Skocz do zawartości

Kable głośnikowe raz jeszcze.


Atlas1304

Recommended Posts

1 godzinę temu, Atlas1304 napisał:

Ja bym użył określenia że kablami można ostatecznie doszlifować brzmienie tyko nie zmienić charakteru brzmienia.

A jeszcze jedno wdzięczny będę za polecenie może jeszcze jakiś kolumn które grają w przybliżony sposób do moich przemyśleń.

Napewno jeszcze sprawdzę

1 pylon audio diamond 25

2 q acoustic jakiś model

Plus dla Diamond 25 ode mnie.

Qacoustics teraz wprowadzili nowy zestaw 5040 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AudioTube napisał:

Wgląd w nagranie na świetnym poziomie dopiero w Jasperach/25

Rozumiem, że odsłuch Pylonów doszedł do skutku? Opisałeś gdzieś swoje wrażenia?

Ciekawe, że Jaspery wypadły o tyle lepiej od Diamondów. Za średnicę odpowiada tam chyba Revelator, ale wysokotonówka ta sama, co w Diamondach, dobrze pamiętam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, od Ciebie kawałek, ale warto podjechać, między Heerenveen a Drachten. 
Jeden do jednego dużo pylonów stoi. 
A jak przymrozki to weź panczeny ze sobą. Elfsteden tocht zrobisz. Ja czekam już kilkanaście lat😃

Większość czasu to odsłuch Amberów, ponieważ lubię czyste, detaliczne, dynamiczne i Live brzmienie. Zbiorę się i opiszę niedługo. 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stach_s napisał:

Wypożyczylem, przetestowałem. 

Wnioski - u mnie nie występują zakłócenia ani trybu wspólnego ani  różnicowego. Nie stwierdzono również szumów sieciowych. 

W związku z powyższym harmonizer/kondycjoner wrócił na półkę do sklepu. 

Ok, rozumiem. U każdego może być inny efekt. Dlatego na początek zachęciłem do spróbowania ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Artur, od Ciebie kawałek, ale warto podjechać, między Heerenveen a Drachten. 
Jeden do jednego dużo pylonów stoi. 
A jak przymrozki to weź panczeny ze sobą. Elfsteden tocht zrobisz. Ja czekam już kilkanaście lat😃

Jak widac marne szanse na Elfstedentocht.

Nigdy na lyzwach sie nie pruszalem. Na nartach tez nie, ewentualnie sanki z bezpieczna szybkoscia.🙂

Gdzie ty mnie wysylasz, na sama polnoc ? 

Przeciez w Kampen - duzo blizej, jest Novus Audio, tez Pylony maja. Co tam za salon jest?

Choc Kempen tez daleko. Przy 100 km na godzine , ta odleglosc sie wydluza.

Pan ktory kupile ode mnie to nieszczesne Holo, mial troche wiecej niz 200 km a jechal 4 godziny.

Nie dzieki.😁

A pozatym, co jak mi sie spodobaja? 40 cm glebokosci ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Atlas1304 napisał:

A więc tak. Po odsłuchu Pylon audio diamond 18 i dodatkowo udało mi się wypożyczyć fyne audio f501 stwierdzam z całą pewnością że Dali ikon6 to nie dla mnie kolumny. 

Moim zdaniem i odczuciem 

Diamond 18 granie po ciepłej stronie fajny mięsisty basik mogło by być go nawet trochę więcej ale i tak jest dobrze. Ta góra której byłem najbardziej ciekawy jest bardzo wyraźna i nie ma tych wszystkich "ssy"itp. Środek pasma też ma odpowiednią czytelność ale nie jest taki wysoki i wychodzący metr przed kolumny jak w ikonach. Nie atakuje tak.

Fyne audio f501 tutaj bas był taki jak bym chciał mieć. Taki bardziej zwarty z całością ale i głęboki. Góra pasma nie była tak szczegółowa jak w diamond ale też ocieplona i spokojna również bez sybilantów. Środek miały trochę grubszy od diamond w moim odczuciu.

Po odsłuchu stwierdzam że ikony sprzedaje,a będę szukał kolumn z basem i środkiem pasma takim jak ma fyne f501 a góra podobna do diamond delikatna ciepła i bez wyostrzeń.

Niestety Ikony i Opticony trafiają do szczególnego odbiorcy.

 

6 godzin temu, majkel74 napisał:

„Opinie” na stronie TopHifi zgoła inne. Zmiany fundamentalne 😁

Btw fajne te „opinie” na stronie sklepu są, takie same wszystkie w formie i treści niezależnie od urządzenia.

Chat GPT

"Napisz mi coś dobrego o ..... " :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...