Skocz do zawartości

Pylon diamond centralny


Carmion

Recommended Posts

Witam, posiadam aktualnie sprzęt

Amplituner - arcam AVR 20

Fronty - pylon diamond 28

Tyły - q acoustics 3020

Subwoofer - rel ht 1003 mk2

Centralny - monitor audio bronze 5g

Odkąd się dowiedziałem że centralny robi największą robotę w kinie to chciałbym wymienić na coś lepszego. Czy ktoś ma centralny pylon diamond oraz mógłby się wypowiedzieć czy dobrze gra? 

 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor audio bronze mnie trochę drażni. Są to czyste wokale ale takie jaskrawe i wydają mi się nienaturalne

Ze względu na to że mam dość mało miejsca na komodzie. To Klipsch odpadł. 

Zastanawiałem się nad tym fyne. Ale nie znam tego brzmienia. A w diamond bardzo lubię wokale. Także postanowiłem postawić na diamonda. Bo znam te brzmienie i właśnie wokale najbardziej mi się podobają. Także powinno być bezpiecznie. Dostałem fajną ofertę co ułatwiło wybór. Może z czasem jeszcze pomyśle o tyłach do kompletu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mieć fronty i central tego samego producenta , lepiej się to zgrywa , Piotrek 5 lat to powtarzał jak pracował w s4home i spylał zestawy :D 

U mnie fajniej brzmiał centralny na polyglasie z aluminiową / magnezową kopułką - jbl , teraz focal - takie naturalne brzmienie

btw MA silver także pamiętam takie "jedwabiste" wokalne brzmienie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PanKlor napisał:

Carmion masz amplituner z Diraciem. Probowaleś ustawic to sobie tak, żeby Cię te wokale jednak nie draznily? (Nie, zebym zniechęcał do zakupu bo to oczywiście frajda gonić króliczka...)

Centralny już zamówiony. Kalibracja nie zlikwidowała pomimo że się trochę bawiłem to te "metaliczne wokale" nadal były. Oczywiście tragedii nie ma, ale w porównaniu do diamond, no to bronze męczy i nie ma takiej gęstości.  No i psuje odbiór. A że w większości centralny pracuje także padła decyzja. Szkoda się męczyć jak już tyle sprzętu stoi. 

 

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

U mnie fajniej brzmiał centralny na polyglasie z aluminiową / magnezową kopułką - jbl , teraz focal - takie naturalne brzmienie

btw MA silver także pamiętam takie "jedwabiste" wokalne brzmienie

Focale to nie moje brzmienie dla mnie również są za jasne. 

 

 

Dużym zaskoczeniem dla mnie są Q acoustics 3020i dla mnie są przyjemniejsze w odbiorze i tak powinno brzmieć "naturalne" brzmienie. Na tyły zostają na dłużej. Kupiłem używki w ślepo. Jak za te pieniądze co można kupić to fajnie kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kubakk napisał:

W diracu ustawia się opadającą krzywą na górze i wtedy nie ma metaliczności czy czegokolwiek męczącego , z monitor bronza zrobiłbyś jakość platinium ;) 

Gdyby tak działało to Arcam AVR 10 po diracu grałby tak samo jak SA30.  No i ludzie by podłączali najtańsze kolumny. Bo przecież przez dirac można zrobić jakość premium. 

Dirac może wyrównać pasmo lub+/- dane pasmo. Ale kolumny się nie zmieni. Tak czy siak po diracu nieważne jak kombinowałem to odrazu było słychać że gra inna kolumna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, PanKlor napisał:

Wiadomo, że to nie jest rozwiązanie magicznie robiące z kolumny taką 2 klasy wyżej ale akurat można pozbyć się ostrości (Focal u mnie) to raz a dwa @Kubakk dał tam emotkę 😉 

Niby tak. Ale uznałem że w kinie centralny robi większość roboty i nie ma co oszczędzać na tym elemencie. Skoro na resztę wydałem już troche kasy. A że brzmienie diamond po diracu mi się podoba to powinno być fajnie. No i wygląd będzie pasował. Mam nadzieję że odczuję tą różnicę. A po rabatach aż tak nie zabolało. 

