Skocz do zawartości

Bang&Olufsen


marek1967

Recommended Posts

17 godzin temu, Sqter83 napisał:

Wydaje mi się, powtarzam, wydaje mi się, że efekt akustyczny będzie na takim samym poziomie. Ale B&O to także dizajn i prestiż a to trudniej wycenić stąd taka cena sprzętu :)

Kiedyś na forum (ale nie tym) wypowiadał się ktoś kto dawno temu pracował na linii montażowej podwykonawcy B&O. Ogólnie chwalił projekty ich płytek drukowanych i nastawienie produkcji na trwałość. Nie wiem jak się sprawy mają obecnie, ani nawet, czy B&O jest wciąż samodzielnym biznesem, czy zostało wykupione przez większego gracza. W każdym razie ta firma nie była tylko nowatorska z powodu swojego designu, ale też nowatorska technicznie, żeby tylko wspomineć o patentach dotyczących układów wzmacniających ICEpower

Edytowano przez przemeklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, przemeklbn napisał:

Kiedyś na forum (ale nie tym) wypowiadał się ktoś kto dawno temu pracował na linii montażowej podwykonawcy B&O. Ogólnie chwalił projekty ich płytek drukowanych i nastawienie produkcji na trwałość. Nie wiem jak się sprawy mają obecnie, ani nawet, czy B&O jest wciąż samodzielnym biznesem, czy zostało wykupione przez większego gracza. W każdym razie ta firma nie była tylko nowatorska z powodu swojego designu, ale też nowatorska technicznie, żeby tylko wspomineć o patentach dotyczących układów wzmacniających ICEpower

Racja, o tym zapomniałem wspomnieć. Ogólnie chyba na żadnym etapie produkcji nie oszczędzali.

20 godzin temu, Rega napisał:

Z racji mojego pobytu w tym kraju wiem (i widziałem), że większość Duńczyków, za punkt honoru stawia sobie posiadanie choć jednego klocka tej firmy.

Wcale się nie dziwię. Ja kiedy słyszę nazwę tej firmy lub widzę gdzieś te sprzęty,  puls mi przyśpiesza bardziej niż przy innych firmach. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie! Sprzęt jak sprzęt. Oczywiście jest i highend, ale z cenami przekraczającymi mozliwości zwykłych śmiertelników . Np to

https://spidersweb.pl/2016/11/bang-olufsen-beolab-90-audio-video-show-2016.html

Ja też mam coś niewielkiego, ale grającego zupełnie dobrze, a nawet lepiej niż wiele droższych konstrukcji. Małe CX100 ze skrzynką z odlewu aluminiowego.

 

20180919_145530 (1).jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...