Skocz do zawartości

Kino domowe 35m^2


iTakToJest

Recommended Posts

Cześć!

co prawda budynek jest dopiero w fazie projektów, ale chciałbym wygospodarować pomieszczenie 7x5x2,8m na osobną salkę kinową. Mam nadzieję, że na takiej powierzchni uda się wcisnąć rząd foteli i kanapę na podwyższeniu. Na razie chciałbym bardzo wstępnie oszacować budżet takiego przedsięwzięcia, po przeglądnięciu forum i googla:

Rząd foteli/kanapa ~35 000zł

Projektor + ekran (np. EH-LS11000W) ~20 000zł

żeby zamknąć się jakoś w 100 000zł za sprzęt to na audio zostaje jakieś 45 000zł

Czy za taką kwotę uda się zbudować sensowny zestaw 7.1(2).6? Może budżet na audio lepiej zmniejszyć i dołożyć do lepszego projektora bo tam będzie bardziej czuć różnicę? Może macie jakieś rady/sugestie co zrobić z taką powierzchnią i budżetem? Prawdopodobnie zlecę projekt i wykonanie firmie z okolic Katowic (sugestie?) ale na razie chciałem poznać wstępne opinie i wpisać coś we wstępny kosztorys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) 

Jak napisał PanKlor, przy 7.x.6 amplituner zje bardzo dużą część budżetu, dobrą opcją mógłby tu być Denon AVC-X8500H. Do tego subwoofery, takie jak Klipsch RP-1400SW, co pozostawia nam niecałe 20 tys. na kolumny. Przy wyborze 7.2.4 już wyjdzie sporo taniej, bo można wybrać znacznie tańszy amplituner, bo np. Onkyo TX-RZ50 + do niego dodatkowa końcówka mocy. 

Klasyką do kina zdecydowanie jest Klipsch, spokojnie się zmieścisz z serią RP w tym budżecie, czy to podłogowymi, czy podstawkowymi, a minimalistycznie możesz pójść w np. RP-240D. Oczywiście zamiast Klipscha możesz wybrać Pylon Audio, Monitor Audio, Dali, System Audio, Q Acoustics, czy Focala. Opcji jest bardzo dużo :) 

W razie czego zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy i przedstawimy atrakcyjną wycenę na cały zestaw audio. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://s4home.pl/strona-glowna/arcam-av40-arcam-pa720-outlet.html

U moich dawnych kolegów. Dobra opcja. Świetne maszyny. Albo sam AVR 21 z dodatkowymi końcówkami

Do tego wspomniane Klipsch 240D / 640D a ten na pewno na centralny albo bardziej klasyczne systemy oparte o monitory to Magnat z systemem THX

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ale to jest 25k i za to mamy 7 kanałów wzmocnienia. Chyba nie tędy droga... same suby zjedzą 10k dodatkowe i już mamy 35. Zostanie 10 na końcówkę mocy i glosniki. Trochę mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć :) 

Jak napisał PanKlor, przy 7.x.6 amplituner zje bardzo dużą część budżetu, dobrą opcją mógłby tu być Denon AVC-X8500H.
 

Dokładnie ten wrzuciłem w Excela

Cytat

Do tego subwoofery, takie jak Klipsch RP-1400SW, co pozostawia nam niecałe 20 tys. na kolumny.

Czy jest możliwość zakupienia jednego i przygotowania okablowania i miejsca pod drugi jak mi się spodoba sala, czy raczej nie ma sensu i od razu trzeba oba?

 

Cytat

Przy wyborze 7.2.4 już wyjdzie sporo taniej, bo można wybrać znacznie tańszy amplituner, bo np. Onkyo TX-RZ50 + do niego dodatkowa końcówka mocy.

Faktycznie wychodzi taniej, pytanie o ile lepsze będzie .6 przy dwóch rzędach siedzeń. Pytanie też ile taki amplituner za 17k pociągnie, mam SR7010 i już trzeci raz w serwisie i niestety tym razem po gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, iTakToJest napisał:

Czy jest możliwość zakupienia jednego i przygotowania okablowania i miejsca pod drugi jak mi się spodoba sala, czy raczej nie ma sensu i od razu trzeba oba?

Można. Subwoofery można połączyć bezprzewodowo do amplitunera. Zaplanuj na nie miejsce albo w przeciwległych rogach albo po środku przeciwległych ścian. Ważne, żeby prąd był. Chcesz 2 rzędy siedzeń, tym bardziej potrzebne bedzie kilka subow żeby zapewnić równe pokrycie basem.

2 minuty temu, iTakToJest napisał:

Dokładnie ten wrzuciłem w Excela

Świetny sprzęt ale nie dostanie Diraca. Dla niektórych to gamechanger.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, iTakToJest napisał:

Czy jest możliwość zakupienia jednego i przygotowania okablowania i miejsca pod drugi jak mi się spodoba sala, czy raczej nie ma sensu i od razu trzeba oba?

 

Faktycznie wychodzi taniej, pytanie o ile lepsze będzie .6 przy dwóch rzędach siedzeń. Pytanie też ile taki amplituner za 17k pociągnie, mam SR7010 i już trzeci raz w serwisie i niestety tym razem po gwarancji.

Jak najbardziej możesz dokupić drugi subwoofer później :)

Co do żywotności, to niestety jak zawsze - loteria. Jednemu podziała 10-15 lat, drugiemu umrze zaraz po gwarancji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, iTakToJest napisał:

Czy jest możliwość zakupienia jednego i przygotowania okablowania i miejsca pod drugi jak mi się spodoba sala, czy raczej nie ma sensu i od razu trzeba oba?

Najlepiej przygotuj okablowanie pod cztery subwoofery. To nie jest w obecnych czasach żadna ekscentryczna konfiguracja, wiele amplitunerów ma już wyjścia 4 wyjścia na suby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2023 o 20:31, PanKlor napisał:

Ale to jest 25k i za to mamy 7 kanałów wzmocnienia. Chyba nie tędy droga... same suby zjedzą 10k dodatkowe i już mamy 35. Zostanie 10 na końcówkę mocy i glosniki. Trochę mało.

Dlatego mówie, może lepiej AVR 11 / 21 i końcówki.

Opcja fajna. To wszystko. W sumie nie będzie tu wykrozystana

Ok wycofuje :)

Dnia 13.12.2023 o 16:06, iTakToJest napisał:

Podsumowując, wpiszę taki budżet w excela, na następnym etapie budowy będę wybierał sprzęt :D

Najważniejsze że jest już zapisane :):)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...