Skocz do zawartości

Kino domowe - starter pack (15-20k)


ostiio

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Sprzedałem nieszczęsnego soundbara, jest zezwolenie na coś lepszego. Otóż szukam kina domowego do nowego domu.

Przeznaczenie:

Filmy truehd/dts-ts, trochę netflix. Ps5 i xbox. Muzyka z yt music.

Finalnie planuje 5.2.2/7.1.2 coś w ten desen. Dom jeszcze nie powstal dlatego narazie zadowolę się stereo, ewentualnie stereo + Sub.  Budżet finalny 15-20k.

Tak ze podsumowanie, potrzebuje amplituner który w przyszłości udzwignie dobry setup pod atmos. 

I do tego chce min 2 fronty na już. Budżet na aktualny 10k. Będzie dom dokupię reszte głośników.

Ogomnie czy dobrze myślę? Jest sens tak kompletować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ostiio napisał:

Jest sens tak kompletować?

I tak i nie. Za 10k kupisz amplituner i 2 kolumny (albo lepiej monitory, skoro muzyka jest na końcu) ale ciężko powiedzieć czy w 20k się wyrobisz nie znając wielkości pomieszczenia/rozkładu. Jak pomieszczenie będzie duże to 1 subwoofer będzie kosztował 4-6k, a najlepiej kupić 2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Czytam post i widzę że narobiłem byków a edytować nie mogę. Najmocniej przepraszam forumowiczów dawno nie pisałem do internetu, w ogóle dawno nie pisałem.

Cześć wszystkim,

Sprzedałem nieszczęsnego soundbara JBL 9.1, i jest zezwolenie na coś lepszego. Otóż szukam kina domowego do nowego domu.

Przeznaczenie:

Salon 30m2

Filmy True-HD/DTS-HD, trochę Netflix/HBO Max. PS5 i Xbox. Muzyka z Youtube Music.

Finalnie planuje 5.2.2/7.1.2 coś w ten desen. Dom jeszcze nie powstal dlatego narazie zadowolę się stereo, ewentualnie stereo + sub.  Budżet finalny 15-20k.

Tak ze podsumowanie, potrzebuje amplituner który w przyszłości udzwignie dobry setup pod Atmos. 

I do tego chce min 2 fronty na już. Budżet na aktualny 10k. Będzie dom dokupię reszte głośników.

Ogólnie czy dobrze myślę? Jest sens tak kompletować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio Bronze 100 x 2 (potem dokupisz 2 kolejne) ok 2k PLN. Denon X3800h - ~5,5 kPLN. Subwoofer ma to być głównie kino więc poszedłbym w Klipscha serii RP, np. 1200SW. Trochę ponad 10 ale na start ok. 

W dogrywce kolejne 2 MAB 100 (2 kPLN), C150 ok 1k PLN, jakieś 2 Atmosy (zalezy od sufitu, montażu itp.) - powiedzmy 1-2 kPLN. Tutaj możesz powiedzieć stop. ->

Jak nie powiedziałeś stop to  do wyboru UMIK + licencja Dirac (niecałe 2 kPLN) albo np. kolejny subwoofer (albo i to i to 😉 ). Wszystko przy założeniu, że priorytetem jest kino. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PanKlor napisał:

Monitor Audio Bronze 100 x 2 (potem dokupisz 2 kolejne) ok 2k PLN. Denon X3800h - ~5,5 kPLN. Subwoofer ma to być głównie kino więc poszedłbym w Klipscha serii RP, np. 1200SW. Trochę ponad 10 ale na start ok. 

W dogrywce kolejne 2 MAB 100 (2 kPLN), C150 ok 1k PLN, jakieś 2 Atmosy (zalezy od sufitu, montażu itp.) - powiedzmy 1-2 kPLN. Tutaj możesz powiedzieć stop. ->

Jak nie powiedziałeś stop to  do wyboru UMIK + licencja Dirac (niecałe 2 kPLN) albo np. kolejny subwoofer (albo i to i to 😉 ). Wszystko przy założeniu, że priorytetem jest kino. 

