Skocz do zawartości

Klipsch


Seniormartinez

Recommended Posts

21 godzin temu, Artur Charicki napisał:

@Seniormartinez To po co założyłeś temat skoro robisz dziwne rzeczy ze swoim systemem mimo że o nich nie masz pojęcia?? Teraz piszesz ze dokupisz kolumny surround i postawisz je na kolumnach? Gdzie na których, na frontowych?? Surroundy powinny stać na wysokości słuchacza po bokach a nie z przodu. 

 

IMG_9429.jpeg

IMG_9428.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seniormartinez, to rozwiązanie to jest Dolby Atmos a nie surround. Skierowane do klientów którzy nie mogą lub nie chcą montować głośników w suficie. Polega to na graniu kolumny w taki sposób by dźwięk odbity od sufitu trafiał do odbiorcy z góry. Średnio to się sprawdza, muszą być spełnione dość specyficzne warunki by sprawnie działało. Sufit musi być płaski i zdolny do odbić, a pozycja odsłuchowa w konkretnej odległości od TV. Większość belek polega na tym rozwiązaniu.

images?q=tbn:ANd9GcQy9C_6lwLLC7Ef_Pgv3cB

maxresdefault.jpg

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Super to byś miał jakbyś dał tym frontom trochę przestrzeni. Nie ma możliwości żeby tak ustawione kolumny dobrze zagrały w stereo. Zapomnij o jakiejkolwiek scenie. Do tego bas będzie się wzbudzał. To zdjęcie dla wszystkich początkujących w audio pod tytułem jak nie należy ustawiać kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Charicki napisał:

Super to byś miał jakbyś dał tym frontom trochę przestrzeni. Nie ma możliwości żeby tak ustawione kolumny dobrze zagrały w stereo. Zapomnij o jakiejkolwiek scenie. Do tego bas będzie się wzbudzał. To zdjęcie dla wszystkich początkujących w audio pod tytułem jak nie należy ustawiać kolumn.

Dziekuje za twoja cenna uwage😊widze ze jestes wzrokowcem wiec moze zauwazysz ze na podlodze jeszcze leza kable i piloty. Dopiero wszystko podpielem. Ile je trzeba odstawic od sciany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Seniormartinez napisał:

Dziekuje za twoja cenna uwage😊widze ze jestes wzrokowcem wiec moze zauwazysz ze na podlodze jeszcze leza kable i piloty. Dopiero wszystko podpielem. Ile je trzeba odstawic od sciany?

Z boku sa scisniete meblami i na pewno tego nie zmienie. Tak ze odpada. Poza tym nie slucham muzy glosno wiec moze wystarczy jak jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Seniormartinez napisał:

Z boku sa scisniete meblami i na pewno tego nie zmienie. Tak ze odpada. Poza tym nie slucham muzy glosno wiec moze wystarczy jak jest

Spróbuj wysunąć chociaż tak, żeby fronty kolumn były przed meblami, chociaż z 5cm, żeby dźwięk się lepiej rozchodził. Widać jeszcze że masz po prawej parę centymetrów, możesz chociaż lekko rozsunąć meble żeby dać kolumnom trochę przestrzeni, bo rzeczywiście trochę ciasno mają, ale widzę że TV wisi na ścianie to będzie kłopot. Koniec końców najważniejsze że jesteś zadowolony!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2023 o 14:58, Q21 napisał:

Cześć, moim zdaniem Yamaha to przeciętna para do Klipscha, zwłaszcza niskie modele. 

Nie jestem fanem systemów 3.x, na pewno nie uda Ci się wrzucić surroundów, nawet niewielkich jak Cambridge Audio Minx12? Dużo zmienią w odbiorze. Jeśli nie, to przemyślałbym przejście na zwykłe stereo, chociaż obecnie i tak ciężko dostać niedrogi amplituner z kompletem HDMI. Onkyo TX-8270 jest wtedy ciekawą opcją. Jeśli chcesz pozostać przy kinie, to spojrzałbym w stronę Denona AVC-S660H

Witam,

Jestem przed zakupem kina domowego. Po obejrzeniu Waszego YouTube zdecydowałem się na amplituner Amplituner Onkyo TX-NR6100, Subwoofer KLIPSCH R-120SW, Głośnik centralny KLIPSCH Reference R-30C i Kolumna głośnikowa KLIPSCH R-800F, proszę o informację czy tak skompletowany sprzęt będzie cieszył ucho oraz jakie okablowanie do niego wybrać, niestety nie było tego w filmie a jestem totalnym laikiem ;) 

pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tommy B napisał:

