Skocz do zawartości

Pylon Audio Diamond MK2 - co wybrać


Marcelotek

Recommended Posts

Cześć,

Przymierzam się do zakupu nowej wersji kolumn Pylona.

Byłem na odsłuchu i słuchałem starej wersji Diamond 28/30 w porównaniu z Focal Aria 926. 

Dźwięk Pylona wydał mi się pełniejszy, bardziej dociążony i też mam wrażenie, że to bardziej uniwersalne granie. W niektórych utworach Focale zagrały lepiej, czyściej i bardziej szczegółowo, jednak takiej głębi nie miały.

Chcę posłuchać też nowej wersji przed dokonaniem ostatecznej decyzji. 

Dylemat dotyczy wyboru pomiędzy 2.5 a 3 drożną kolumną.

Pokój odsłuchowy miał ok 16m2 i wiadomo, na pewno dobrą akustykę, mój pokój ma ok 20m2 i nie jestem pewien którą wersję wybrać. Na odsłuchu doradzono mi, żeby nie zwracać uwagi na metraż pomieszczenia podany na stronie producenta i wybrać wersję Diamond 30 zamiast 28, ze względu na ogólnie lepsze brzmienie - co wy na to? Większa kolumna ma prawie te same wymiary i według mnie radziła sobie dobrze w 16m2. Muzyki raczej bardzo głośno nie słucham, a zależy mi na dobrych efektach przy cichym graniu.

Obecnie mam Cambridge Audio CXA81 i Dynaudio Emit 20, ale chcę kolumny podłogowe, które zagwarantują lepszy efekt podczas oglądania filmów jak i pełniejszy zakres w muzyce.

Czy ktoś z Was słuchał już MK2 np. na Audioshow? Jak wrażenia, czy faktycznie grają lepiej niż MK1?

Dodatkowo jakby ktoś mógł mi potwierdzić w jakim dokładnie kolorze były wykończone kolumny wystawione na Audioshow.

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, pytasz o to samo na obydwu forach.

Ani 28 ani 30 to nie są dobre kolumny do pomieszczenia 16m2. To są dość duże kloce ,a i trzeba je jeszcze sporo poodstawiać od ścian, żeby dobrze zagrały. Gdyby jeszcze ono było super zaadoptowane akustycznie to można by spróbować. Moim zdaniem to i 25 nie będą pasować do tej wielkości pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Słuchałeś obu par na swoim wzmacniaczu? Osobiście nie łączyłbym CXA81 z Focalami, bo to jasne granie. Z Diamondami to już fajna para, ale też na 20m2 raczej nie szedłbym w 30tki, zależnie od akustyki. Tu spokojnie dadzą radę Diamond Monitor 18 MK II, które będą wkrótce dostępne, ale z podłogowych model Diamond 25 MK II też jest dobrą opcją. 

Najlepiej będzie, gdy po prostu weźmiesz je do siebie na odsłuch :) W razie czego zapraszamy. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...