Skocz do zawartości

Wharfedale evo 4.4 vs KEF R5 vs KEF Q950 - pomoc w wyborze


LML

Recommended Posts

Cześć

Mój brat chce kupić zestaw. Najpierw chce wybrać głośniki, później elektronikę.
Wstępnie wybór padł na te 3 modele w tytule, tj:
Wharfedale evo 4.4  vs  KEF R5  vs  KEF Q950

Ja niestety nie miałem styczności z R5 ani z EVO 4.4. Stąd moja prośba żeby wypowiedzieli się znawcy, którzy mieli okazję słyszeć, widzieć ww sprzęt.
Jeszcze żadnego z wymienionych zainteresowany nie słuchał.
Wszelkie sugestie mile widziane.

Oczekiwania:
1. Jasny i precyzyjny dzwięk, nie zamulony, nie do łupania, tylko raczej do muzyki instrumentalnej.
2. Koniecznie w kolorze ciemnego drewna, ewentualnie cały ciemny mat.
3. Walory wizualne bardzo ważne.
4. Cena około 4tyś/ szt
5. Mogą być też używane.

Proszę o Wasze opinie na tematy wymienionych modeli, oraz o sugestie nowych (mile widziane małe, mało znane firemki)

Pozdro,
Paweł

Edytowano przez LML
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czym się brat sugerował przy wyborze tych trzech par kolumn ,bo one się trochę kłócą.Choćby porównać same Kefy to R5 to nie duże podłogówki takie do maksymalnie 25m2, Q950 to duże kolumy do pomieszczeń powyżej 30m2. R5 to jest co najmniej jedna klasa wyżej, jeśli chodzi o jakość dzwięku.Nie znaczy  to że Q950 trzeba przekreślić,bo jeśli ktoś chce niezłe kolumny do dużego pomieszczenia i dobrze je spasuje ze wzmacniaczem też może mieć radochę ze słuchania. Wharfedale evo 4.4 to też raczej duże kolumny, osobiście ich nie słuchałem, ale to też poziom wyżej od Q950.

Powinieneś podać metraż na jakim brat będzie słuchał,bo to przy wyborze kolumn jest bardzo ważne.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef Q950 można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Za te pieniądze ( a wyprzedawaliśmy je za nie co ponad 3000 zł) to był absolutny as. 

Aczkolwiek, gdybyś chciał jeszcze wziąć pod uwagę inne kolumny, to proponuję zerknąć na PSB X1 T - https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/psb-imagine-x1t.html?color=1709&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAmsurBhBvEiwA6e-WPLkMjW5hY1yudl08J5Bwqz9Piqn-1kkJPjFrgImxnk1luNj2HkBkFBoC-vAQAvD_BwE

Niedocenione, ale bardzo dynamiczne i łatwe do napędzenia. Zapraszamy do przetestowania :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jest tu lekka niespójność moim zdaniem :) Wszystkie trzy pary kolumn nie pasują do Twoich oczekiwań moim zdaniem, bo żadne z nich nie są jasne. KEFy są lekko przyciemnione, R5tki moim zdaniem za małe na ten metraż, a Wharfedale mocno średnicowe. Pod Twoje wymagania na pewno sprawdziłbym Monitor Audio Silver 500, są w fajnej cenie, ale niestety powyżej budżetu. Niemniej, moim zdaniem bardzo dobrze wpisują się w Twoje oczekiwania :) Sprawdziłbym również Focal Theva N3, a także Polk Audio R600, chociaż nie wiem, czy to wybarwienie wejdzie w Twój gust :) 

W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZiekuję bardzo za sugestie. Napewno się przyjrzę.

 

47 minut temu, Q21 napisał:

KEFy są lekko przyciemnione

Tutaj mnie zdziwiłeś, bo nie powedziałbym raczej tak o tych kolumnach...

 

Generalnie bardzo duże znaczenie ma wygląd. 
Jeśli coś będzie grać najpiękniej, ale będzie brzydkie to niestety nie ma szans- tak właśnie jest w przypadku tych PSB...

Edytowano przez LML
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...