Bardzo pomogles, wlasnie nad tym myslalem sugerujac sie podobnym tematem na forum. A powiedz myślisz o Pioneer VSX-LX505 w porównaniu do tego Denona? 

 

Obawiam się trochę braku centralnego na start. Nie będzie za slabo słychać dialogów na niskich poziomach głośności bez centralnego? Może lepiej MAB500x2 + C150 i bez suba na start? Co myślisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jesteś w stanie podrzucić rozkład nowego salonu? Kiedy będziesz się przenosił w nowe miejsce? Rozkład pomoże nam określić jaki zestaw jest u Ciebie możliwy. 

Ogółem propozycja PanKlor jest fajna. Nie obawiałbym się braku centralnego i dialogów, w stereo zagra to dobrze :) 

Możesz iść w stronę Monitor Audio Bronze 500, ale w kinie 100tki będą też wystarczajace - bas uzupełnia subwoofer. 

W razie czego to mamy też zestawy z kolumn, które mamy preferencyjnie wycenione - https://www.q21.pl/monitor-audio-bronze-500-50-c150.html

No i jeśli przenosiny są bardzo odległe w czasie, to skupiłbym się teraz na fajnym stereo. Wzmacniacz z wejściem By-Pass możesz użyć z powodzeniem w kinie później, a da to lepszą jakość teraz. Amplitunery dość szybko ewoluują. Daj znać, czy taka opcja byłaby dla Ciebie interesująca :) Zapraszamy do kontaktu i na indywidualne wyceny ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, źle się wyraziłem. Ruszam z budową na następny rok, jestem na etapie projektu i to salon będzie budowany pod kino domowe a nie odwrotnie. Kino domowe ma być do ~20k. Zapomnijmy o to chce teraz skupmy się na nowym domu. Jak będę miał finalny setup w koszyku to poprostu sobie wyrzucę pare glosnikow na późniejszy etap.

Napewno chce MAB 500 na fronty, to zosyaje. Teraz kwestią jest amplituner i reszta glosnikow. 

 

Pomożecie? Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

To resztę też wez MAB. Celuj w 5.1(2).4. Więcej raczej w 20k raczej nie zmieścisz.  Resztę już Ci napisałem.

Ok, to teraz ostatnie obiecuje, bo bede dzisiaj zamawiał. Zaluzmy ze dirac mnie nie interesuje (teraz) to Denon czy Pioneer jeśli chodzi o amplituner? Bo ten dirac rozumiem można dorzucić później kupujac licencje i mic? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dokupić do Denona. Pioneer ma licencję w pakiecie. Co kto lubi - brzmienie. Pioneer tańszy ale mniejsze możliwości rozbudowy systemu (mniej kanałów, brak pre-outs). Denon - droższy, bez Diraca ale za to dekoduje więcej kanałów i formatów (Auro3d jak komuś na tym zależy), pozwala na rozbudowę w przyszłości (11 kanałów dekoduje, 9 wzmacnia, w pełni konfiugorwalne wyjścia pre-out, więcej subów 4 vs 2). 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, to biore Denona!

Dnia 5.12.2023 o 23:03, Q21 napisał:

Hej, jesteś w stanie podrzucić rozkład nowego salonu? Kiedy będziesz się przenosił w nowe miejsce? Rozkład pomoże nam określić jaki zestaw jest u Ciebie możliwy. 

Ogółem propozycja PanKlor jest fajna. Nie obawiałbym się braku centralnego i dialogów, w stereo zagra to dobrze :) 

Możesz iść w stronę Monitor Audio Bronze 500, ale w kinie 100tki będą też wystarczajace - bas uzupełnia subwoofer. 

