Skocz do zawartości

Proszę o polecenie subwoofera


Mazzi

Recommended Posts

Witam, proszę forumowiczów o polecenie subwoofera do zestawu b&w606s2 ze wzmacniaczem powernode. Pokój w okolicach 20m2. Odsłuch w odległości około 2-2.5 m od kolumn przy rozstawie około 2m. Przeznaczenie mieszane z naciskiem na muzykę, w większości słucham zestawu rozkręconego w okolicach 40-50%. Planuje postawić subwoofer pod biurkiem z lewej strony, proszę nie hejtować ustawienia głośników i widocznego filara, jest to najlepsze ustawienie jakie mogę osiągnąć w moim pokoju.

sam zastanawiałem się aby dołożyć do zestawu subwoofer od b&w model 608/610 ale po szybkim przepatrzeniu paru wątków zauważyłem że nie są one zbyt pozytywnie oceniane.

Budżet to okolice 2-3tysiace zł.
 

 

IMG_2857.jpeg

Edytowano przez Mazzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, warto spojrzeć w podobnym budżecie jak wspomniane B&W na SVS SB-1000, który jest bardzo fajną, nisko schodzącą opcją, REL T5x, który nie schodzi aż tak, ale według niektórych ma fajniejszą barwę, a także REL HT/1003, który jest najdroższy, ale moim zdaniem najciekawszy z tego zestawienia :) Ceny na nie są black fridayowe, więc radzę się pospieszyć ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Q21 napisał:

Hej, warto spojrzeć w podobnym budżecie jak wspomniane B&W na SVS SB-1000, który jest bardzo fajną, nisko schodzącą opcją, REL T5x, który nie schodzi aż tak, ale według niektórych ma fajniejszą barwę, a także REL HT/1003, który jest najdroższy, ale moim zdaniem najciekawszy z tego zestawienia :) Ceny na nie są black fridayowe, więc radzę się pospieszyć ;)  

A jakieś opinie o tych b&w? Czy faktycznie odstaje od wymienionych wyżej modeli? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W ASW608 jest o wiele lepszym subwooferem do muzyki niż SVS SB-1000 Pro. Bowers jest o wiele szybszy, prezentuje lepszą fakturę basu i wygasza go nieporównywalnie sprawniej niż SVS. Ten SVS to wg mnie subwoofer, który może nadawać się co najwyżej do kina.

Co do reszty się nie wypowiem, bo nigdy ich nie słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi o coś typowo do muzyki zgrywającego się z brzmieniem b&w606s2 wypełniając pokój basowym brzmieniem. W obecnym ustawieniu kolumn prawa gra basowo z racji na skosu na poddaszu natomiast lewa gra dość płasko. Mam nadzieję że po przesterowaniu ich na wyższe tonowy, przenosząc dół i część środka na subwoofer odsłuch ten się wyrówna 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem drugi Martin Logan dynamo 700 za tysiaka. Na razie mam to ustawione w stereo na słuch i jestem bardzo zadowolony. Każdy dobry zamknięty sub będzie grał z twoimi kolumnami. Sztuką jest dobre ,,zszycie''. Problemem może być tu puste pomieszczenie. Bardzo dobrym wypełniaczem jest zrobienie tam placu zabaw dla pociech w godzinach roboczych.  A na poważnie: spróbuj zmienić rozmieszczenie kolumn, obracając system o 90 stopni w dowolną stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Seb napisał:

Niedawno kupiłem drugi Martin Logan dynamo 700 za tysiaka. Na razie mam to ustawione w stereo na słuch i jestem bardzo zadowolony. Każdy dobry zamknięty sub będzie grał z twoimi kolumnami. Sztuką jest dobre ,,zszycie''. Problemem może być tu puste pomieszczenie. Bardzo dobrym wypełniaczem jest zrobienie tam placu zabaw dla pociech w godzinach roboczych.  A na poważnie: spróbuj zmienić rozmieszczenie kolumn, obracając system o 90 stopni w dowolną stronę.


