Skocz do zawartości

Klipsch


Seniormartinez

Recommended Posts

Witam. Po dlugich namyslach kupilem dwa glosniki klipsch R-600F oraz glosnik centralny klipschR-30C a ze kompletnie sie na tym nie znam wiec zapytam was. Potrzebuje do tego amplituner ktory moge podlaczyc ze wszystkimi mediami czyli tv. Kablowke. I te glosniki. Co mozecie polecic zeby to wszystko ze soba dobrze wspolgralo. Nie bede tego juz bardziej rozbudowywal bo nie mam miejsca i nie potrzebuje kina domowego. Myslalem o amplitunerze yamaha na allegro za okolo 2000 chyba 5.2. Prosze o rade

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem Yamaha to przeciętna para do Klipscha, zwłaszcza niskie modele. 

Nie jestem fanem systemów 3.x, na pewno nie uda Ci się wrzucić surroundów, nawet niewielkich jak Cambridge Audio Minx12? Dużo zmienią w odbiorze. Jeśli nie, to przemyślałbym przejście na zwykłe stereo, chociaż obecnie i tak ciężko dostać niedrogi amplituner z kompletem HDMI. Onkyo TX-8270 jest wtedy ciekawą opcją. Jeśli chcesz pozostać przy kinie, to spojrzałbym w stronę Denona AVC-S660H

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje, że ten centralny jest zbędny. Już lepiej wymienić go na subwoofer i pójść w stronę wzmacniacza stereo, lepszy efekt z subem w filmach, a do muzyki ten centralny tylko przeszkadza. Kiedyś miałem Klipsch RP-6000f i zanim kupiłem wzmacniacz stereo, miałem je podpięte do ampli kina domowego Harmana, nie pamietam modelu. Po zmianie na wyżej polecany Onkyo (z tym że model TX-8050) poprawa w jakości dźwięku była znaczna i mogę potwierdzić że Onkyo to dobra para dla Klipsch, one lubią cieplej grające piece.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Luk Pl napisał:

Mi też się wydaje, że ten centralny jest zbędny. Już lepiej wymienić go na subwoofer i pójść w stronę wzmacniacza stereo, lepszy efekt z subem w filmach, a do muzyki ten centralny tylko przeszkadza.

Po pierwsze do muzyki w trybie stereo nie korzysta się z centralnego kanału. No chyba że słuchamy wykorzystując up amplitunera na wszystkie głośniki np. AllChannelStereo czy dowolne patenty DOLBY/DTS/AURO.

Po drugie, w nieupośledzonym systemie kina domowego głośnik centralny pełni kluczową rolę, moim zdaniem najważniejszą. To przez niego przelatuje cała centralna akcja oraz dialogi które w zależności od jakości głośnika są odpowiednio nasycone i zrozumiałe.

Po trzecie, same LCR to nie kino. Jak autor nie ma zamiaru inwestować w kanały surround by uzyskać conajmniej 5.1 to faktycznie szkoda zachodu i lepiej budżet wykorzystać na dobre stereo, ewentualnie 2.1 z subem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seniormartinez To po co założyłeś temat skoro robisz dziwne rzeczy ze swoim systemem mimo że o nich nie masz pojęcia?? Teraz piszesz ze dokupisz kolumny surround i postawisz je na kolumnach? Gdzie na których, na frontowych?? Surroundy powinny stać na wysokości słuchacza po bokach a nie z przodu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Butler napisał:

Po pierwsze do muzyki w trybie stereo nie korzysta się z centralnego kanału. No chyba że słuchamy wykorzystując up amplitunera na wszystkie głośniki np. AllChannelStereo czy dowolne patenty DOLBY/DTS/AURO.

Po drugie, w nieupośledzonym systemie kina domowego głośnik centralny pełni kluczową rolę, moim zdaniem najważniejszą. To przez niego przelatuje cała centralna akcja oraz dialogi które w zależności od jakości głośnika są odpowiednio nasycone i zrozumiałe.

Po trzecie, same LCR to nie kino. Jak autor nie ma zamiaru inwestować w kanały surround by uzyskać conajmniej 5.1 to faktycznie szkoda zachodu i lepiej budżet wykorzystać na dobre stereo, ewentualnie 2.1 z subem.

