Skocz do zawartości

Jaki subwoofer do kina Rel czy Klipsch


Darnok1982

Recommended Posts

Witam,

W najbliższym czasie planuje dokupić drugi subwoofer do kina domowego.

Pomieszczenie to salon 35 m2 i dodatkowo otwarty na jadalnie i hol. Łącznie około 65 m2

Sam salon 7m na 5 m. Sprzęt ustawiony na krótszej ścianie. Kanapa ustawiona 3 metry od kolumn.

W tej chwili posiadam Klipsch r-112 sw. Chciałbym jednak spróbować coś mocniejszego na membranie większej niż 12 cali. Mój wybór to albo Rel 1510 lub Klipsch rp 1400 sw.

Nie ukrywam, że spróbowałbym czegoś w obudowie zamkniętej. Chociaż r-112 sw nawet daje radę w tym metrażu to jednak chciałbym mocniej poczuć to walnięcie w klatę przy wybuchach oraz głębsze zejście.

Czy ktoś miał okazję testować REL 1510.  Czy jest sens w niego zainwestować. Na zagranicznych portalach Rel ma wystawione dobre opinie przez ludzi, którzy go używają.

Kwota jaka jestem w stanie wydać to powiedzmy  do 9 tyś.

Będę wdzięczny za sugestie i porady.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałem, że do pary z r-112 sw mam jeszcze stary sub Tagi, który ma już z 16 lat, ale daje rade jeszcze.

Mam je rozmieszczone po między kolumnami Monitor audio rx1. Wiem, że to podstawkowe kolumny, ale też mi zostały z starego mieszkania, gdzie pokój był dużo mniejszy. Następne będą wolnostojące. 

Powiem tak, bas w miejscu odsłuchu jest i jest myślę, że jest na prawdę dobrze jak na r-112 sw i taką powierzchnię, ale chciałbym spróbować coś mocniejszego i na większej membranie.

Aby było większe ciśnienie i lepsza jakość. O to w tym chyba chodzi, abyśmy szli do przodu a nie cofali się lub szli w bok z naszymi systemami.

Dlatego po przeczytaniu dużej ilości wątków raczej odpuszczam suby na 12 calowych membranach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Butler napisał:

Bo może nie potrzebujesz większego suba, a po prostu drugiego który Ci pasmo wyrówna.

Mamy do czynienia z 65 metrami... do kina to tam jest potrzebny poważny zawodnik moim zdaniem. 

 

11 godzin temu, Darnok1982 napisał:

Łącznie około 65 m2

11 godzin temu, Darnok1982 napisał:

Klipsch rp 1400 sw

11 godzin temu, Darnok1982 napisał:

do 9 tyś

 

To w takim razie raczej RP1600SW i zostawić starego Klipscha albo kombinować cenowo 2 x RP1400. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też uważam, że na ten metraż na start skupiłbym się na jednym, większym subwooferze :) Wspomniane tu już REL HT1510 i Klipsch RP1600SW to bardzo dobre opcje, gdzie Klipsch będzie gęstszy, ale REL jest jednak szybszy, pewnie znajdą się też osoby, które będą wolały jego barwę. Sam pewnie skłaniałbym się ku niemu. Opcja dwóch subwooferów, jak właśnie 2x RP1400SW też jest bardzo dobra, jeśli masz jak je ustawić. Zminimalizuje to wpływ pomieszczenia na bas. 

W razie czego zapraszamy do kontaktu, przygotujemy korzystną wycenę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch RP1600 sw odpada. To ma być przeznaczone do salonu a RP1600 sw jest wielkości pralki. Gdyby to żona zobaczyła to by mnie chyba spakowała razem z RP1600 sw i wystawiła na sprzedaż. Chyba, że zaryzykować i podmienić za stolik w salonie. A nóż nie zauważy😄Generalnie ciekaw jestem co branża ma do powiedzenia w kwestii jak to gra. 

Mam na myśli Rel 1510 oraz Klipsch RP1400 sw. Jak byście określili te dwa suby w kilku zdaniach. Oczywiście zanim wybiorę co kupić, przejadę się na odsłuchy aby usłyszeć na własne uszy co i jak. 

Nie powiem, że r-112 sw jest zły, ale w niektórych filmach potrafi przeszkadzać ten furkoczący port. Jednak będzie używany jako drugi sub do wspomagania tego nowego nabytku. Którykolwiek by to nie był.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Darnok1982 napisał:

Klipsch RP1600 sw odpada. To ma być przeznaczone do salonu a RP1600 sw jest wielkości pralki. Gdyby to żona zobaczyła to by mnie chyba spakowała razem z RP1600 sw i wystawiła na sprzedaż. Chyba, że zaryzykować i podmienić za stolik w salonie. A nóż nie zauważy😄Generalnie ciekaw jestem co branża ma do powiedzenia w kwestii jak to gra. 

Mam na myśli Rel 1510 oraz Klipsch RP1400 sw. Jak byście określili te dwa suby w kilku zdaniach. Oczywiście zanim wybiorę co kupić, przejadę się na odsłuchy aby usłyszeć na własne uszy co i jak. 

Nie powiem, że r-112 sw jest zły, ale w niektórych filmach potrafi przeszkadzać ten furkoczący port. Jednak będzie używany jako drugi sub do wspomagania tego nowego nabytku. Którykolwiek by to nie był.

 

Spróbuj 2x rel ht 1205 MK2. 

Mam 1x w  1003ht MK2 w 29m2 i robi kawał dobrej roboty i jeszcze ma spory zapas. Jest niezwykle dynamiczny i tą kontrolę bardzo lubię. A diracem działa cuda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...