49 minut temu, PanKlor napisał:

Wiadomo, że to nie jest rozwiązanie magicznie robiące z kolumny taką 2 klasy wyżej ale akurat można pozbyć się ostrości (Focal u mnie) to raz a dwa @Kubakk dał tam emotkę 😉 

Niby tak. Ale uznałem że w kinie centralny robi większość roboty i nie ma co oszczędzać na tym elemencie. Skoro na resztę wydałem już troche kasy. A że brzmienie diamond po diracu mi się podoba to powinno być fajnie. No i wygląd będzie pasował. Mam nadzieję że odczuję tą różnicę. A po rabatach aż tak nie zabolało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, PanKlor napisał:

Wiadomo, że to nie jest rozwiązanie magicznie robiące z kolumny taką 2 klasy wyżej ale akurat można pozbyć się ostrości (Focal u mnie) to raz a dwa @Kubakk dał tam emotkę 😉 

Rihana Umbrella , cykanie talerzy cały utwór na focalu , po diracu "jakie cykanie?" :D 

Przy umiejętnym ustawieniu krzywych można sobie zrobić przyjemny dźwięk i np pozbyć się niedogodności danego głośnika.

Dla mnie wzorcem wokalu / dialogów jest brzmienie SET300B DM na sterujących marconi 6sn7gt i tak sobie ustawiłem arcam-focala , przód jest tak ustawiony ,że nawet przy sygnale 2.1 fronty idą dialogami jakby centralny zapodawał (3 kolumny tego samego producenta modelu) , dodam że super podbicie dialogom daje subwoofer - jest tak bardziej multikinowo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Carmion napisał:

Niby tak. Ale uznałem że w kinie centralny robi większość roboty i nie ma co oszczędzać na tym elemencie. Skoro na resztę wydałem już troche kasy. A że brzmienie diamond po diracu mi się podoba to powinno być fajnie.

I dobrze, ważne, że jest co wydawać i, że cieszy. ;)

28 minut temu, Kubakk napisał:

Przy umiejętnym ustawieniu krzywych można sobie zrobić przyjemny dźwięk i np pozbyć się niedogodności danego głośnika

Nie wszystkich wprawdzie ale z pewnością da radę sporo poprawić. Inna sprawa, że pewnie podobne zabiegi można zrobić apka do Audyssey za 20 usd. Niestety wygoda nie ta a "duży" Audyssey kosztuje podobnie co Dirac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

a tam gadasz , może to otoczka przy wokalu ,ale robi odpowiedni spektakl - różnica jak słuchanie małego radyjka

Taki efekt wokali kojarzy mi się z soundbarami z włączoną opcją extra bass, czy jakoś tak 😉 

42 minuty temu, Butler napisał:

No ale lubię, zawsze mnie to irytowało gdy kwestie mówione tak były w filmach realizowane.

Mnie właśnie potrzeba czystych i wyraźnych dialogów skłoniły w tą całą zabawę w kino domowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, przemeklbn napisał:

Taki efekt wokali kojarzy mi się z soundbarami z włączoną opcją extra bass, czy jakoś tak 😉 

Mnie właśnie potrzeba czystych i wyraźnych dialogów skłoniły w tą całą zabawę w kino domowe.

Nie rozumiesz o czym pisałem , porównaj jak to brzmi w kinie , kontur basowy , z czystym wokalem. Sub mam i tak wycięty na około 80Hz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2023 o 12:58, Kubakk napisał:

Dobrze mieć fronty i central tego samego producenta , lepiej się to zgrywa , Piotrek 5 lat to powtarzał jak pracował w s4home i spylał zestawy :D 

Ale co?

Zawsze powtarzałem że właśnie nie  :)

Sprzedawałem zestawy bo są tańsze. A uwierz 80% klientów a 100% damskiej cześci wybierze komplet.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ale co?

Zawsze powtarzałem że właśnie nie  :)

Sprzedawałem zestawy bo są tańsze. A uwierz 80% klientów a 100% damskiej cześci wybierze komplet.

 

Kiedyś miałem central lepszej jakości niż fronty , w KD robiło to robotę , ale jednak lepiej działa teraz jak cała 3 jednego modelu. Przy pylonach wiadomo ,że lepszy central w KD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostu chciałem mieć all in one oraz przyzwoite stereo oraz wysokiej jakości 5.1. Czuć że centralny w porównaniu frontów odstaję. Na diamond wokale są znacznie przyjemniejsze. Na monitor Audio bronze dla mnie takie nienaturalne są. Za jasne. Ale w tym przedziale cenowym to bardzo dobry głośnik. Tylko jednak bardzo lubię pylona. 

Ale że w większości centralny pracuje także postanowiłem nie oszczędzać. Powonienem mieć przed świętami już diamonda. Bo muszą najpierw wyprodukować. Dostałem dobrą ofertę więc wziąłem. 

Arcam daje radę w kinie. Naprawdę aż takiego efektu finalnego się nie spodziewałem. W stereo też fajnie gra. Najlepiej z subem i odcięcie na 60hz. Z dirac robi robotę.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony bo takiego finalnego efektu się nie spodziewałem. Nie potrzebuję żadnych końcówek mocy. W zupełności mi wystarczy jak jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...