Nie rozumiem dlaczego odpowiedziałeś mnie cytując... Ja zdaje sobie sprawę z tego co wypunktowałeś, jak napisałem wyżej przeszedłem z KD na ST już dawno i chyba w zasadzie się zgadzamy jeśli chodzi o rozwiązanie jakie wybrał autor, że nie jest najlepsze wiec ta wyliczanka to chyba nie do mnie... Koniec końców dobre stereo tworzy precyzyjna scenę i jak dialog ma być po środku to jest po środku, jedynie nie ma surround, czego mi osobiście nie brakuje. Skoro nie planuje się rozstawienia głośników dookoła to kupowanie amplitunera kina domowego mija się z celem, centralny przy trzech kolumnach jest moim zdaniem bez sensu wiec może warto spróbować przekonać autora, mnie nie trzeba. Ani to do słuchania muzyki, ani do oglądania filmów.

1 godzinę temu, Seniormartinez napisał:

Juz je kupilem wiec za pozno. Subwoofera nie kupie bo nie mam na niego miejsca

Nigdy nie jest za późno, zawsze możesz odsprzedać głośnik centralny z małą stratą jak jest nowy, na prawdę na Twoim miejscu bym to mocno przemyślał bo lepsze stereo bez suba, jak trzy kolumny na froncie, to chyba każdy na forum potwierdzi, dorzucić wtedy do lepszego wzmacniacza stereo i cieszyć się znacznie lepszą jakością dźwięku. Oczywiście zrobisz jak uważasz, to tylko sugestia z mojej strony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luk Pl napisał:

Nie rozumiem dlaczego odpowiedziałeś mnie cytując...

Nadinterpretujesz trochę. "Wyliczanka"... hehe. Bez spiny kolego :D.

1 godzinę temu, Luk Pl napisał:

Koniec końców dobre stereo tworzy precyzyjna scenę i jak dialog ma być po środku to jest po środku, jedynie nie ma surround, czego mi osobiście nie brakuje

A czepiam się jedynie tego co napiszę teraz. Mowa o kinie domowym. Centralny w prawidłowym systemie wielokanałowym jest konieczny, niezbędny, kluczowy. To że 2ch pozwala dorównać separacji sceny wielokanałowej zbliżonej do prawidłowej instalacji KD uważam za nonsens. To podobna teza jak do tej że w kinie nie potrzebny jest sub bo kolumny schodzą wystarczająco nisko.

1 godzinę temu, Luk Pl napisał:

Skoro nie planuje się rozstawienia głośników dookoła to kupowanie amplitunera kina domowego mija się z celem, centralny przy trzech kolumnach jest moim zdaniem bez sensu

No więc chyba nasz wątek jest w tej kwestii zamknięty bo tu też się zgadzam.

2 godziny temu, Seniormartinez napisał:

Byc moze dokupie glosniki ktore stawia sie na kolumny do surrand ale to bedzie wszystko

O boże, widzisz i nie grzmisz? :D

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Butler napisał:

Nadinterpretujesz trochę. "Wyliczanka"... hehe. Bez spiny kolego :D.

A czepiam się jedynie tego co napiszę teraz. Mowa o kinie domowym. Centralny w prawidłowym systemie wielokanałowym jest konieczny, niezbędny, kluczowy. To że 2ch pozwala dorównać separacji sceny wielokanałowej zbliżonej do prawidłowej instalacji KD uważam za nonsens. To podobna teza jak do tej że w kinie nie potrzebny jest sub bo kolumny schodzą wystarczająco nisko.

No więc chyba nasz wątek jest w tej kwestii zamknięty bo tu też się zgadzam.

O boże, widzisz i nie grzmisz? :D

Z czego sie cieszysz😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Butler napisał:

Bo mogę :D

Picard_6525e0198c327.jpg

983d7d37-ce37-461b-b2be-c2ed79ce293e.jpeg.ecbd4329563a4f683d45bb2f2f5560bd.jpeg

Przed chwilą, Seniormartinez napisał:

983d7d37-ce37-461b-b2be-c2ed79ce293e.jpeg.ecbd4329563a4f683d45bb2f2f5560bd.jpeg

Moj brat ma taki zestaw i bez glosnikow z tylu i mowi ze jest super

55 minut temu, Artur Charicki napisał:

@Seniormartinez To po co założyłeś temat skoro robisz dziwne rzeczy ze swoim systemem mimo że o nich nie masz pojęcia?? Teraz piszesz ze dokupisz kolumny surround i postawisz je na kolumnach? Gdzie na których, na frontowych?? Surroundy powinny stać na wysokości słuchacza po bokach a nie z przodu. 