Witam,

Jestem przed zakupem kina domowego. Po obejrzeniu Waszego YouTube zdecydowałem się na amplituner Amplituner Onkyo TX-NR6100, Subwoofer KLIPSCH R-120SW, Głośnik centralny KLIPSCH Reference R-30C i Kolumna głośnikowa KLIPSCH R-800F, proszę o informację czy tak skompletowany sprzęt będzie cieszył ucho oraz jakie okablowanie do niego wybrać, niestety nie było tego w filmie a jestem totalnym laikiem ;) 

pozdrawiam 

Hej, a co planujesz dać na surroundy :) Osobiście do Klipscha wolę AVR-X2800H od Denona. Przydałoby się nam też nieco więcej informacji co do budżetu i pomieszczenia, zapraszamy do wysłania wiadomości prywatnej :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2023 o 11:16, Butler napisał:

Po pierwsze do muzyki w trybie stereo nie korzysta się z centralnego kanału. No chyba że słuchamy wykorzystując up amplitunera na wszystkie głośniki np. AllChannelStereo czy dowolne patenty DOLBY/DTS/AURO.

Po drugie, w nieupośledzonym systemie kina domowego głośnik centralny pełni kluczową rolę, moim zdaniem najważniejszą. To przez niego przelatuje cała centralna akcja oraz dialogi które w zależności od jakości głośnika są odpowiednio nasycone i zrozumiałe.

Po trzecie, same LCR to nie kino. Jak autor nie ma zamiaru inwestować w kanały surround by uzyskać conajmniej 5.1 to faktycznie szkoda zachodu i lepiej budżet wykorzystać na dobre stereo, ewentualnie 2.1 z subem.

A ja nie rozumiem takiej awersji do 3.1, a nawet 3.1.2 czy innych dziwnych configów. Ja mam 5.1, ale dlaczego samo stereo będzie lepsze do filmów bez centralnego - ważnego w filmach - głośnika i suba, jeżeli nie ma surroundów? Takie wszystko-albo-nic. 

 

Czytałem na forach o użytkownikach, którzy nie mieli surroundów, ale *mieli* atmosy w suficie - 3.1.2, 2.1.2 itp. Zachwalali to rozwiązanie. Więc może ten "odbijany" Klipsch coś tam dostarczy zabawy. Na pewno nie jest to tradycyjne kino.

 

A, no i popieram Q21, Minx to cudeńka!  

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Więc może ten "odbijany" Klipsch coś tam dostarczy zabawy

Coś dostarczy, ale "element atmosa" będzie taki jak z soundbara ;) a druga sprawa, że sprzedać takie kolumny później to będzie wyczyn, zwłaszcza jak ktoś będzie chciał je sprzedać dobrze. 

czemu takie wynalazki z konfiguracją kolumn jak opisałeś są wg mnie średnie? Bo w moim odczuciu lepiej mieć 5.x i dźwięk przestenny, który Cie otacza niż wynalazki typu 3.x.2, który pozbawia Cie wg mnie tej podstawy przestrzenności czyli tylne głośniki efektowe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Coś dostarczy, ale "element atmosa" będzie taki jak z soundbara ;) a druga sprawa, że sprzedać takie kolumny później to będzie wyczyn, zwłaszcza jak ktoś będzie chciał je sprzedać dobrze. 

czemu takie wynalazki z konfiguracją kolumn jak opisałeś są wg mnie średnie? Bo w moim odczuciu lepiej mieć 5.x i dźwięk przestenny, który Cie otacza niż wynalazki typu 3.x.2, który pozbawia Cie wg mnie tej podstawy przestrzenności czyli tylne głośniki efektowe :)

Ale - może i element atmosowy będzie soundbarowy, ale całe fronty i sub to legitne komponenty które zmiażdżą każdy soundbar bez wysiłku.

A sprzedać kolumny? Przecież nie ma obowiązku podłączenia tego upfiring głośniczka, można używać w dowolny sposób. Jest to jednak jakaś opcja, że mamy same fronty i jakiś tam śmieszną magię jako smaczek. Sam jestem tego ciekaw!

A że dobre 5.1 jest ekstra przekonywać mnie nie musisz, bo z pewnymi kompromisami złożyłem i radochy jest co nie miara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Yamaha to dobry wybór, ich amplitunery są cenione za jakość dźwięku. Warto zwrócić uwagę na model obsługujący twoje potrzeby, na przykład 5.2, jak wspomniałeś. Upewnij się, że amplituner ma wystarczającą liczbę wejść HDMI, aby podłączyć TV i inne urządzenia. Sprawdź również, czy obsługuje kabel optyczny dla TV. Yamaha RX-V4A lub RX-V6A mogą być dobrymi opcjami w twoim przypadku. Pamiętaj o balansie dźwięku i konfiguracji głośników w menu amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...