W razie czego to mamy też zestawy z kolumn, które mamy preferencyjnie wycenione - https://www.q21.pl/monitor-audio-bronze-500-50-c150.html

No i jeśli przenosiny są bardzo odległe w czasie, to skupiłbym się teraz na fajnym stereo. Wzmacniacz z wejściem By-Pass możesz użyć z powodzeniem w kinie później, a da to lepszą jakość teraz. Amplitunery dość szybko ewoluują. Daj znać, czy taka opcja byłaby dla Ciebie interesująca :) Zapraszamy do kontaktu i na indywidualne wyceny ;) 

Jakiś rabacik może? xD Bo kolumny 600zika tańsze na nautilus2 ale bez kabelków.

Screenshot_20231207_145704_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ostiio napisał:

Postanowilem dorzucic jeszcze sub na teraz... I tutaj dylemat... svs sb 2000 pro czy klipsch rp 1200SW. 

Duza będzie roznica zamkniety a otwarty? Svs jest malutki co łatwiej będzie wytłumaczyć żonie... xD

Zerknij na wątek, gdzie kolega opisuje wrażenia z odsłuchów obydwu rodzajów konstrukcji w swoim systemie:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ostiio buduje wlasnie nowe budzetowe kino u siebie (zmieniajac z dobrego i mniej budzetowego kina) i wybor jest tak na prawde bardzo prosty 🙂 Klipsche z serii RP nie maja sobie rownych w kinie jesli ktos jest na budzecie 🙂 Dzieki ich bardzo wysokiej czulosci zagraja bardzo dynamicznie na praktycznie kazdym amplitunerze, cos czego nie mozna niestety powiedziec o kolumnach z nizsza czuloscia, czyli praktycznie wszystkich innych 🙂 A dynamika w kinie to jest najwazniejszy parametr, o wiele wazniejszy niz tonalne roznice miedzy glosnikami 🙂 Nowa seria subow Klipscha tez nie ma sobie rownych w swoim budzecie, juz 12" RP1200SW schodzi do 16,5Hz, co tez jest mega wazne w kinie, do tego sa bardzo wydajne 🙂 Do tego Onkyo RZ50 ktory takze jest kapitalnym amplitunerem w swojej cenie, z racji na wysoka moc i wbudowany Dirac Live z pelna licencja i masz rewelacyjny system 🙂

W wybralem:
- RP6000M II na przod
- RP504C II centralny
- RP502S II na tyl
- RP500SA II do atmosa
- Onkyo RZ50 amplituner
- ja wybralem RP1400SW + SVS SB1000 ale ja robie bardzo nietypowa konfiguracje basu 🙂 Jakbym robil typowa, to wybralbym 2x RP1200SW w 30m2

W tych pieniadzach nic nie ma szans lepiej zagrac niz powyzszy zestaw 🙂 Niebawem bedzie go mozna uslyszec u mnie, prace trwaja 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PanKlor napisał:

600M czy 6000F bo w zakładanym budżecie to chyba tylko te pierwsze. 

TAK, jedno zero mi sie widze wpisalo za duzo z rozpedu a juz nie moge edytowac 🙂 Chodzi jak najbardziej o RP600M II 🙂 Na zdjeciu jest SB2000 do testow, ale docelowo mam nadzieje ze SB1000 sie sprawdzi 🙂

DSC09594.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ostiio napisał:

Postanowilem dorzucic jeszcze sub na teraz... I tutaj dylemat... svs sb 2000 pro czy klipsch rp 1200SW. 

Duza będzie roznica zamkniety a otwarty? Svs jest malutki co łatwiej będzie wytłumaczyć żonie... xD

SVS lepszy w muzyce, Klipsch pewnie zagra lepiej w kinie :) Warto sprawdzić wspomnianego przez Piotra RELa HT1205, w obecnej cenie bardzo fajna sprawa :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PanKlor napisał:

A sterowanie? Ręczne wyciąganie wtyczki do PB czy jakiś inny pomysł? 

Nieee, mam bardzo nieortodoksyjny pomysl na bas, w teorii powinno dzialac i dac swietny bas w kinie i w stereo,m w praktyce czas pokaze 🙂

A w calosci wyglada to tak, dzis doszla reszta klockow do ukladanki, wiec moge sie brac za instalacje 🙂


INSTA_20231208_165130.png.79ef593448e2f2184b4391166200b2c7.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...