Skocz do zawartości

wątpliwości co do nowości kolumn


KaroX

Recommended Posts

1 godzinę temu, KaroX napisał:

Ślady po polerce ponoć są naturalne

Ślady po polerce tak, ale nie to co Ty pokazałeś na foto, mam w pracy z 6 letnie kolumny w piano Blacku Yamahy , wycierane co tydzień z kurzu zwykła mikrofibra ( kolumny w biurze nie spinam się aż tak bardzo na ich stan) ale lakier wygląda podobnie lub odrobinę lepiej. Te "uszkodzenia" wg mnie dyskwalifikujące sprzedaż w normalnej cenie. O tym kurzu to nawet nie wspomnę bo taka ilość to mi się nigdy nie zebrała w okolicy kolumn a nie latam w domu że szmatką co tydzień więc nie ma opcji, musiały stać jako ekspozycja. Dobrze, że bez gadania wymieniają, możesz podać nazwę sklepu by ludzie wiedzieli gdzie kupując muszą zwracać uwagę?;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel74 napisał:

Dziwna sprawa że Top hifi, tak aktywne tu na forum w promowaniu i polecaniu swojego asortymentu, nagle zapadło się pod ziemię. 

Praktyka starannego pakowania podniszczonych używek i sprzedawania jako nowe wymagałaby słowa komentarza, a przede wszystkim deklaracji, że takie sytuacje nie będą miały więcej miejsca.

Nie można być na forum 24 godziny na dobę ani mieć wszystkich wątków w jednym paluszku :)

Przeczytałem całość, cieszę się że salon stanął na wysokości zadania i wymieni koledze głośniki na inne.

Ze swojej strony mogę przeprosić za kolegów z naszej sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie można być na forum 24 godziny na dobę ani mieć wszystkich wątków w jednym paluszku :)

Przeczytałem całość, cieszę się że salon stanął na wysokości zadania i wymieni koledze głośniki na inne.

Ze swojej strony mogę przeprosić za kolegów z naszej sieci.

Pytanie. Czy wedlug Was kolumny ze zdjęć są w porządku jako nowe i czy tak maja wygladac? 

Chciałbym poznac stanowisko drugiej strony, jeśli można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KaroX napisał:

Pytanie. Czy wedlug Was kolumny ze zdjęć są w porządku jako nowe i czy tak maja wygladac? 

Chciałbym poznac stanowisko drugiej strony, jeśli można.

Polerka na ścianach bocznych tak wygląda na każdych Elac, szczególnie to jest widoczne na czarnym lakierze, bo w taki sposób są polerowane głośniki w fabryce.

Co do pozostałości, to w rejonie bass reflexu nie powinny być zakurzone. Jak szybko zrobiłeś zdjęcia po rozpakowaniu głośników?

Przy tweeterze nie powinno być żadnych uszczerbków. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Polerka na ścianach bocznych tak wygląda na każdych Elac, szczególnie to jest widoczne na czarnym lakierze, bo w taki sposób są polerowane głośniki w fabryce

Bez uszczypliwości teraz pytam, serio to aż tak mizernie wygląda w nowkach? Ja wiem ze piano black jest mega delikatnym lakierem, że wygląda ideolo na fotkach ale rysuje się od samego patrzenia , ale kurde jestem w mega szoku, bo kilka dobrych lat siedzę w detailingu i generalnie, ze dwie dobre pasty i odpowiednie pady to jest w zależności od twardości lakieru bo tego konkretnego nigdy nie miałem w rękach ale od 30 min do max godziny na taką kolumnę i jest lustro( które tak wiem, że i tak się porysuje od patrzenia ). Trochę jestem szczerze mówiąc negatywnie zaskoczony, bo nawet jak gdzieś wyżej wspomniałem mam kolumny w piano Blacku z starszego pianocrafta od Was i jak pisałem nigdy o nie w biurze nie dbałem a wyglądają lepiej od tych Elacow gdzie te kolumny z Yamahy mogą być warte z 300 zł a Elac ile kosztuje to wiemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Polerka na ścianach bocznych tak wygląda na każdych Elac, szczególnie to jest widoczne na czarnym lakierze, bo w taki sposób są polerowane głośniki w fabryce.

Co do pozostałości, to w rejonie bass reflexu nie powinny być zakurzone. Jak szybko zrobiłeś zdjęcia po rozpakowaniu głośników?

Przy tweeterze nie powinno być żadnych uszczerbków. 

Po upływie pół godziny. W piątek wieczorem kupiłem, a w niedzielę tez wieczorem rozpakowalem.