Obecnie czuję że nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi, dystrybutorzy marek svs i rel polecają te właśnie marki, kontakt z dystrybutorami b&w polecają właśnie je. Nasuwa się pytanie kogo tu słuchać? Powiem jeszcze raz, zależy mi na dynamicznym pełnym Basie który nie będzie dudnił w małym pomieszczeniu o niósł wibracji po całym domu. Wykorzystanie typowo w muzyce reszta idzie na drugi plan 

Edytowano przez Mazzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mazzi napisał:

dystrybutorzy marek svs i rel polecają te właśnie marki, kontakt z dystrybutorami b&w polecają właśnie je. Nasuwa się pytanie kogo tu słuchać? Powiem jeszcze raz, zależy mi na dynamicznym pełnym Basie który nie będzie dudnił w małym pomieszczeniu o niósł wibracji po całym domu. Wykorzystanie typowo w muzyce reszta idzie na drugi plan 

Nikogo, nikt Ci nie zapewni, ze bedzie u Ciebie ok. Musisz sprawdzic, moze masz jakiegos znajomego, ktory pozyczy Ci suba na weekend? Sprawdzisz, zobaczysz, czy w ogole to ta droga. Moze wymiana kolumn bedzie lepsza? Moze na tym poddaszu ani sub, ani kolumny nie pomoga? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mazzi napisał:

A w czysto teoretycznym rozumowaniu subwoofer czysto do muzyki? 
 

Teoretycznie to zamkniety, ale co z tego? Ja mam np. otwarty i wsuniety za naroznik, spelnia swoja funkcje elegancko i kosztuje 1/3 gornej polki budzetu :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2023 o 17:11, Piotr Sonido napisał:

Wszystko już napsiane :)

ASW do kompletu

JLAudio 108

REL HT1003

SVS SB1000

Nie ma złego wyboru.

Co polecisz do uzupełnienia Elaców BS403? U mnie pomieszczenie mimo niby 35m2 (część odsłuchowa 18m2) mocno wzbudza niskie częstotliwości i jestem zadowolony z ilości dołu kolumn podstawkowych - w końcu nawet bez korekcji nie mam rezonansów. Wcześniej przy podłogowych było dołu po prostu za dużo. Podstawki jednak nie schodzą tak nisko i czuć, że w niektórych utworach brakuje głębi. Zależy mi na zróżnicowanej barwie i zejściu - nie na ilości basu. Swego czasu miałem przez 2 tygodnie SB1000 (jeszcze do innych kolumn) i nie byłem w stanie go "zgubć" w pomieszczeniu. Dodatkowo jego dół był dla mnie zawsze jednakowej barwy. Myślałem nad:

REL T/5X, REL HT1003 MKII i REL HT1205 MKII, które są obecnie w dobrych cenach. Użytkowanie 50/50 muzyka/filmy, ale zależy mi przede wszystkim na dobrych wrażeniach podczas słuchania muzyki, bo filmów i tak nie oglądam zbyt głośno. Przeczytałem masę postów na polskich i zagranicznych forach i z każdym kolejnym wiem coraz mniej zamiat coraz więcej 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było wypożyczyć je i posłuchać :) Subwoofery są bardzo zależne od akustyki. Zacząłbym od HT1003 MK II, bo T/5x może być za słaby do takiego pomieszczenia. HT1205 jest opcją droższą, ale jeśli HT1003 Cię nie zadowoli, to będzie to dobry kierunek. W razie czego zapraszamy :) Wszystkie mamy obecnie w bdb cenach.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2023 o 12:59, McKarmi napisał:

Co polecisz do uzupełnienia Elaców BS403? U mnie pomieszczenie mimo niby 35m2 (część odsłuchowa 18m2) mocno wzbudza niskie częstotliwości i jestem zadowolony z ilości dołu kolumn podstawkowych - w końcu nawet bez korekcji nie mam rezonansów. Wcześniej przy podłogowych było dołu po prostu za dużo. Podstawki jednak nie schodzą tak nisko i czuć, że w niektórych utworach brakuje głębi. Zależy mi na zróżnicowanej barwie i zejściu - nie na ilości basu. Swego czasu miałem przez 2 tygodnie SB1000 (jeszcze do innych kolumn) i nie byłem w stanie go "zgubć" w pomieszczeniu. Dodatkowo jego dół był dla mnie zawsze jednakowej barwy. Myślałem nad:

REL T/5X, REL HT1003 MKII i REL HT1205 MKII, które są obecnie w dobrych cenach. Użytkowanie 50/50 muzyka/filmy, ale zależy mi przede wszystkim na dobrych wrażeniach podczas słuchania muzyki, bo filmów i tak nie oglądam zbyt głośno. Przeczytałem masę postów na polskich i zagranicznych forach i z każdym kolejnym wiem coraz mniej zamiat coraz więcej 😉

Bo 403 mają sporo basu.

