Skocz do zawartości

Kable do Heco Aurora 700


Marek Wojtynski

Recommended Posts

3 godziny temu, Artur Charicki napisał:

ytdy później zamieniłem na supre classic 2,5 i różnicy w dźwięku nie usłyszałem. Wygraly wzgledy estetyczne. Kazdy element toru musi sie spasowac.

Wierzę,  co świadczy, że oba są siebie warte🫢

3 godziny temu, Artur Charicki napisał:

Poza tym zazwyczaj place bardzo mało biorąc pod uwagę czysta miedz, jej solidny oplot (rca) i dobre wtyki. 

Artur oba przypadki poniżej to bardzo czysta miedź,  myślisz, że "zagrają" tak samo?

Podpowiem, nie czystość miedzi jest ważna, naprawdę.  Jakby oba je pomierzyć,  to założę się, że właściwości RLC mają zupełnie odmienne.

 

1591396213.6785.jpg

1614202768.3256.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Charicki napisał:

W dylemacie autora Melodiki nie polecamy i tu pełna zgoda. 

Właśnie. 

Nie ma co dalej dyskutować, czas by autor zaczął działać i dal znać o swoich wnioskach.

@Marek Wojtynski

Podjąłeś jakieś kroki?

 A początek spróbuj co już wcześniej podlinkowalem, a decyzję podejmiesz sam, które zostaną.

https://blackdotaudio.eu/przewod-glosnikowy---wtyki-bananowe-ks-11275-3---dlugosc-2x3-m,232,1393678.html

https://www.lbx.com.pl/kable-glosnikowe/silver-srebro-In-Akustik-2x3,5m

Ewentualnie te na końcu:

https://www.tophifi.pl/przewody/przewody-glosnikowe/real-cable-cbv130016-kabel-glosnikowy.html#reviews

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Marek Wojtynski napisał:

.QED Reference Silver Anniversary XT - ale nie wiem czy nie będzie za mały przekrój do Aurory

Co proszę?  🤔

A zwróciłeś uwagę, że wszystkie z tej listy poza moją propozycją inAkustik nie mieszczą się w założonym budżecie? 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę to co @DiBatonio ... Inakustik Silver Premium. Sam kiedyś używałem Melodiki Purple i miałem ten sam problem tzw koca ( 🤮 nigdy więcej Melodiki ). Zmiana na w/w Inakustik to był strzał w 10. Nie dość że cena tych drutów nie jest z kosmosu to jakość jaką wprowadziły w brzmienie była znakomita w tym przedziale cenowym.

https://audioplaza.pl/products/25976-inakustik-premium-silver-kabel-glosnikowy-2-5mm-salon-poznan?source=ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=7ebba84e-d15a-2391-c426-f2b32adb5301

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MacieQ napisał:

Sam kiedyś używałem Melodiki Purple i miałem ten sam problem tzw koca ( 🤮 nigdy więcej Melodiki ). Zmiana na w/w Inakustik to był strzał w 10.

Kolejna opinia, coś się wszyscy uwzięli na tę Melodikę 🤭 niestety potwierdzają się i jak widać jaki kabelek, takie opinie, czas by niektórzy by się z tym pogodzili 😉

Kto słucha i potrafi to robić ten dobrze wie jak jest.

Cieszy fakt, że są tacy melomani i audiofile, bo Ile można czytać, czy pisać, że miedź to miedź, a srebro to srebro.

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba biorę in akustik. Może wezmę w ciemno na metry, do tego kawałek więcej żeby zrobić zworki.
Rozumiem że jak będę robić zworki to nie muszę kupować końcówek tylko wkładam razem z kablem głośnikowym do gniazda, zakręcam i do drugiego też do gniazda ? 

Edytowano przez Marek Wojtynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marek Wojtynski napisał:

To chyba biorę in akustik. Może wezmę w ciemno na metry, do tego kawałek więcej żeby zrobić zworki.
Rozumiem że jak będę robić zworki to nie muszę kupować końcówek tylko wkładam razem z kablem głośnikowym do gniazda, zakręcam i do drugiego też do gniazda ? 

Weź najpierw te gotowe, bo będziesz mógł zwrócić w razie czego. Chyba, że cięte na wymiar też będzie można.

Zwory można gotowe, ale można z tego samego głośnikowego, tak jak napisałeś właśnie.

Chociaż warto spróbować wpinać kabel tak:

Plus na górę, minus na dół 😉

 

 

 

 

 

IMG_20210402_094310.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DiBatonio napisał:

Można sprawdzić 😉

Nie jestem pewien, ale w salonach, na targach AVS tak wpinają przewody.

