Skocz do zawartości

Gato FM-8 mk2 vs mk1 ?


lukluk71

Recommended Posts

Generalnie myślałem że te małe podstawki występują w jednym modelu, teraz grzebie sobie po jakiś recenzjach tych kolumn i czasami w niektórych ogłoszeniach na sprzedaż jest informacja w tytule mk2. Ale jakoś nie widzę dwóch różnych modeli na rynku, może ktoś objaśnić skąd się wzięło określenie mk2 przy kolumnach fm-8

@Q21 jaki to model na Waszej stronie ?
image.png.779d6f04438e22c9c0cc7077079b1431.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukluk71 ja nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale jeśli jesteś zainteresowany małymi, „dobrze” brzmiącymi monitorami, to zerknij w dziale testy. Kolega z Poznania pochwalił się swoim systemem, szczególnie wzmacniaczem Shanling. Na zdjęciu monitorki/Custom z YB Audio.

Ach, jak ja bym przyłożył do nich ucho😃. Nie mieszkam w Polsce, a Ty całkiem niedaleko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AudioTube napisał:

@lukluk71 ja nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale jeśli jesteś zainteresowany małymi, „dobrze” brzmiącymi monitorami, to zerknij w dziale testy. Kolega z Poznania pochwalił się swoim systemem, szczególnie wzmacniaczem Shanling. Na zdjęciu monitorki/Custom z YB Audio.

Ach, jak ja bym przyłożył do nich ucho😃. Nie mieszkam w Polsce, a Ty całkiem niedaleko.

zarzuć linkiem :] 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukluk71 napisał:

Generalnie myślałem że te małe podstawki występują w jednym modelu, teraz grzebie sobie po jakiś recenzjach tych kolumn i czasami w niektórych ogłoszeniach na sprzedaż jest informacja w tytule mk

5 godzin temu, Artur Brol napisał:

Nawet na stronie Gato nie  ma, przy symbolu kkolumnytego mk2

nigdy gato na stronie nie podawało, że są mk II, to tylko na tabliczce widać.... ja pytałam sie o co chodzi podczas AWS i tylko machali ręką, że praktycznie nic się nie zmieniło i to może mieć związek z pandemią i kłopotami dostaw, ale obecnie i tak gato nie produkuje podstawek, wiec nowych praktycznie nie uświadczysz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

nigdy gato na stronie nie podawało, że są mk II, to tylko na tabliczce widać.... ja pytałam sie o co chodzi podczas AWS i tylko machali ręką, że praktycznie nic się nie zmieniło i to może mieć związek z pandemią i kłopotami dostaw, ale obecnie i tak gato nie produkuje podstawek, wiec nowych praktycznie nie uświadczysz...

ano widzisz, tajemnicza sprawa. Ale dzięki za odpowiedź.  Ciekawe czym jest spowodowane to że nie produkują już podstawek? Może jakiś nowy model w projekcie ?

a jak Ci grają te 15 ?

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g info na stronie Gato, chyba jednak kilka zmian bylo, przez problemy z dostawami czesci.

Zmieniono podzespoły w crossover , na lepszej jakosci od Jantzen Audio, gniazda na kable są inne, poprawiono jakość obudowy samej kolumny i jej brzmienia.

Tak przynajmniej twierdzi Gato.

Rzeczywiście,  co do dostępnościtych monitorow, co jakis czas odwiedzam ich stronę i nie pamiętam by były dostępne.

Może więcej ich nie produkują.

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukluk71 napisał:

no mimo wszystko, wolałym poczytać niezależne opinie :D

Nie wierzę, ponieważ podobno już dziś się nie czyta😉

A wprosić się na odsłuch do kolegi Maćka i samemu wyrobić zdanie a potem i nam zdać relację?

Mimo wszystko życzę przyjemności z Gato. 
Miałem długo ich wzmacniacze. Śliczności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AudioTube napisał:

Nie wierzę, ponieważ podobno już dziś się nie czyta😉

A wprosić się na odsłuch do kolegi Maćka i samemu wyrobić zdanie a potem i nam zdać relację?

Mimo wszystko życzę przyjemności z Gato. 
Miałem długo ich wzmacniacze. Śliczności.

Najpierw czytam, później słucham, a na końcu decyduję :] 

Nie wiem gdzie Maciek mieszka, jak robię odsłuchy to przeważnie wypożyczam ze sklepu.

13 godzin temu, Artur Brol napisał:

W/g info na stronie Gato, chyba jednak kilka zmian bylo, przez problemy z dostawami czesci.

Zmieniono podzespoły w crossover , na lepszej jakosci od Jantzen Audio, gniazda na kable są inne, poprawiono jakość obudowy samej kolumny i jej brzmienia.

Tak przynajmniej twierdzi Gato.

Rzeczywiście,  co do dostępnościtych monitorow, co jakis czas odwiedzam ich stronę i nie pamiętam by były dostępne.

Może więcej ich nie produkują.

 

Ciekawe czy są faktycznie różnice w brzmieniu pomiędzy tymi wersjami.

To będzie wersja 1 czy 2 image.png.21ccb0d1efdb3eff896eac6cd98c9d95.png?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Artur Brol napisał:

W/g info na stronie Gato, chyba jednak kilka zmian bylo, przez problemy z dostawami czesci.

Zmieniono podzespoły w crossover , na lepszej jakosci od Jantzen Audio, gniazda na kable są inne, poprawiono jakość obudowy samej kolumny i jej brzmienia.

:) No ciekawa ta opinia producenta.

Z powodu problemów z dostępnością podzespołów, poprawiono jakość samej obudowy kolumny i jej brzmienia... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. To by wszystko wyjaśniało. Trochę magia od strony GATO z tymi zmianami. Zobaczcie jak to KEF zrobił z wersją meta, tam wszystko jest praktycznie tak samo, a drobne zmiany zostały bardzo dobrze opisane w wersji meta. Gato wydaję drugą wersję kolumn i jakoś mało informacji, sporo osób nawet nie wie którą kupuję w sklepie audio.
 

@Q21 jaka wersja u Was jest ? Gato FM8 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 26.12.2023 o 10:47, lukluk71 napisał:

@Q21 jakieś informacje w różnicach pomiędzy generacjami?
Kiedy będziecie mieli na sklepie FM-8 i w jakiej cenie się spodziewacie ?

Mamy je głównie na zamówienie. Nie wiem, czy ktokolwiek u nas je porównywał generacja do generacji niestety, ale z tego co pamiętam to mk2 są nieco jaśniejsze i bardziej detaliczne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...