś i porównam. Ale na razie Wiim mnie w zupełności zadawala. 

Dochodzi jeszcze kwestia aplikacji Wiim. Jest rewelacyjna do obsługi plików i serwisów streamigowych. Jak dla mnie o wiele lepsza niż do Bluesound, który przecież wszyscy chwalą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Patryk Piechocki napisał:

Dziś przyszedł do mnie Wiim Pro Plus i będę mógł go jedynie porównać z budżetowym DACiem jakim jest CA DacMagic 100 (w połączeniu z Volumio na terminalu HP).

Czekam na wynik, też rozważałem DacMagica 100 jakiś czas temu, teraz trafiłem na tego wiima gdzieś w internecie i stąd mój post.

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć, myślę, że mało osób miało okazję bezpośrednio porównać DACa WiiM Pro Plusa do AXR100. Zawsze możesz zakupić i oddać jeśli zagra poniżej oczekiwań :) 

Taki będzie chyba finał 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych samodzielnych testach dziś poprosiłem, Żonę żeby na ślepo wskazała co gra lepiej CA DM100 czy WiiM. Dla ścisłości dopiszę jak oba DACi były spięte.

Stereo to budżetowy zestaw - Dali Zensor 7 i Marantz PM7003.

WiiM podpięty był interkonektami Chord C-Line, CA DM100 był podpięty jakimiś Profigoldami.

Jako źródło dla obu służył Tidal Hifi Plus - w przypadku WiiM jako wbudowany player, w przypadku CA DC100 AirPlay2 do Volumio.

WiiM na wyjściu liniowym oferuje maksymalną rozdzielczość plików 24/96 natomiast CA DM100 po USB z Volumio tylko 16/44,1 (aby po usb uzyskać rozdzielczość 24/192 trzeba zainstalować specjalne sterowniki, niestety niemożliwe w Volumio).

W sumie na kilkanaście odegranych kawałków Małżonka za każdym razem wskazała, że WiiM zagrał lepiej. Generalnie jeśli chodzi o scenę czy rozdzielczość to ani ja ani Ona różnicy nie usłyszeliśmy. Jedyna różnica na korzyść WiiMa to dynamika. To nie jest ogromna różnica, raczej subtelna ale słyszalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już postanowione, zasadniczo zgadzam się z Q21, że zawsze można dokonać zwrotu. Przejrzę oferty i gdzieś kupię, chociaż nie wiem czy na koniec miesiąca nie poczekać bo może będzie coś w promocji a nie śpieszy mi się bo i tak teraz czasu brak. Przetestuję to wrzucę ewentualnie post jak to się zgrało. Dzięki za pomoc 🙂

Edytowano przez SiwyDym
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...