 

56 minut temu, Artur Charicki napisał:

@Seniormartinez To po co założyłeś temat skoro robisz dziwne rzeczy ze swoim systemem mimo że o nich nie masz pojęcia?? Teraz piszesz ze dokupisz kolumny surround i postawisz je na kolumnach? Gdzie na których, na frontowych?? Surroundy powinny stać na wysokości słuchacza po bokach a nie z przodu. 

Dobrze piszesz ze sie nie znam. Ale dlatego pisze zeby sie poznac. Brat ma taki zestaw i sobie chwali. Ja po prostu zrobilem nowy salon i chcialem zeby to mialo wyglad983d7d37-ce37-461b-b2be-c2ed79ce293e.jpeg.2512cb588c338973f63f09ec4c23c402.jpeg983d7d37-ce37-461b-b2be-c2ed79ce293e.jpeg.2512cb588c338973f63f09ec4c23c402.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. I to znaczy że uważasz że to super instalacja i system rozmieszcza dźwięki przestrzenne prawidłowo?

To że komuś taki dziwoląg się podoba, ok. Ludzie różne głupoty robią i twierdzą że im się to pasuje. Wolnoć Tomku w swoim domku. Ale odbiór ścieżek filmowych będzie w takim układzie zdeformowany i daleki od zamierzeń producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Butler napisał:

Acha. I to znaczy że uważasz że to super instalacja i system rozmieszcza dźwięki przestrzenne prawidłowo?

To że komuś taki dziwoląg się podoba, ok. Ludzie różne głupoty robią i twierdzą że im się to pasuje. Wolnoć Tomku w swoim domku. Ale odbiór ścieżek filmowych będzie w takim układzie zdeformowany i daleki od zamierzeń producenta.

A sluchaj mozna izywac glosnika centralnego tylko jako dodatkowy glosnik telewizora a np do sluchania muzyki dwoch kolumn bez centralnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając wielokanałowy amplituner tak... Ale to kiepski pomysł. Amplitunery kina mogą, ale nie muszą grać wszystkimi kanałami, jak masz źródło 2ch to zagra 2ch. Możesz sobie dźwięk sztucznie upmixować wówczas z 2ch zagrają wszystkie... Ale to ma sens jak instalacja jest conajmniej 5-kanałowa. No i nie każdy to lubi.

Wyjątek to może bym dał w filmach mocno przegadanych i słabo zmasterowanych z lektorem ze ścieżką 5.1 lub więcej. Lektor w źródle wielokanałowym jest zawsze nadany wyłącznie w kanale centralnym i takie proste LCR znacząco może polepszyć jakość zrozumienia i poziom odbioru. Mam na myśli sytuację gdzie przy dwóch kolumnach stereo o pełnym paśmie przenoszenia lektor jest przebasowiony i ciężko o ustawić to tak by czegoś nie stracić w pozostałych efektach. Przy LCR (i w ogóle w pełnym układzie kina domowego) centralny obcięty jest na 80Hz i taki voiceover jest dużo bardziej zrozumiały i przyjemny dla ucha.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Butler napisał:

Mając wielokanałowy amplituner tak... Ale to kiepski pomysł. Amplitunery kina mogą, ale nie muszą grać wszystkimi kanałami, jak masz źródło 2ch to zagra 2ch. Możesz sobie dźwięk sztucznie upmixować wówczas z 2ch zagrają wszystkie... Ale to ma sens jak instalacja jest conajmniej 5-kanałowa. No i nie każdy to lubi.

Wyjątek to może bym dał w filmach mocno przegadanych i słabo zmasterowanych z lektorem ze ścieżką 5.1 lub więcej. Lektor w źródle wielokanałowym jest zawsze nadany wyłącznie w kanale centralnym i takie proste LCR znacząco może polepszyć jakość zrozumienia i poziom odbioru. Mam na myśli sytuację gdzie przy dwóch kolumnach stereo o pełnym paśmie przenoszenia lektor jest przebasowiony i ciężko o ustawić to tak by czegoś nie stracić w pozostałych efektach. Przy LCR (i w ogóle w pełnym układzie kina domowego) centralny obcięty jest na 80Hz i taki voiceover jest dużo bardziej zrozumiały i przyjemny dla ucha.