Dla mnie tak gra lepiej niż wpięte w dolne zaciski, pewno też zależy od zwrotnicy, ale nie wnikam.

Jedni słyszą różnicę w bi wiringu na przykład. 😉

 

Ja mam wrazenie, ze duza czesc salonow wciska ludziom do glowy rozne rzeczy. Ty akurat jestes swiadomy, bo przerobiles troche sprzetu i czy slyszysz, czy nie, to tylko Twoja sprawa :) tu na forum jakos mi szkoda nowych „uzytkownikow” audio, bo nieswiadomie zaczynaja slyszec cos, czego faktycznie nie slysza, sugeruja sie, bo rzadko kto podchodzi do sprzedazy fair w tych salonach :)

dobra, odjechalem troche od tematu ;)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, no_i_fajnie napisał:

mam wrazenie, ze duza czesc salonow wciska ludziom do glowy rozne rzeczy.

Oczywiście, tylko że nawet jeśli wciskają coś, co nas nic nie kosztuje to dlaczego nie spróbować.

Ale faktycznie ktoś chyba na tym forum o tym pisał:

https://forum.audio.com.pl/topic/51226-heco-plus-koda-sub/?do=findComment&comment=232276

Ja odkąd pamiętam tak wpinam, choćby dlatego, że napięcie zawsze plynie od (-) do (+), a w tym przypadku nie musi plynąć najpierw przez jedną sekcje, żeby dostać się do drugiej sekcji, może w tym jest szkopuł.

Ale myślę też, że zależy od zwrotnicy, którego stopnia jest i ile elementów w niej wykorzystano.

Tak jak mówiłem, nie wnikam.

9 minut temu, no_i_fajnie napisał:

dobra, odjechalem troche od tematu

Nie sądzę, żebyś odjechał.... autor też pytał o zwory, więc i dobrze o tym wspomnieć. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KraftNo, chyba że ktoś nie słyszy, ale to wypada tylko współczuć.  Bo ile kabli testowałem (a było tego trochę) to każdy było słychać inaczej. Tyle, że ,,każdy skonstruowany poprawnie brzmi tak samo,, (w/g jednego z forumowiczów) - wniosek - każdy z przeze mnie testowanych był skonstruowany źle.😉 Lub źle były dobrane składniki do jego konstrukcji.  Jest jeszcze inna możliwość - mój sprzęt nadaje się na złom😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DiBatonio napisał:

Oczywiście, tylko że nawet jeśli wciskają coś, co nas nic nie kosztuje to dlaczego nie spróbować.

Jesli nie odjechalem, to porusze jeszcze ten temat. Nas, jako konsumentow nic nie kosztuje, bo odbierasz paczke, testujesz 14 dni, 14 dni na zwrot i praktycznie miesiac uzywasz sprzetu, ale to generuje sprzedawcy niemale koszty, mnie to akurat irytuje, bo jestem czesciej po tej wlasnie stronie ;) takie prawo i nic mi do tego, ale to jest mocno zle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, no_i_fajnie napisał:

Jesli nie odjechalem, to porusze jeszcze ten temat. Nas, jako konsumentow nic nie kosztuje, bo odbierasz paczke, testujesz 14 dni, 14 dni na zwrot i praktycznie miesiac uzywasz sprzetu, ale to generuje sprzedawcy niemale koszty, mnie to akurat irytuje, bo jestem czesciej po tej wlasnie stronie ;) takie prawo i nic mi do tego, ale to jest mocno zle :)

Teraz odjechałeś od tematu 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rega napisał:

@no_i_fajnie to wyłącznie polski wynalazek. Nigdzie na świecie sie tego nie praktykuje. A Polacy czasem mają pretensje o to, że jakiś sprzedawca tego nie robi. Moim zdanie to wynaturzenie NIE SPRZEDAWCÓW, ale klientów.

Klienci sa rozni, temat rzeka, jak kable ;) moze ktos taki temat zalozy? ;))

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DiBatonio napisał:

@Marek Wojtynski

Działaj z tematem inAkustik, poźniej daj znać. 

 

Dokładnie ... działaj 😁💪. A za kilkadziesiąt zł więcej jesteś w stanie sam zrobić sobie konfekcję w stylu jaki Tobie odpowiada o ile InAkustik przypadnie Ci do gustu. Ja miałem coś takiego ...

 

IMG_20231118_203844.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...