Ta skaza przy zawieszeniu głośnika niskosredniotonowego ma znaczenie? Kolumny nie maja maskownic i razi to.

Edytowano przez KaroX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Bez uszczypliwości teraz pytam, serio to aż tak mizernie wygląda w nowkach? Ja wiem ze piano black jest mega delikatnym lakierem, że wygląda ideolo na fotkach ale rysuje się od samego patrzenia , ale kurde jestem w mega szoku, bo kilka dobrych lat siedzę w detailingu i generalnie, ze dwie dobre pasty i odpowiednie pady to jest w zależności od twardości lakieru bo tego konkretnego nigdy nie miałem w rękach ale od 30 min do max godziny na taką kolumnę i jest lustro( które tak wiem, że i tak się porysuje od patrzenia ). Trochę jestem szczerze mówiąc negatywnie zaskoczony, bo nawet jak gdzieś wyżej wspomniałem mam kolumny w piano Blacku z starszego pianocrafta od Was i jak pisałem nigdy o nie w biurze nie dbałem a wyglądają lepiej od tych Elacow gdzie te kolumny z Yamahy mogą być warte z 300 zł a Elac ile kosztuje to wiemy.

Tak, tak to wygląda.

Zdaję sobie sprawę, że można byłoby "się pobawić" ale widocznie producenci kolumn (bo nie dotyczy to tylko ELAC) tak to produkują, lub też zlecają innym firmą.

P.S

co to za model Pianocraft? Zapewne wiesz, że te najtańsze modele były obklejane czarną folią...

9 minut temu, KaroX napisał:

Po upływie pół godziny. W piątek wieczorem kupiłem, a w niedzielę tez wieczorem rozpakowalem.

Ta skaza przy zawieszeniu głośnika niskosredniotonowego ma znaczenie? Kolumny nie maja maskownic i razi to.

No to były zakurzone, wychodząc ze sklepu.

Skaza nie powinna wpływać w żaden sposób na pracę woofera, tym bardziej że była już na kołnierzu.

Maskownice można dokupić, może uda się jakiś rabat na to wyrwać :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

 

No to były zakurzone, wychodząc ze sklepu.

 

Tylko, ze to prawdopodobnie nowki są (takie miały być). Taśma była przecięta z obu stron i słabo trzymała. Ale zszywki wyglądały na nieruszane.

Mam nadzieje, ze uda sie kierownikowi sklepu, w którym kupiłem elaci sprowadzić nówki, gdyż ponoć juz resztki zostały. Wtedy byłbym usatysfakcjonowany. Jutro powinienem wiedziec jak sprawa będzie rozwiązana.

Edytowano przez KaroX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

 

Co do pozostałości, to w rejonie bass reflexu nie powinny być zakurzone. Jak szybko zrobiłeś zdjęcia po rozpakowaniu głośników?

Serio? Przecież widać że ten kurz to był zbierany tygodniami… po co takie pytania w ogóle do klienta, któremu wasza sieć sprzedała używki z uszkodzeniami jako nowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KaroX napisał:

Tylko, ze to prawdopodobnie nowki są. Taśma była przecięta z obu stron i słabo trzymała. Ale zszywki wyglądały na nieruszane.

Mam nadzieje, ze uda sie kierownikowi sklepu, w którym kupiłem elaci sprowadzić nówki, gdyż ponoć juz resztki zostały. Wtedy byłbym usatysfakcjonowany. 

Wyjaśnijcie sprawę do końca, bo jeśli głośniki były zapakowane fabrycznie i tak przyszły, to sprawę skierujemy do Elaca bezpośrednio.

 

1 minutę temu, majkel74 napisał:

Serio? Przecież widać że ten kurz to był zbierany tygodniami… po co takie pytania w ogóle do klienta, któremu wasza sieć sprzedała używki z uszkodzeniami jako nowe?

wyjaśniamy sprawę z klientem a nie z Tobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

wyjaśniamy sprawę z klientem a nie z Tobą.

Zadajesz te pytania na forum nie w prywatnej korespondencji z klientem, więc wybacz ale mam prawo tu wyrazić swoją opinię. 
Niestety, nie wyglada mi to na wypadek przy pracy, ale na pewną praktykę przy wyprzedażach starych serii i związanych z tym czyszczeniem półek itd.
Kupilem w podobnej akcji B&W 706s2 i pomimo telefonicznego zapewnienia, ze są nowe i w 100 proc bezusterkowe, miały na bocznej ściance obtarcie lakieru. Nie zwróciłem ich, cena była dobra, ale uczciwiej byłoby powiedzieć ze to ex-demo z pewnym defektem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...