Dobra oddaje ten centralny skoro to bez sensu. Jaki bys mi polecil wzmacniacz do tych glosnikow?ja to widze tak ze mowie na glos np wlacz mi youtuba i tv sie odpala i wlacza youtuba i tak dalej. Tv odpalam i automatycznie idzie na glosnikach. No nie znam sie dlatego pytam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Seniormartinez napisał:

Dobra oddaje ten centralny skoro to bez sensu.

Czemu przed zakupem sie tu nie podpytales? Albo tam gdzie kupowales? Moze jednak znajdziesz mozliwosc, zeby dwie male kolumny przywiesic z tylu i bedzie git ;) wrzuc jakies zdjecie, gdzie to stoi.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Butler napisał:

Do R-600F? To kolumny z dość mocną "V". Potrzebujesz wzmacniacza który nie jest za ostry i złagodzi Klipscha bo uszy będą Ci pękać. Budżet 2000zł? No nie wiem, może Magnat MA 700? Ja to bardziej w kinie domowym się orientuję, koledzy na pewno coś pomogą.

 

Przed chwilą, Seniormartinez napisał:

 

Nie musi byc 2 tys. Chce miec po prostu dobry dzwiek. A ty co wogole myslisz o tych 600f?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Seniormartinez napisał:

A ty co wogole myslisz o tych 600f?

Dla mnie jak Klipsch to seria RP która gra o wiele bardziej kulturalnie zachowując pazur potrzebny do kina. Seria R jest... trudna, nie każdemu ich granie pasuje. Najtrudniej znieść wysokie tony które kłują w uszy przy dłuszym odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

Bez spiny kolego :D.

Kolego? Wódkę razem piliśmy? Nie wiem, gdzie tam spine jakąkolwiek dostrzegłeś. Jak można się spinać czyimiś wypocinami na forum? Tak, to była wyliczanka, po pierwsze... po drugie... po trzecie. Kompletnie nic nie wniosłeś do dyskusji, tylko zacząłeś mnie punktować. Za chęć pomocy autorowi wątku? Trochę dystansu, najlepiej od od klawiatury.

 

4 godziny temu, Butler napisał:

A czepiam się jedynie tego co napiszę teraz

Czepiaj się ile chcesz i czego chcesz, taki widocznie charakter. Ja Szanuję wolność słowa, ale nie szanuje braku szacunku oraz kultury. Jak teraz się głowisz o co mi chodzi, to poproś kogoś starszego, żeby przeczytał ten wątek i na pewno ci wytłumaczy. Odpisałeś komuś "bo mogę". Tutaj rzeczywiście możesz, Twarzą w twarz, nawet bym z tobą nie dyskutował. Wystarczy poczytać twoje wypowiedzi i od razu widać że uważasz się za eksperta od kina domowego. Gratuluję, na czymś w życiu trzeba się znać.

Tak na marginesie, nie zaczyna się zdania od samogłoski, jeszcze "aha" przez "ch", kiepsko to wygląda. Zgaduje, że pokolenie gimnazjum, a nawet jestem tego pewien. Ty się czepiasz, ja się czepiam... Takie uroki forum. Tylko się teraz nie spinaj, to tylko moje wypociny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Luk Pl napisał:

Kolego? Wódkę razem piliśmy?

Netykieta raczej nie zaleca zwracać do siebie per pan.

6 minut temu, Luk Pl napisał:

Tak, to była wyliczanka, po pierwsze... po drugie... po trzecie.

I tym się tak zbulwersowałeś? Poważnie? A zdajesz sobie sprawę że słowo pisane jest kompletnie inne od mówionego? Chciałem złagodzić trochę atmosferę próbując lekko w żart obrócić wypowiedź a Ty wyskujesz z takim postem. To jest wg. Ciebie kultura? Trochę żenujące to wszystko się zrobiło.

13 minut temu, Luk Pl napisał:

Kompletnie nic nie wniosłeś do dyskusji

To Twoje zdanie, nic więcej ponad merytorykę w dyskusji nie zawierałem - do teraz bo na głupoty odpisuję.

17 minut temu, Luk Pl napisał:

Odpisałeś komuś "bo mogę".

Poziom odpowiedzi na równi z poziomem pytania. Z emotkami na końcu wypowiedzi. Ktoś ma do kogoś pretensje oprócz Ciebie?