Jeśli uzytkowanie 50/50 to REL HT 1205. Jeśli dostaniesz dla niego optymalną dla siebie cenę to będzie to najlepszy i uniwersalny wybór.

Seria T w kinie i model 5 do takiej powierzhni może być za słaby.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł REL HT1205 MKII i na szybko mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Moim zdaniem dużo lepiej zgrywa się z kolumnami niż SVS SB1000 i łatwiej go "zgubić" w pomieszczeniu. Room Perfectu jeszcze nie robiłem, póki co jest ustawiony na 80Hz, połowę głośności na pokrętle i -22dB w ustawieniach Lyngdorfa. Dzięki za polecenie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, zakupiłem właśnie bowera asw608 i próbuje go poprawnie ustawić. Mam do was jedno pytanie, czy jest to moim subiektywnym wrażeniem że gdzie ustawiłem jednakowy crossover 70hz w powernodzie i włączeniem trybu subwoofera jednocześnie wyłączając crossover w subwooferze zostawiając tylko powernodowe sterowanie dźwięk subwoofera wydaje się oderwany i odstający od głośników, a przy wyłączonej opcji subwoofera w powernodzie a ustawienie funkcji crossover tylko na subwooferze dźwięk ten dużo lepiej się zgrywa. Powoernode po tym ustawieniu powinien kierować dźwięki poniżej 70hz na subwoofer a wyższe na głośniki ale moje odczucia są takie gdy nie wycina się tych częstotliwości z kolumn zestaw gra dużo lepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak panowie z z Q21 się wypowiedzą, tu nawet niekoniecznie o tą konfigurację chodzi ale o rodzaj crossovera, czy jest sens wycinać część dołu z kolumn czy tylko uzupełnić je subem 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Wiesz co średnio rozumiem , ale nie podłączałem subwoofera do Powernode.

W każdym razie ma być tak jak Tobie się podoba.

Zadzwon do Topa gdzie kupiłeś suba. Oni mają także Powernode. Niech się wypowiedzą.

 

W najbliższym mi topie pan sprzedający nie jest zbytnio pomocny, tłumaczy się że wszystko mam usłyszeć co mi się podoba. Nie mówię że nie ma sporej racji natomiast jako nowicjusz chciałbym chociaż jakieś podstawowe wskazówki i potwierdzenie moich obserwacji. Wiadomo że dźwięk jest kwestią gustu ale są pewne rzeczy które obiektywnie są poprawne lub nie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
3 godziny temu, McKarmi napisał:

U mnie zarówno w przypadku SVS jak i RELa zawsze lepiej było ciąć kolumny na tej samej częstotliwości co suba. Ja z tego co pamiętam używam filtrów LR2, bo BW2 sumuje charakterystykę na +3db w częstotliwości cięcia.

Ja w tej chwili kolumny mam nie odcięte, tylko suba grającego od 70hz, w powernodzie opcja suba wyłączona a zwrotnica ustawiona tylko na subie 

Edytowano przez Mazzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mazzi napisał:

Ciekawe jak panowie z z Q21 się wypowiedzą, tu nawet niekoniecznie o tą konfigurację chodzi ale o rodzaj crossovera, czy jest sens wycinać część dołu z kolumn czy tylko uzupełnić je subem 

Q21 nie ma powernode. Dlatego sugerowałem żebyś zwrocił się z tym pytaniem do TopHiFi

21 godzin temu, Mazzi napisał:

W najbliższym mi topie pan sprzedający nie jest zbytnio pomocny, tłumaczy się że wszystko mam usłyszeć co mi się podoba. Nie mówię że nie ma sporej racji natomiast jako nowicjusz chciałbym chociaż jakieś podstawowe wskazówki i potwierdzenie moich obserwacji. Wiadomo że dźwięk jest kwestią gustu ale są pewne rzeczy które obiektywnie są poprawne lub nie 

Ehh no właśnie. Który salon?

No dobra to może osoba pisząca tu na forum się wypowie. Napisz do niej i daj znać czy pomogła

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Q21 nie ma powernode. Dlatego sugerowałem żebyś zwrocił się z tym pytaniem do TopHiFi

Ehh no właśnie. Który salon?

No dobra to może osoba pisząca tu na forum się wypowie. Napisz do niej i daj znać czy pomogła

 

Tophifi Kielce, pan nie zostawil po sobie dobrej opinii 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...