20 minut temu, Luk Pl napisał:

Wystarczy poczytać twoje wypowiedzi i od razu widać że uważasz się za eksperta od kina domowego. Gratuluję, na czymś w życiu trzeba się znać.

Tylko hobby, zresztą jedno z wielu. Pomagam czasem naprostować ludzi żeby bez sensu pieniędzy nie wydawali. Branża nie zawsze daje obiektywne rady.

21 minut temu, Luk Pl napisał:

Tak na marginesie, nie zaczyna się zdania od samogłoski, jeszcze "aha" przez "ch", kiepsko to wygląda

Zgadza się, mam problem ze stylem i częstymi błędami. Staram się, ale nie zawsze wychodzi.

24 minuty temu, Luk Pl napisał:

Zgaduje, że pokolenie gimnazjum, a nawet jestem tego pewien.

Tak, zgadłeś. Jako ojciec do gimnazjum na zebrania chodziłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Pokolenie gimnazjum? Dobre

Takie niestety odniosłem wrażenie czytając te posty.

 

18 minut temu, Butler napisał:

I tym się tak zbulwersowałeś?

Znowu od samogłoski, w ogóle się nie starasz, ale masz rację, pisemna rozmowa to zupełnie inna forma niż ta w mowie, powinniśmy się wiec bardziej przykładać...

To że się "zbulwersowałem", to taka sama nadinterpretacja jak to że się "spiąłem". Tu widzę nie tylko problem z pisaniem, ale też z czytaniem ze zrozumieniem. Jednak takie punktowanie, Po pierwsze, po drugie, w moim odczuciu jest wyjątkowo aroganckie. Szczególnie, że ten post nie był skierowany do Ciebie i nie uważam żebym tak mijał się z prawdą, że trzeba to było w ten sposób pisać. Chodzi o poziom dyskusji, kulturę i wzajemny szacunek, ale widocznie ja mam zbyt idealistyczne podejście, pewnie kogoś innego by to nie ruszyło. Tym samym musze cię przeprosić za to gimnazjum, to było niepotrzebne z mojej strony. Chce tylko podkreślić, że moja odpowiedź na twoje "wypunktowanie" nie była spiną, byłem bardziej zdziwiony. Chciałem tylko odpowiedzieć autorowi wątku najlepiej jak potrafię. Nie ważne... "no hard feelings", milego wieczorka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Luk Pl napisał:

Takie niestety odniosłem wrażenie czytając te posty.

 

Znowu od samogłoski, w ogóle się nie starasz, ale masz rację, pisemna rozmowa to zupełnie inna forma niż ta w mowie, powinniśmy się wiec bardziej przykładać...

To że się "zbulwersowałem", to taka sama nadinterpretacja jak to że się "spiąłem". Tu widzę nie tylko problem z pisaniem, ale też z czytaniem ze zrozumieniem. Jednak takie punktowanie, Po pierwsze, po drugie, w moim odczuciu jest wyjątkowo aroganckie. Szczególnie, że ten post nie był skierowany do Ciebie i nie uważam żebym tak mijał się z prawdą, że trzeba to było w ten sposób pisać. Chodzi o poziom dyskusji, kulturę i wzajemny szacunek, ale widocznie ja mam zbyt idealistyczne podejście, pewnie kogoś innego by to nie ruszyło. Tym samym musze cię przeprosić za to gimnazjum, to było niepotrzebne z mojej strony. Chce tylko podkreślić, że moja odpowiedź na twoje "wypunktowanie" nie była spiną, byłem bardziej zdziwiony. Chciałem tylko odpowiedzieć autorowi wątku najlepiej jak potrafię. Nie ważne... "no hard feelings", milego wieczorka.

Czy ktos z panow moze mi dac nr telefonu zebym mogl zadzwonic i sie dopytac co i jak bo to pisanie jest jednak meczace

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Luk Pl napisał:

Nie ważne... "no hard feelings", milego wieczorka.

Nieważne. Miłego wieczorkU ;)

3 minuty temu, Seniormartinez napisał:

Czy ktos z panow moze mi dac nr telefonu zebym mogl zadzwonic i sie dopytac co i jak bo to pisanie jest jednak meczace

Gdzie kupiles ten sprzet? Przedzwon tam, pewnie pomoga ;)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...